• nedense şişman olana sürekli çok şişmansın denmez, esmer olana çok esmersin denmez, zayıfa olana sürekli çok zayıfsın, çok beyazsın denir. hadi üzülmesin falan filan diye şişmanlara laf edilmez de neden bu zayıf insanlar hor görülür ha benim turşu kavanozum?
  • 2-3 yıl önce içinde bulunduğum grup.

öyle zayıftım ki artık halısaha maçlarına bile 15dk dayanamaz hale gelmiştim. sahile gittiğimde denize girene kadar üstümdeki t-shirt'i çıkarmaya utanırdım. erkeği-kızı tanıdığım tüm arkadaşlarım zaman zaman alay ederlerdi. sağlam bir rüzgarda ya da bir arkadaşın hafif bir dokunmasında dengemi kaybederdim. o kadar savunmasızdım ki her an açık hedef olduğum için kuytu yerlerde gözümü dört açardım biri bana bulaşmasın diye.

yıllarca, "askere gidince kilo alırsın", "yemek ye yemek", "merak etme 30'dan sonra kilo vermeye çalışırsın" tarzı tavsiyeleri dinledim. ama hiçbiri benim duymak istediğim şeyler değildi. en sonunda kuzenimin spora başlayıp beni çağırması ve bu konuda o zamanlar önemsediğim birinden gelen tavsiye üzerine hemen spora başladım. haftada 4-5 gün salondaydım. protein tozuna, gainera ve daha bilumum steroid kategorisine girmeyen ek besinlere bütün paramı harcadım. eskiden bana önce yağ yap sonra kasa çevirirsin gibi bir saçmalığı yutturanların benim ne kadar zamanımı çaldığını farkettim.

hayatında 50 kilonun yukarısını görmemiş olan ben, 2 yıl gibi bir sürede aynı yağsızlık oranımı koruyarak 65 kiloya kadar çıktım. burdan bakınca az gibi geliyor tabii ki ama sırf kastan bahsediyoruz burda. omuzlar aldı başını gitti, tshirtin içinden çıkan sopa vazifesi gören kollar sağlamlaştı, eskiden kaburgalardan belli olmayan göğüsler büyüdü ve zaten ince olan bel sayesinde tam bir üçgen çıktı ortaya. artık sahilde üstümdekileri çıkarmaya herkesten daha meraklıyım. eskiden benim fiziğime bakıp da beni gözüne kestirenlerin gözünde çok farklıyım. eskiden bi mağazada giyecek birşey ararken giydiğim herşey askıda gibi dururken, artık vitrindeki mankenlerde durduğu gibi duruyor. karşı cinsin ilgisinin ne kadar arttığından bahsetmeme gerek yok sanırım...

insanların bana bakışı ve benim hayata bakışım o kadar değişti ki neden daha önce başlamadım diye çok kızdım kendime. ayrıca zayıf bir erkek olarak kiloluların yanında ne kadar avantajlı olduğumu da farkettim. vermem gereken bir yağ, yapmam gereken bir cardio programı ya da sonsuz koşular yoktu. yapmam gereken sadece yaklaşık bir yıl düzenli ve dengeli beslenme ile programlı bir şekilde ağırlık çalışmakmış. kendini zayıf erkek diyen herkese de acilen spora başlamasını öneriyorum. dediğim gibi, zayıf erkek her türlü avantajlıdır şişko erkeğe göre. ne kadar yerse yesin yapısından dolayı yağ yapmaz, kolay terlemez ve yaptığı kas anında kendini gösterir.

edit: 10 yıl olmuş bu entry'i yazalı, kaç tane mesaj geldi sayamadım. cevap vermiyorum. arkadaşlar ben spor hocası değilim, bugüne kadar ne öğrendiysem de ya spor salonunda ya da internetten öğrendim. o yüzden burada o sihirli programı veya tarifi öğrenme derdine düşeceğinize o tatlı poponuzu kaldırıp da bir spora yazılın.
  • merhaba.

1.78 boy ve 60 kiloyla dahil olduğum erkek türüdür.

kollarım kürdan, bacaklarım fidan.

bilmem kaç yıldır hastaneye uğramadım, hastalığın ne demek olduğunu unuttum. o kadar ki zorunlu sağlık sigortasına canım çok sıkılıyor. sigortalı olmama özgürlüğüm nerede? ulan akp...

canım isterse öküz gibi yerim, istemezse yemem. yüzüm zayıf değil, çirkin de değil. popom küçük.

koşarken yorulmam, mesafeli durmam gereken bir kavga bana sıçramışsa iyi koşarım, hiç affetmem.

sevgiliden yana kısmen dertliyim, bazen kemiklerim batıyor olabilir, özür dilerim bebeğim. zaten normalde burada özür dilemem, konusu geçtiği için diledim. yoksa bunun başka yolları var. kıps. yani yatakta da iyiyim dostlar, nefesim kesilmez, yorulmam, erken gelmem.

bugüne kadar açamadığım bir kavanoz olmadı. halterci olmayı düşünmediğim için bu kabiliyet bana yeter.

ben hayatımdan memnunum kardeşlerim. bırakın yakamızı.
  • (bkz: götünüzü siksin)

dertliyim arkadaş bu konuda. 183 cm boy, 52 kiloyum ve beni gören hemen hemen herkes bu noktadan yürüyor muhabbete. kilolu insanların kilosuyla ilgili konuşmamaya özen gösteren insanların, bu özenin aynısını zayıf insanlara göstermemesinden yana dertliyim. hemen "ay çok zayıfsın. ye biraz ye. bakmıyorlar mı sana? o ne öyle hastalıklı gibi." diyorlar. ben bilmiyordum sanki amk. her gün aynaya bakıyoruz, farkındayım. hayır anlamıyorum, ellerine ne geçiyor acaba yüzümüze karşı bunları söylemekten. ara sıra dilim ucuna "sen dön de aynaya bak. koca götün almış yürümüş. airbag olmuş haberin yok." diyesim geliyor.

ne yapsam olmuyor işte. alamıyorum bir türlü kilo. ne diyetler, ne kalori depoları denedim ama olmadı. zor bela alabildiğim 3 kiloyu ise bir anda verebiliyorum. gerçekten bir anda hemde. onun için bize karşı bu pervasız sözleri söyleyen koca götlülere söylüyorum bu sözü; "bir insan nasıl kilo veremez ya? mal mısınız?" nasıl beğendiniz mi? hani siz diyorsunuz ya "bir insan nasıl kilo alamaz ya?" diye. bende aynısını söylüyorum size işte. uğraşmayın lan bizle.

tamam, kötü görünüyor, yolda hayalet gibi kambur yürüyoruz ama o alamadığımız kilolar bile sizin o kırıcı sözlerinizden daha zor gelmiyor. atıp tutmayın ayrıca hayatımızla ilgili, "yok şunu ye, yok bunu yap. ben olsam şöyle yerim." diye.

edit: imla
  • uzunca bir müddet 50 kilo civarında gezip ne kadar da zayıfsın laflarını işittikten bi zaman sonra 55 kilo civarlarına yükseldim. zayıflığımla ilgili yorumlarda herhangi bir eksilme olmadı. 2 sene önce dur biraz spor yapayım da kilo alayım dedim yaklaşık 5 aylık bi spor macerasından sonra 60 kilo civarlarına yükseldim. ve evet etrafımdaki ne kadar zayıfsın cümlelerinin kurulmasına hala bir engel teşkil etmiyorum.

yakın zaman içerisinde yeni bir spor/yeme kürü uygulayacağım ve hedefim 65. o kiloya ulaştığımda hala zayıfsın diyen birileri çıkarsa vururum. oha lan çok şişmanladın sen diyen olursa yine vururum.

ayrıca madem bu kadar zayıf erkek şöyle böyle diye dem vuruluyor. 65 kilo olduğumda tüm kıyafetler üzerimde çok şık durmazsa, acayip sağlıklı görünmezsem, tüm kızlar bana hayran hayran bakmazsa bunları diyen sözlük ahalisini vururum.
  • bir kere genel bir dışlanmışlıkları var bunların. her yerde kilo vermek için türlü türlü yöntemler anlatılırken kilo almak için sadece yi koçum yi yönteminden haberdar bir toplumda barınmak zorundadır. yaşlı teyzeler de acıyarak bakar bu delikanlılara, yavrum hiç ekmek yedirmiyorlar mı sana gibisinden iç yakıcı cümleler sarfederler.

kadınlar da pek sevmez evet bu tip erkekleri. götü göbeği çıkmış hatun, bu dal gibi yavrucağın yanında soyunmaya utandığından kelli sevişecek hatun bulması da bir o kadar zordur. dal gibi hatun da adeleleriyle göz kamaştıran erkeklere yöneleceğinden burdan da ekmek çıkmaz. bu yüzden zekasıyla ve romantizmle ön plana çıkıp turnayı gözünden vurmak zorundadır. önemli olan iç güzelliği mottosuyla podyumlarda boy gösteren geçiş dönemindeki bayanlar da hedef kitleye dahil edilebilirler.

basit bir tanım yapıp uzaklaşacağım bu yazıyı, zayıf erkekler için sevişme teknikleri tadında bir yazıya dönüştürdüğüm için de yanaklarım al al oldu. her şey sevişmek değildir gençler, bu dünyada daha önemli şeyler de var. neyse yiyin biraz bu ne böyle? bak biraz yahniden de al, doldur doldur tabağını ya, az bir şey almışsın. iştahlı ye biraz, o ne öyle kaşığın ucuyla alıyorsun?
  • 58 kilo ile benim de temsilcisi olduğum canlı türü.
    rüzgarda savrulduğumu bilirim ben arkadaş. gerçi bahsettiğim rüzgar antalya fırtınası, ne babayiğitlerin yolunu değiştirir orası ayrı da, oluyor yani böyle şeyler de.
    bir de mesela şakayla karışık birisine girişecek olduğumda kendimi omuzlarda buluyorum şampiyon gibi. kavga falan edemem yani. repçilerin teybi gibi omuzlarda yerimi alırım hemen öyle bir durumda sanırım. bu yüzden korkaklık da var. temel reis'in ıspanağı gibi beni bu durumlardan kurtaracak bir şeye ihtiyacım var.

yıllar sonra editi: 78 kilo oldum, göbeğim çıktı. covid 19, bira, ramazan derken futbol topu yutmuşa döndüm. bazal metabolizma da yavaşladı yaşla. yediklerim aynı eskisi gibi de, su içsem yarıyor artık lan heheh :)
  • karakter açısından olmadığı müddetçe bir sorun teşkil etmez.
  • bunun güzel tarafları da vardır. misal o kadar zayıfsınızdır ki hiç bi berber size değdiremez. (bkz: berber dayaması)
    ancak yazılanları okuyunca diyebileceğim tek bi şey var; sıçtık.
  • yeni aldığı her kemere ekstradan 2-3 delik daha açtıran erkektir. giyim kuşamla ilgili tek sıkıntısı da budur.
hesabın var mı? giriş yap