• bilimsel mi değil mi tartışacak kapasitede biriyim. ve yazıyorum:
    eğer bu şey bilimsel ise ben de torpido gözüyüm.
  • bu bilgi ilk filmi izleyenler için geliyor:

--- spoiler ---

eğer ilk filme gittiyseniz bu filme kesinlikle gidilmemeli. çünkü iki film % 90 oranında aynı. tek fark profosorlerimizin söyleyecek 2-3 yeni şeyi var bir de 2 tane animasyon eklemişler ki bunlar da internette mevcut.
    quantum fizikçileri tarafından kazıklanmış oldugunuzla kalırsınız.

--- spoiler ---

bu bilgi de "down the rabbit hole" u izleyip acaba ilk filmi izlesem mi diye düşünenler için geliyor:

--- spoiler ---

kesinlikle çok şanslı insanlarsınız. çünkü zaten ilk filmin % 10 fazlasını izlemiş oldunuz. ilk filmi tekrar izlemek yerine oturup "down the rabbit hole" u tekrar izlemek daha akıllıcadır.

--- spoiler ---
  • filmi fethullah gülen mi çektirmiş yoksa kuantum fizikçileri mi belli değil.
  • fizik yasaları ve beynin işleyişini bazı bazı pek güzel anlatan, ama olayı bilinçle bağlarken mistisizmiyle "öeeh" dedirten yapıt.
  • 'biri izledim ikiyide izledim, biri izlediyseniz bunu izlemenize gerek yok' benzeri sayıklamalara kulak asmadan özenle izlenmesi gereken devam filmi, belgeseli. (bkz: çift yarıkta girisim) ve (bkz: boyutlarda algılama sınırları) gibi konular üzerinede anlatımlara yer verilmis. öyle tek solukta degilde saniye saniye izlenesi belgesel filmi.
  • 1960lar ve 70lerde doğup palazlanan spiritüelizm ve new age fasaryalarına bilimsel kılıf giydirme çabaları sonucu ortaya çıkmış bir yapım. hazırlayanlar, tıpkı adnan hocanın kitaplarındaki gibi 2 doğru-1 yalan formülünü izleyerek, kendi palavralarını bilimsel bilgilerin arasına sokuşturmaya çalışmışlardır. biraz fizik, biraz biyoloji, biraz psikolojiden aldıkları bilgileri nasıl nerelere bağlıyorlar öyle, çabaları takdire şayan. bu belgeseli gelip bana ısrarla öven insanlar da nedense, genelde uyuşturucu ya da halüsinojen maddeler alıp, bu maddelerin beyinlerinin kimyasını değiştirerek algılarını ya da beyinlerinin algıladığı sinyalleri yorumlama biçiminin bir süreliğine bozulması sonucu yaşadıkları deneyimleri pek matah ve öte alemlerle, farklı boyutlarla ilgili olarak addedip öve öve bitiremeyen tiplerdir. o deneyimleri bana anlattıklarında söyledikleri her şeyin bilimsel açıklamasını yaptığımda inceden kıl olmaktadır bu şahıslar. bazılarıysa şiddetle inkar yoluna gidebilmektedir. bir de kafayı dinle bozmuş yobazımsı arkadaşlarım ve çevrelerine göre nispeten biraz safça olduğunu düşündüğüm arkadaşlarım övüp durmuşlardır bunu yapımı bana.
  • yaklaşık 2 saatlik bir yapim. quantum fizigi ile baslayan muhabbet aptal bir felsefe muhabbetine donusuyor. bunu izleyen bir arkadasimin iddiasina gore the secret'i yapanlarin bazilari bu filmi de yapmis.
    neyse asil muhabbet anladigim kadariyla, bir spirituellik arayisi gibi geliyor bana. ama adamlarin derdi bu arayis(spirituellik veya hayatin anlami-gizemi) icinde olanlari baska yonlere yonlendirmek. bunu yaparken de the secret da oldugu gibi sizin paraciklarinizi aliyorlar.. ikinci ihtimal ise; bu adamlarin para degil derdi, sadece insanlari manipule etmek istiyorlar.
    isin ilginc yani ise, filmin sonunda baktim elemanlarin yaptiklari islere(teorikfizikci-parcacik fizigi profesoru-biyokimya profesoru-teolog prof. vb.) , bunlarin siradan insanlarin(tv-dizi izleyen-siradan tuketici) birkac laf kalabaligi ve anlamadigi populer konular ile kafalarini karistirarak keklemesi..
  • what the bleep do we know ekibinin 2006 yapımı ikinci filmi.
    http://www.whatthebleep.com/
  • ifistanbul 2007 kapsamında gösterilecek film. merakla bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap