• torununu çok düşünen sevimli teyze profiliyle birşeyler çıkarmaya çalışmış ama olmamış reklam. daha çok evinde torununa yemek yapmaya üşenen ya da cimri teyze olmuş.

senin için el veriyor mu yahu o sağlıksız obezite nedeni şeyleri torununa dayamaya? gelsin evine de mis gibi tavuk suyuna çorba yap sıcacık yemekler yedir...

(bkz: cık cık cık)
  • (bkz: teyze)
  • (bkz: viva rum)
  • (bkz: kadın anam)
  • bu reklam zaten iğrenç hemfikiriz de, benim en gıcık olduğum nokta çocuğun " tam 6 dilim yedim" derken vurguyu yanlış yapıyor olması. vurguyu "dilim"de yapıyor, "6"da yapması gerekirken.

adam gibi bir yönetmen vs buna izin vermezdi zaten.
  • ben aldım bu promosyon menüsünden, kenarı susamlı pizzaları vardı, güzeldi.

olay şöyle gelişti;

arkadaşlarla bir şeyler yiyecektik ve epey uzun süredir beraber pizza yemediğimiz konuşuldu, hadi gidip pizza yiyelim dedik. ne yiyeceğimize karar verelim diye konuşurken promosyon pizzaları gördük, diğerlerinden çok da farklı değildi. daha önce menü alıp doymayan arkadaşlarımız da olduğundan ve öğrencilik günlerini yad etmek istediğimizden aldık promosyon menüyü. içecek 3,5 liraydı, sonraki her bardak bir lira promosyonu vardı, onu da değerlendirdik. eğlenceli oldu (ne kadar çok kola içersek fiyat o kadar bir liraya yakınsar ve kolayı buzsuz isteyelim maksimum fayda için fikrinde mutabakat sağlandı).

böyle obez edici menülerden ayda bir kere yemenin çok da sakıncası yok diğer zamanlarda kendinize dikkat ediyorsanız.
  • üniversitelerin açılmaya başlamasıyla beraber hedef kitlesi olan üniversite öğrencileri için düzenlendiğini düşündüğüm kampanya. hani az paraya çok yemek felsefesindeki öğrenci eratına faydalıdır ama benim ananem, teyzem falan beni pizza hut'a götürüp yi yavrum yi temalı bir diyalog içine girmezler çünkü onlar evvelinden fest futa karşılar, birçok ailenin de bu görüşte olduğunu düşünüyorum.
  • bazen kendimi hıcal uluç gibi hissediyorum, kendi kendime "bi siki de beğen" diyorum. ama olmamış arkadaş bu reklam.

olmamasının sebebi de reklamda oynayan teyze. bu teyzenin hiç şiveli konuşacak bir tipi yok. konuşma ile tip birbirine uygun değil ve çok itici oluyor. herhalde şöyle düşündüler: "lan şimdi buraya yerel kıyafetli bir kadın koysak, bizim marka imajına yakışmayacak, burası mahalle kebapçısı değil. e şivesiz konuştursak samimiyetsiz olacak. en iyisi kolaj yapalım".

ama en kötüsü olmuş.
  • ramazan ayından sonra 103kg'dan 117 kg'ya çıkmama neden olan motto slogan her neyse.

edit:imla
  • pizza hut'ın yakında kır pidesi işine gireceğinin ilk sinyalleri. sonrasında sırasıyla lahmacun ve çiğ köfte açılımları bekliyrouz. teşekkürler pizza hut.
hesabın var mı? giriş yap