• kendisi hariç bölenleri toplamı kendisini veren sayılara mükemmel sayılar denir ve 6 ilk mükemmel sayıdır. ("mükemmel" terimi konusunda yanılıyor olabilirim ama benim nezdimde hepsi mükemmel sayılardır.)
  • gezi parkı olaylarının, tape'lerin, doların ve euro'nun tavan yapmasnın, reyhanlı'nın, berkin'in, ali ismail'in ve ethemin kaybettirdiği oy oranı.
  • metal dinlemeye başlamak için ideal bir yaştır.
    (bkz: ben 6 yaşından beri metal dinliyorum)
  • bir galatasarayli olarak hayatimdan sildigim rakam
  • 23 sene 3 aylık bir arkadaşlık geride kaldı. dolu dolu yaşadım. şikayetim yok.

sayısızca anı. limitsiz ufuk açmaca. tonlarca eğlence. kilometrelerce dinlenmiş nota. çalınmış konserler, şarkılar. kurulmuş hayaller. harcanmış paralar. öğrenilmiş çarelilikler.

geriye ne kaldı? üstüne atılan toprak. cenaze anısı. son görev adı verilmiş defin işlemi.

insanların tepkileri çok yavan geldi. biliyorum hepsi unutacak 3 gün sonra. arada akıllarına gelecek. genç ölümdü diyecekler. başın sagolsun diyecekler. itiraf ediyorum ben de bazı ölümleri öyle hatırlıyorum. yani hatırlamıyorum. önemli gibi geliyor. ama unutuyorum 2-3 gün sonra.

ama ben seni unutamayacağım abi. sen benim hayat çizgimdeki bütün pusulayı çat diye ortaya koyan adamsın. istikametin içinde hep olan adamsın. kızgın değilim sana. bırakıp gitme beni istedim ama gittin. kızgın değilim. görüşürüz yine nasılsa bir yerlerde. ama kısmetse biraz geç görüşelim.

bazı insanlar vardır. seversin ama sana ilgi göstermez. dersin o iyi insan ama o senin için aynını düşünmez. ben seni hep sevdim ve hep senden sevgi gördüm. diğer arkadaşlarım gücenmez biliyorum ama sen benim en yakın arkadaşımdın. her yerden ortak arkadaşımız var çünkü çok şeyi beraber yaptık. farklı kulvarlardan bir çok insanla seni konuşacağım çünkü hepsiyle başka yerlerde tanıştık seninle. hayatımın her farklı yolunda benimle olduğun için teşekkür ederim. biz seninle hiç küstük mü? hatırlamıyorum ki. hakkaten hiç küsüşmedik di mi?

en çok özleyeceğim yanın, 3-5 ay hiç görüşmeyip sanki 2 saat önce berabermişiz gibi tam da o kaldığımız yerden sohbete geri dönüşlerimiz.

o naber lan deyişlerimiz.
    iyi lan senden naber cevaplarımız. parola gibiydi sanki.

suç ortaklıklarımız.

planlarımız.

seninle çok fazla fotoğrafımız yok. ama çok anımız var. sendeki yerimi biliyorum. sen de bendeki yerini biliyorsun. bu şimdilik öylesine bir mektup olsun. okuyan, yahu jzff abartıyor mu acaba biraz desin.

annesi hadi yat uyu diye azarlayan çocuk gibiyim şu an. okuyanlar hadi bitir artık diye azarlıyor ama ben nolur nolur bir satırcık daha nütfen nütfen diye ağlıyorum gibi geliyor. son noktayı koyup veda etmek istemiyorum. ama buna mecburum. güzel nokta koyuyoruz seninle. sulu nokta tabi ki. çok ağladım. ama gururla koyduğum 6 nokta ……
  • hem 2'ye hem 3'e kalansız bölünebilen en küçük tamsayıdır
  • bu rakam en son, üniversitede vizede üç sayfa dolduran arkadaşım o sınavdan 6 aldığında güldürmüştü beni. bir de bu akşam işte. eheheheheheh...
  • tavşan götü.
  • galatasaray'in 6 kasimda fenerbahce'den yedigi gol sayisi.
  • 7 si çıkmıştır dağılın.
hesabın var mı? giriş yap