• dizideki ailenin en büyük kızının (bkz: jessica biel) ne mal olduğunu rules of attraction filminde anlayabilirsiniz. güzel kız işte. oğlan da yakışıklıydı ama şimdi onun hakkında yorum yaparak millete ibne izlenimi vermek istemem.
  • trt'de çoook eski bölümleri yayınlanmış 5 çocuklu, 1 köpekli bir peder ve karısının maceralarını anlatan dizi. sonraki bölümlerinde 2 çocuk daha yapıyorlarmış. peder ne biçim pederse mübarek para sıçıyor. kalabalık ve mutluydu sanırım türkçesi hatırlayamıyorum. ayrıca en büyük kız lolita mary'yi de gözden kaçırmamak gerekir
  • trt de yayınlanan,7 çocuklu bir aileyi konu alan dizi.dizi de bol bol ders verilir ve o gün hangi konu hakkında ders verilcekse,evin tüm çocukları ayrı ayrı o konu ile ilgili yanlışlar yapar.sonun da ise bütün çocuklar,babaları ve anneleri sayesinde yanlışlarını anlar,herşey tatlıya bağlanır...biz de vay beee,ne güzel memleket şu amerika deriz....güya!
  • amerikalılar için muhafazakar olabilir, fakat dizideki olayların %10'u falan bir türk ailesinde olsa (bkz: kan çıkar).
  • beverly mitchell'ın mütemadiyen ördek gibi bakmasına rağmen severek izlediğim bir dizi idi. ayrıca bu diziyi izleyenler, jessica biel'in en güzel olduğu dönemlere tanıklık etmişlerdir.
  • fazla çocuk yapmaktan korkan amerikalılara "bakın çok çocuk ile de mutlu olabilirsiniz" mesajı aşılayan dizi.

üniversite zamanlarımızda akşam üstü ayrılsak da beraberiz başlamadan önce seyrettiğimizi bilirim arkadaşlarla. gerçi sırf jessica biel için de değerdi hani. taa o zamandan "bu kızın yolu açık" demiştim.
  • trt1 de hafta içi hergün 6.30da yayinlanan sevimli aile dizisi.
  • amerika'nın bizimkileri, mahallenin muhtarları tadındaki bol ders çıkarımlı dizisi.trt elindeki bölümleri bitince ilk bölümlerinden itibaren yayımlamaya başlamıştır, karakterler birdenbire 5-6 yıl küçülmüş de cebimize girmiştir. diziyi kalabalık ve mutlu diye çevirmek trt'nin ikinci abukluğudur ama yedinci cennet diye çevirmemesi de amerikan(batı) ve türk toplumlarının 'cennet' sözcüğüne yükleyeceği anlamın farklı olacağını sezmesi bakımından gözümüzden kaçmamış, takdirimizi toplamıştır. hülâsâ ibretle izlenesi bir dizidir.
  • kopegin adinin bile "mutlu" olmasindan anlasilacagi uzere cin ali seviyesinde didaktikligiyle akillara ziyan dizi
  • zaman öldürmek için zaman zaman izlerdik bu diziyi. aslında ciddi anlamda bir propaganda dizisiydi diyebiliriz. stv dizilerinin biraz daha elle tutulur haliydi en azından. bunca sene sonra benim asıl merak ettiğim ise dizideki köpeciğe ne olduğuydu. 2010 ekim'inde aramızdan ayrılmış maalesef. happy adındaki bu köpecik, enteresan bir şekilde dizinin bütün bölümlerinde yer alan iki oyuncudan biri olmuş.

bir de şimdi farkediyorum ki zamanında jessica biel'i bizle tanıştıran diziymiş aslında. hayat ne garip lan!

edit: o değil de bir bölüm geldi geçende aklıma. yazmadan edemedim. en net hatırladığım bölüm de bu bahsedeceğim bölüm herhalde. ailenin ergen sümüklüsü, kızın biriyle çıkıyor. kız arkadaşı ile sevişecekler amma lakin ki bizim sümüklü yapmak istemiyor. ben buna hazır değilim filan diyor. sonra kız bütün herkese bunun yapamadığını yayıyor. bu hayatım bitti filan modlarında takılırken, bir sürü kız bununla çıkmak için sıraya giriyor. çünkü çok baskı var üzerimizde bu konuda ama biz de hazır değiliz moduna giriyor kızlar. babası ve annesi erken yaşta cinsel hayatın ne kadar yanlış sonuçlar doğurabileceğinin üstüne nutuklar çekiyor. bizim sümüklü ergenin randevu defteri dolup taşıyor. her gün bir kızla çıkıyor vs. ama 31'e devam tabi!
hesabın var mı? giriş yap