• ing. zamk bulunamadı
  • bu yazıyla karşılaşıp 404'ü ingilizce okuyan bir kisi gormedim şimdiye kadar.* mütemadiyen 'dört yüz dört nat faund' şeklinde okunan cümle.
  • yapıştırıcı bulamayan insan serzenişi.
  • görüldüğünde "ben 404'ü aramıyorum ki zaten" tepkisi verilmesi olası hata. errör.
  • eğer "404 not found, please try 405" şekline getirilirse dil bilgisi açısından daha doğru hale gelecek hata mesajı öbeği.

her ne kadar ingilizce bir mesaj gibi görünse de değildir, ınternet dilindedir.
  • en sık hata kodlarından biri olan 404, aradığınız sayfanın bulunmadığına işaret ediyor. genellikle eksik ya da bozuk bir linke tıkladığınızda, ya da hatalı yönlendirme gerçekleştiğinde 404 ile karşılaşabilirsiniz. yanlış girilen url adresleri de 404 sayfalarına çıkabilir. eğer bir sayfayı ziyaret ettiğinizde 404 hata kodu ile karşılaşırsanız, adresi doğru yazdığınıza emin olun.
  • sadece web api’larında bulunduğu veya sadece web api üzerinden anlamı olduğunu iddia etmek gülünç bir safsatadır. bunu söyleyenler dombilidir, taocudur. bu bilgiyi verenleri işten atmak lazım gelir.

404 http‘deki bir durum kodudur. web sunucusunda ulaşılmak istenen kaynağın belirtilen adreste bulunmadığını belirtir. web sunucusunun “burada öyle bir şey yok kardeşim”’i ifade şeklidir. fundamental’i eksik zoomer yazılımcılar, lütfen temelinizi sağlamlaştırın. rezil olmayın.
  • 25 ağustos 1989 tarihinde pakistan hava yolları adına gilgit şehrinden islamabad'a 54 yolcusu 4 mürettebatıyla 07:36'da havalanan fokker f-27 model uçak, 08:50'de kuleyle son iletişimini gerçekleştirmiş ve bir daha ondan haber alınamamıştır. bu uçağın kalkış numarası 404'tür. efsaneye göre, hata mesajı olan "(bkz: 404 not found)" uyarısının ismi bu olaydan gelmektedir.

şeklinde bir bilgi okudum ve paylaşmak istedim. doğru mu yanlış mı bilmiyorum.

ama sürekli karşımıza çıkan şeylerin bir hikayesi olduğunu bilmek keyifli olduğu için ben buna inanmak isterim.
hesabın var mı? giriş yap