• annemle ileri derecede yaran bir diyalog yasamama neden olan sarki.

- where is my mind?
    - nereye koyduysan ordadir.

(bkz: anneleri sevmek icin 100 neden)
  • pixiese ait, figth club finalinde calmasi ile taninmis parca.

kalpden/kafadan vurur, gecirir, koyar oturtur. hele o "aa"/"uu" sesleri yok mudur? olmaz olsundur.
  • bizim de evde hanimla yorumladigimiz nadide eser. oglana da arkadaki vuuhuuu diyen vokalleri veriyorum, guzel bir ortam oluyor.
  • bir dönem bu şarkıya "in yourrr heaad in youur heaad" diye böğürerek yanıt verenler görülmüştür.
    (bkz: görülmüştür)
    (bkz: zombie)
  • bu sabah erken saatlerde yola çıktım. yol boyunca rüzgarla savrulan buğday tarlalarını izlerken zihnimin de son zamanlarda oradan oraya savrulduğunu hissettim. tam o anlarda şarkının placebo coveri olan versiyonu çalmaya başladı. torpidoyu açtım. bir köşede arkadaşımın bir yıl kadar önce bıraktığı tek xanax, yanında da bir paket sigara vardı. sigarayı seçtim tabii ki. şarkıyı defalarca dinledim, arabayı inleterek. şarkıya ufak bir ekleme de yaptım eşlik ederken:

where is my mind amk :)
  • "inan bana, herşey düzelecek" dedikten sonra marla singerın elinden tutmak, binaları yerle bir etmek, damardan ayarı vermek...
    en az fight club kadar külttür bünyemizde. şarkının dozu biraz acı biraz sızı biraz rahatlamayla akar vücudun her bölümünde; parmak uçlarından terkeder bedeni ardından.
    veriyorum coşkuyu:
    http://www.youtube.com/…vvof0qj7sow&feature=related
  • bugün bu şarkının beynimi ne kadar ele geçirdiğini tam yeri ve tam zamanında fark ettim. ayıptır söylemesi 3 yıldır içimde bulunan aşk acısı çekmekteyim. sürekli buna sebep olan hanımı unutmakla geçti son 3 yılım lakin o tam hep unuttuğum yerde karşıma çıktı ve kalbimi yine bir acı bastı. bunlardan biri tamda bugün oldu. güç bela koşarak haydarpaşa istikametindeki trene yetişi verdim. kapıdan içeri girişim tam kapı kapanmadan olduğu için içeri girdiğimde biraz dağılmıştım haliyle. tam üzerime çeki düzen verip kafamı kaldırmam ile malum şarkı başladı. stop! bir an göz göze gelsek de hemen bir sonraki kapının ucuna tünedim. where is my mind? hiç bir şey düşünemedim . şimdi diyorum neden konuşmadım ama zaten o an kafam yerinde değildi anlıyorum. bir kaç durak sonra o indi ama ben haydar paşaya kadar bu şarkıyı tekrarlayıp durdum. anladım ki bu şarkıyı çok seviyorum ve yine anladım ki ben hala o kızı seviyorum.
  • bi insan evladı yoktur ki, fight club'ın sonunda bu şarkıyla gaza gelmesin. hatta defalarca izlense bile yaşandığını gördüm, ne zaman dinlense titre ve kendine gel de oluyor; ilginç..
  • - stop

with your feet in the air and your head on the
    ground
    try this trick and spin it, yeah
    your head will collapse
    but there's nothing in it
    and you'll ask yourself

where is my mind (3x)

way out in the water
    see it swimmin' ?

i was swimmin' in the carribean
    animals were hiding behind the rock