• dini saplantılar içinde çalkalanan kesimdir.

ayrıca , dini sömürülen kesimdir.
  • insanı dil bilgisi dersine sokturan kitledir.

fiil kökü : seç(mek)
    fiilden türetilmiş yeni kelime: seçmen
    belirtme hal eki: seçmen-i
    ilgi eki: seçmeni-(n)-in

sonuç: seç-men-i-(n)-in

(bkz: #20302895)

ilkokul dil bilgisine dönüş
  • ya cahil, din deyince aklı başından gidendir ya da kişisel (makam, mevki, para, iş) çıkarı olandır.

bu kesimden tanıdıklarım içinde ilk kısımda yer alanlar, "bilmem kim hoca efendi evet'in dinimizce caiz olduğunu söyledi, hayır diyenlerin hepsi namazsız, abdestsiz, oruç tutmayan dinsizlermiş.." düşüncesine olanlardır. diğer kesim ise; "bu yıl bize kadro açıyo atamamız yapılacak inşallah" , "polislik sınavına girecem tanıdık var söz verdim ona" , "allah razı olsun her seçim dönemi yardım yaparlar sayelerinde karnımız doyuyo" ve benzeri düşüncede olan kişilerle doludur bu %60.
  • 30 sene boyunca deep throat yaptığı postalı bırakıp takunya yalamayı tercih etmiştir.
  • 1982 anayasasına %92 oranında evet oyu vermiş kitledir.
  • türkçeyi en fazla bu kadar kötü kullanabilirler. hanginiz cahilsiniz bir karar verin amına koyim lan! açtığın başlığı bir düzelt önce, sonra ülkeyi de düzeltirsin.
  • kalan %40 tarafından hakaretlere maruz kalmaktadırlar. aldıkları karar kötüdür, berbattır bilmem nedir ama onların kendi kararıdır. hakareti hakaret edenden daha az hakettiklerini düşünüyorum.
  • şimdi eğer kk, hani şu oy kullanmaları için binlerce kilometre yapıp, türkiyeyi karış karış dolaşıp halktan oy isteyen sonrada oyunu kullanamayan kk %40 dilimdeyse bu aziz nesinin oranlamada yanıldığını gösterir. doğru şeyler söylemiş ama yanlış oranlar vermiş. kısacası bu %60 aziz amcanın bahsettiği %60 değil.
  • demokratçılığın ne demek olduğunu bilen kitledir.

--- spoiler ---

evvelsi gün demokratçılığın ne demek olduğunu sizlere anlatmıştım. kafirlik münafıklık yok. herkes nereye giderse sen de oraya gidecen.

--- spoiler ---

(bkz: yılanların öcü)

evet itiraf ediyorum sözlük, bu ülkede ben ve benim gibiler demokrasi özürlü.
hesabın var mı? giriş yap