• biz ne hale geldik.lütfen ya neler oluyor abi bize.biz böyle değildik.lütfen git artık istifamı edicen ne yapıcan bu neyin inadı.neyin peşindesin.daha kaç kişi ölsün daha ne kadar kan dökülsün.bu gün birsaat once eli sopalı adamlar tarafından olduresıye dovuldum.kafamda sopa bira şişeleri kırıldı.kanlar ıcınde yerde yatarken adam oldurmeye geldık diye bağırıyorlardı.ne oluyor olum bize lan..neden boyle olduk.kımın suçu.nasıl bu kadar ınsanlıktan cıktık.polısı aradığımızda aracı tarıf ettik ve sıvıl polısmı dıye sorduğumuzda 'o sızın yorumunuz sıvılde olabılır halktan ınsan'da cevaı geldı.nasıl ya? oluyodum lan ben ne yorumu amk.mutlumusun basbakan mutlmusunuz lan rahat mı köşkün yatağı,sıcak demi sen bilmiyon ama eskişehir hala soğuk.sabaha karşı gotu donuyo ınsanın afedersın.he bıde toma suyu varya.ben su halde bıle hala sokağa cıkmak ıstıyorum.neden? cunkı orda kardeşlerim çatışıyorlar? neden? hala orda yaralılar var.durumum su an ıyı ama hala sokaklarda kan akıyor.mutlumusun olum soyle azcık adamım dıyosan cık deki vijdanım rahat.haa merak etmeyın butun sorumlularhesap verecek.birde bu aynı araç bırkaç arkadaşa daha saldırmış bana ulaşın yarın darp raporu alıp savcılığa şikayette bulunucam.ve umarım sıvıl polıstır bu adamlar.otekı turlu her gun yanından gectığım aynı suyu ıctığımız aynı sokakları paylaşıp tramvayda bıleti olmadığını farkettiğinde fazla bilet bastığım biri değildir.olum varya bekleyin herşeyin hesabı sorulcak herşeyin biz uyumuyoruz müşade filan değil ha bu yaralar geçer ama uyumuyoruz.siz rahat uyuyun ama çünkü o gün geldiğinde yatıcak yeriniz olmucak!!!!

(bkz: kırmızı doblo,fiorino)

aracın içindekilerin sivil polis olduğu söyleniyor.plakasıda 26 dc 993
  • aşırı orantısız güç kullanılarak müdahale edilir ise;
    ülkesel ve küresel
    her bir kanun, adalet, sözleşmeye aykırı yapılanlar listesine
    yenilerinin eklenmesine neden olabilecek eylemlerdir.

her müdahale listeyi kabartıyor.
    artık birleşmiş milletler de uyarı yaptı.

sanırım
    artık
    tek bir yerden uyarı almadıkları kaldı.
    yalnız o bunu yapar ise
    yazılı falan yapmaz.

o yer neresi diye sonralara:
    (bkz: ilahi adalet)
  • birilerinin ilk çadır kurulduğu günden bu güne saçma sapan boş boş durduğunu anladığım, kahrolduğum şehrin direnişi. polis müdahalesi olacağı biline biline(hiç olmazsa herkesin aklında eninde sonunda olacağı kesinken) 15 gün mal mal çadırlarda oturulmuş olduğunu, polis geldiğinde ne yapılacağına dair, hangi grubun nasıl davranacağına dair diğerlerinin hiçbir fikri olmadığını gördüm dün gece. grubun kendi arasında anlaşmasını hatta konuşabilmesini geçtim polisle muhattap olacak bir kişi çıkmadığını gördüm, sonradan çıkanları da insanlar muhattap almadı zaten. polis tomanın motorunu ısıtırken saatlerce tartışan gruplar kalabalığın eridiğini görmedi bile.

ilk gün eskişehir çarşının her yerinde gaz yiyenlerden biriyim, katılabildiğim kadar her gün etipark'ta yunus emre'de bağlarda bulundum. dün akşam da daha önce alınan karar doğrultusunda hepimiz burada kalıyoruz, bir yere gitmiyoruz dense idi çantamdaki 5 maske, 3 gözlük, talcid ve ben orada kalmak için gitmiştik zaten.

espark adının aksine bir park değil, yolun daha fazla kapalı kalmayacağı son günlerde herkes tarafından dillendirilen bir gerçekken mücadeleyi parklara çekmek ve konuşmak konuşmak konuşmak ve konuşmak gerek.

bundan sonra eylem nerede devam ederse etsin, alanda bayık sesiyle sikik megafondan slogan atan bir amca daha görürsem, bir edip akbayram türküsü daha duyarsam bir kişi eksiksiniz kardeşlerim. kapatın bütün gürültüyü ve konuşalım.

son olarak; polisle görüşüp dönüşte hiç bir açıklama yapmadan "haydi beyler yolu boşaltıyoruz geçin yan şeride" diye bağıran arkadaş ne kadar sikikse bunu duyar duymaz gidip boşaltılacak yolun ortasına oturan arkadaş da o kadar sikiktir gözümde.

direnişe inancım ilk günkü gibi sağlam, akla olan inancımsa daha da büyük.
  • elleri kanlı başbakanın çocuksu inadı yüzünden kana buladığı, işkence ettiği, zulmetttiği bir diğer şehrimiz. ne kadar onursuz olunabilir ki, göz göre göre yasadışı emirler doğrultusunda insanların peşine düşüp, işkence edebilsin insan. 20 gündür anladığım şu, benim bugüne kadar öğrendiğim onur kavramı, hiç de öyle insanlık geneline yayılmış bir şey değilmiş. cüzi bir paraya bunu kiralayacak binlerce insan bulunabiliyormuş, cüzi bir paraya işkence de yaptırılabiliyormuş, cinayet de. diren eskişehir, dün en güzel sen direndin, kitap okurken su yedin gaz yedin, bir kez daha özet geçtin.
  • sabah 5~6 sularında gelen ek çevik kuvvetle birlikte polisin sokaklarda tek tek canlı hedef kovaladığı gördüğü herşeyi yakıp yıktığı ve kontrolden çıktığı eylemdir. saatlerce sokak sokak gezip bulduklarını gözaltına aldılar camlara çıkan insanlara bağırıp çağırdılar, video kaydederken bende bizzat küfür yedim polisten. üniversite caddesinde eli sopalı gezen 3 kişi vardı, ne polis ne de çevreden hiçkimse çıkıp birşey yapmadı bunlara. polisin 4 kişiyle 1 kızı dövdüğü video ve insanların üzerine sürülen kırmızı arabanın videosu doğrudur herhangi bir bilgi kirliliği yok bizzat şahidim.
  • eskisehir halkindan korkaklik, tirsaklik veya bosvermislik beklenmezdi zaten. ama artik her cop vurulan insanin acisini resimlerine bakarken hissetmeye basladim. her atilan gaz bombasi, her insana carpilan kimyasal icerikli sular burdan bile nefesimi kesiyor sanki. icim aciyor, halkimizin böyle seyleri yasamak zorunda kalmasi cok acimasizca. artik bitsin bu acilar, daha fazla insan yaralanmadan, birileri daha direnis ugruna can vermeden biraksin rte inadi. o kadar cok nefret ediyorum ki ondan, sonunun kaddafi'den beter olmasini diliyorum.
  • birilerinin saçma sapan durmak yerine gezi ruhuna yakışır şekilde eylemlerine devam ettiğini gösterir. sakın durmaya başlamayın lütfen.

(bkz: it's a trap)
  • dün gece saat 10 civarında bir polisin vatandaşa müdahalede bulunmayacağız sadece yolu açmalarını bekliyoruz dediğini duyduğum ve sonrasında sabah haberleri okuduğumda yine şaşırmadığım olay.
hesabın var mı? giriş yap