• 53 : son 1 yılda türkiye'de sağlığa zararsız biber gazı ile ölen kişi sayıdır.
  • rizenin plaka numarası
    rizesporlu ümit ozanın sırt numarası
  • türk telekom kartlarının kısa kenarının mm ölçüsü.
  • kucuklugumden beri ugurlu ve daha anlami hala aradigim sayi. hep karsima cikar orda burda cok gariptir, guzel bir asal sayidir.
  • rize'de yaşayan rizelilerin araç plakalarının ilk iki,istanbul'da yaşayan rizelilerin araç plakalarının son iki hanesi.
  • tam bu başlığa tıkladığım sırada saatin 23.53 olması ''ananıskm'' narası attırdı içten içe.

şaka mı lan bu dedirten olaya sebep veren sayı
  • gizemli olduğunu düşündüğüm bir sayı. ne zaman bu sayıyla karşılaşsam korkuyla karışık duygular yaşıyorum.

genelde saate bakmak istediğimde ya saniye, ya da dakika kısmı 53’ü gösteriyor. ve bu istemsizce oluyor. ben herhangi birşey yapmıyorum.

genelde her saatin 53. dakikasıyla karşılaşıyorum. son zamanlarda özellikle denk geldiğim saatler şunlar:

14:53
    20:53
    19:53
    21:53

ayrıca bu denk gelmelerin dahada ilginç olanını dün yaşadığım bir olayla anlatmak istiyorum. dün captain marvel adında yeni çıkmış bilim kurgu filmini izlemek için sinemaya gitmiştim. film de konu olan c-53 gezegeni diye bir yer var. olay bu gezegende geçiyor ve sürekli ismi zikrediliyor. ya dedim, 53 burada da mı karşıma çıktın be? kesin şimdi saate baksam 53 görürüm. ve saate baktım saat 18:53 ... tesadüf dedim. ama içimde hem bir merak, hemde bir korku vardı. sonrasında yine tatmin olmadım. birkaç dakika sonra bu durumu tekrar denedim. rastgele bir an da filmi seyrederken kol saatime baktım ve 53. saniyedeydi.

bu ara da saniyeyi nasıl görüyosun diyenlerde olacaktır şimdiden söyleyim. saatim hem analog hem dijital. ayrıca bu sadece kol saatim veya telefonumda da olmuyor. heryerde nereye baksam 53.

artık bütün bu olanların tesadüf olmadığı kanısındayım. tamam tesadüf değil ama ne?

edit: benimle aynı durumu yaşayan arkadaşların yeşillendirmesini rica ediyorum.
  • dns query portu.
  • kadıköyde bi duvardaki ekşi graffitisinin atında yazan numara ilk gördüğümde sözlükten birinin nicki sanmıştım değilmiş.
hesabın var mı? giriş yap