• zannederim hepimizin bir şekilde tahammül sınırları var.. benim şahsen sınırlarımı kaldırma gibi bir çabam var sağlıklı yaşama hevesimden (beceremiyorum bazen, tamam bazen değil çoğu zaman.. oluyor öyle, geçecek pişince, şimdilik nefis kokular yükseliyor).. dolayısı ile anama, dinime, ahlakıma, vatanıma, milletime, namusuma herşeyime küfredilebilir mesela.. tepkim önce bir karşımdakini süzmek ve muhtemelen yanından cümle kurmadan uzaklaşmak gibi olur.. bir şekilde hepimiz yaşıyoruz işte, sağlıklı yaşam (en çok akıl sağlıklı) çok mühim..

ama işte bundan yapınca içime şeytan giriyor gibi.. ya da içimden canavar çıkıyor.. engel de olamıyorum.. ya gerçek hayatta bence yine en fazla ters ters bakıp uzaklaşmalıyım yanınızdan.. ve fakat içimden geçenler korkunçlaşıyor, karşımdakinin sırtına atlayıp saçını tel tel yolasım falan geliyor; böyle döne döne uçan tekme atasım kafasını dağıtasım, kapasitem de vardır on kadın gücünde çemkiresim geliyor... öyle bir tiksiniyorum öfke duyuyorum şu şeye, öyle kendime hakim olamıyorum delleniyorum.. şey: hareket, tavır, söz, varoluş..

oysa, sakin sakin devam etmeliyiz hep..
  • kimilerinde, ölçülerine göre dikilmiş bir takım elbise kadar net gözlenebilir. ve malesef en az o takım elbise kadar akıl çelicidir. sonra elbise kalır, içindeki eskir.
  • sıradan bir insanın yaptığı taktirde itin götüne sokulacak, gerizekalılıkla itham edilecek eylemlerin, farklı algılanmış ya da adı çıkmış bir insanın yapması halinde aykırılık veya çılgınlık olarak nitelendirilmesi, yavşaklığın geldiği son noktalardan biridir.

özellikle sanat dünyasında görülen bu yavşaklık tipi, sıçıp bokunu sergileyen sözde sanatçının bu eyleminin altında dahi anlam arayışına giren gerizekalılarda ileri seviyededir.

bu yavşakların tek gayesi, başkaları tarafından anlaşılmaz görünen ama kendi üstün idrak kabiliyetleri(!) sayesinde anlamı olduğunu sandıkları anlamsızlığı anlamlandırıp caka satmaktır. yavşak oldukları için sıradan saçmalıkları anlamlandırmaya tenezzül etmezler.

bu yavşaklar, yavşaklık yaptıkları kişinin sıçıp bokunu sergilemesinin nedeninin, kendi gerizekalılıkları olduğunu dahi anlayamazlar. çünkü kralın çıplak olduğunu göremeyecek kadar yavşaklaşmışlardır.
  • yawşak olma durumu, yavşakiyet. eleştireceğine dışında kalmayı seçebileceği halde sistemi eleştirip sistemin kulu kölesi olmak. dünya boş deyip içini eğlenceyle doldurmak, yoldaki bokun tadına bakıp, umm iyi ki üstüne basmamışım bokmuş bu demek..
  • bit yavrusu olma hali.(bkz: yavsak)
  • hatunları ayarlamak için uzun süre yapılması gereken eylem
  • grup vitamin basligina kendi sikik twitini koyup adresinin reklamini yapmaktir. yavsaklik ne... orospu cocuklugu resmen...
  • bilinçli olarak yapıyorsanız çok eğlenceli aslında. meherehe.
  • argoda delikanlı olmayan arkadaşlardır.
hesabın var mı? giriş yap