• senelerden 2001 mi 2002 mi ne levoyla vapurla bindik karşıyakadan pasaporta geçiyoruz. baktık hava güzel vapurun üst tarafına geçtik bir bankta, hararetli bir biçimde işte warrior, mage* falan bir şeyler tartışıyoruz. karşımıza da bir abi oturdu ama biz pek farkında değiliz. bir beş-on dakika sonra " -ya gençler size bir şey soracağım" sesini duyunca biz kafayı kaldırıp bakmayı akıl ettik. abi yirmili yaşların ortalarını geçmiş, gayet işinde gücünde bir abiydi. biraz durdu sonra hafif çekingen bir sesle "-warcraft üç çıktı mı?" diye sordu. biz önce bir birbirimize baktık sonra kendimizi toplayıp "-yok abi çıkmadı." dedik. abi de peki sağolun deyip, denize doğru daldı gitti. o gün bize çok enteresan gelmişti ama şimdi farkediyorum da pek anlamamamışız. adamın yüzünü falan unuttum ama yüz ifadesi pek çıkmıyor aklımdan. muhtemelen bir iki üç seneyi bu oyunu bekleye bekleye geçirdi öyle, ondan sonra da işin ucunu kaçırdı o kadar ki bizim muhabbetimizi duyunca son bir umut bize sorayım dedi. ve aldığı cevabı duyunca da zaten pek şaşırmadı, sadece artık belki hiç oynayamayacağını anladı. şimdi diablo iii ile ilgili benzer endişeler taşıyan ben, abinin yüzündeki ifadeyi şimdi daha iyi anlıyorum.

abi warcraft 3 çıktı, aldık oynadık, çok güzel bir oyundu, üstünden bir yedi sene geçti hala dota mota vasıtasıyla oynuyoruz. o kadar ki bilgisayarımdan hiç silmedim.
    yani senin için rahat olsun. ben senin yerine de oynadım. vapurda halden anlayacak iki tane velet görür görmez bayrağı teslim edeceğim, hiç merak etme...
  • oyun çıkalı üstünden bunca yıl geçmiş, ben hala bilgisayara warcraft 3 kurup oynuyorum. bir de üstüne "kızlar oynar mı bunu be?" diye laf yiyorum kızkardeşimden... oynarız olm var mı?! üstelik bunu hayatımda bir kere, yunan bir arkadaşımla nasıl becerdiysek (birkaç deneme sonrasında) aynı anda online olup oynamıştık 2 sene evvel, doğal olarak o beni yenmişti (kızlar yenilirler evet, çünkü askeri strateji zekâsı olarak erkekler kadar iyi değiliz, bunu hormon eksikliğine bağlamak gibi bir genelleme de yapıyorum şu an, yaptım oldu).
  • beta testcilerinin amerika ya da kanada'da yasiyor olmasi sart kosulmus, halbuki ben ulkemiz yol sartlarinda saglamligini deneyecektim.
  • her görevinden büyük keyif alarak bitirmiştim bu oyunu. üniversite 3. sınıftaydım, çıktığını duyar duymaz okul çıkışı emrah bilgisayar mı neydi ksk çarşıdaki, ordan alıp koşa koşa eve gitmiştim. deli gibi oynayıp bitirmiştim. o zamanlar yeni eve taşınmıştık, dolayısıyla bu oyunu hatırladığımda burnuma badana-boya kokusu gelir hep. sinematiklerinden falan çok etkilenmiştim. güzel günlerdi üniversite yılları, deli gibi oyun oynadığım zamanlardı. ilginçtir ki oyunu bir kere bitirdikten sonra (çok istememe rağmen) bir daha oynamadım. sanırım vakti geldi artık. yoksa gece gece nerden aklıma gelecek.
  • oyun tarihinin en iyi sinematiklerini barındıran oyundur. yıllar sonra açılıp izlendiğinde bile gözleri yaşartmayı başarır.
  • şu oyunun campaign'ini hbo nun ceo'suna oynatın şerefsizim dizisinin yapılması için varını yoğunu ortaya koymazsa neyim.

bu oyundaki hikaye örgüsü dizi olmayı hak ediyor ya

ben oyundan tanıyıp hayran kaldığım karakterleri arthas menethil'i, illidan stormrage'i, thrall'ı herkesin tanımasını istiyorum lan. dizisi çıktığında arkadaş ortamında yıllar yıllar evvel oyununu oynadım diye hikayenin ne denli epik olacağını ballandıra ballandıra anlatmak istiyorum lan.

netflix demeyin o kesin bok eder hbo'ya yardırın işte bir şeyler yazın yep yeni game of thrones'umuz hatta ondan kat be kat daha iyi bir dizimiz olsun.
  • ara ara özleyip kurduğum hardda tüm campaignleri bitirip her seferinde arthas'a sövdüğüm efsanevi strateji oyunu.illidan rexxar ve sylvanaslı bölümler ayrıca favorilerimdir.cairne babayı görüp ne olacak bu horde'un hali deyip içmemek elde değildir.(bkz: earth mother yolunu aydınlatsın reyiz)
  • arthas'ın horde ile yaptığı çözüm süreci görüşmelerinin elinde patlayıp "eeeh eytere be!! ne lan bu" deyip niyeti bozarak horde-alliance demeden önüne geleni skib bırakmasını anlatan destansı hikaye.
  • gecen gun msnbc'de tanitimini izledigim manyak guzel gozuken warcraft'in son version'i.. starcraft'taki izometrik grafiklerin kalitesi ve goz alici efektler abartilmi$..
  • 4.5 milyon pre-order'ıyla dünya rekoru kırmış yeni bir starcraft vakası.
    grafik, müzik ve oynanabilirlikten sonra multiplayer konusunda da artık expert olmuş blizzard'ın tüm hünerini sergilediği yıllardır beklenen şaheser.
    en sonunda full sürümü başarılı bir beta-test dönemi geçirdiğini ispatlayarak elimizde, kaç yıl idare edicek bizi bilmiyorum ama yolu çook uzun.
    yeniden uykusuz network geceleri hepimize hayırlı olsun.
hesabın var mı? giriş yap