• 1987'den sonra rakamları birbirinden farklı olan ilk yıl.

(bkz: boş işlerle uğraşmak)
  • yapiminda ve yayininda emegi gecenlerin ta amina koyayim!
  • evde kendi mayaladığım maya takvimine göre 2013 kadınların yılı olacak. şöyle ki;

2013'teki rakamları toplayalım: 2+0+1+3 ne etti? 6. yaz bunu bir kenara.

sonra 2013'üm ilk iki hanesinden son iki hanesini çıkaralım: 20 - 13 ne eder? 7.
    bunu da demin bulduğun 6'nın yanına koyarsan ne yapar? 67 di mi?

peki 2013'ün ilk üç hanesini son haneye bölersek yani 201 / 3 ne ediyor? yine 67 di mi?

demek ki 67 bizim mihenk sayımız. 2013 senesinin 67. günü hangisi peki? mart'ın 8'i.

8 mart da dünya kadınlar günü.
  • artık bitmesi gereken yıl.

resmen ağzıma sıçtı afedersin.
  • vurucu bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı:

yolumuzun önüne ışık tutan olmadı
    yönümüzü seçebilelim
    sanki çocuk on beşinde vurulmadı
    unutup gülebilelim

yarınım yok, hevesim yok
    çıkıp da bir yere gidesim yok
    amacım yok, uzağım çok
    zıplayıp da yere inesim yok

filler unuttu analar unutmadı
    ama nasıl unutabilir
    dövülerek ölmek nasıl bir ceza ki
    buna kim dayanabilir?

yarınım yok, hevesim yok
    çıkıp da bir yere gidesim yok
    amacım yok, uzağım çok
    zıplayıp da yere inesim yok
  • avrupa birligi ile türkiye'nin beklenen evliliginin yaşanacagı tarih olarak kamuoyuna avuntu olarak verilmiş tarih.

bilemiyorum artık 80 li yıllardan beri süre gelen bu nişanlılık sürecinin sonunda oluşan bu evlilik ne kadar sağlıklı olur. bi çok avrupalı eş dostun türkiye için "avrupa birliginin daimi nişanlısı" tabirinden sonra...eh be eh...
  • hayatımın şimdiye kadarki en müthiş yılı.

bir önceki yıldan gelenleri de sayarsak süper para biriktirdim. (o yüzden rahat rahat işsiz takılabiliyorum bir süredir)

iki kez istifa ettim. (acaip keyifli!)

hayatımda ilk kez ve 2 kere yurtdışına çıktım. (yıllardır hayalini kurduğum ülkelere hem de)

benim için çok değerli ve geleceğimi etkileyen insanlarla tanıştım.**

hiçbir mecburiyetim olmadan sırf kendi zevkim için bir sınava girdim ve hayatımda ilk defa ders çalışmayı isteyerek deli gibi çalıştım & gayet iyi bir puan yaptım.

benim için önemli olanın kendi mutluluğum olduğunun ve isteklerimi gerçekleştirmek için sadece kendi çabamın gerektiğinin farkına vardım.

teşekkürler herkese ve kendime*
  • gerçi 2012'de dünyanın sonunun geleceği de söyleniyor ama gelmezse en azından 12.12.2012'den sonra bir tarih dizesinde aynı sayı üç kez yan yana bulunamayacak. bu sayede 13.13.2013 tarihi olamayacağından bu tarihte evlenmek için kimse kıçını yırtmayacak, çooocuuğun doğum günü bugün olsun diye sevişme zamanı ayarlamaları yapılmayacak, bu tarihle yaptığımız reklam yeter ayağına dandik dandik filmler vizyona girmeyecek, 2012'deki iddialar daha yeni yattığından 2013'te kıyametin kopacağını kimse iddia edemeyecek... yani 2012'yi atlattık mı, işimiz iş. ha gayret.
  • yüzyüzeyken konuşuruz'un akustik travma albümündeki 8.şarkıdır. geziye yazılmıştır.
  • bu yaşıma kadar yaşadığım zor zamanların aslında son bir yılda yaşadıklarımın yanında esamesinin bile okunmayacağını anladığım yıl. zor bir yıldı.
    kan bağım olan insanlarla sevgi dolu, kalabalık ve korunaklı olduğunu düşündüğüm hayatımın, aslında öyle olmadığını anladığım yıl. yalnızlığın anlaşıldığı anlara dair anılar biriktirdiğim yıldı.
    kendim için, yeni başlangıçlar yapabilmem için, sıfırdan başlamak ve hayatı yaşamak için tüm cesaretimi toplayıp bir sürü şeyle ve insanla savaştığım yıl.yeniden başlamak için savaşmam gereken yıldı.
    tanıdığım, sevdiğim, güvendiğim, inandığım bir sürü insanın beni davamda bir başıma bıraktığına şahit olduğum yıldı. insanları tanımak mümkün değilmiş dediğim, bunu öğrendiğim yıldı.
    asıl büyümek kelimesini tam anlamıyla iliklerime kadar hissettiğim bir yıldı 2013.
    o yüzden sonraki yılları bilemem ama 2014 benim için çok önemli ve değerli.
    o yüzden her şey güzel olacak , olmalı.
hesabın var mı? giriş yap