• içinde kemal kılıçdaroğlunun bulunmadığı kesim.
  • yürütmenin yargı denetiminden iyice çıkıp istadiği gibi at oynatmasının demokrasi olmadığını bilen tuzaklarla dolu anayasa değişikliği paketini sezmiş olan seçmen grubu.
  • aptal olmayan kısımdır..
  • diğer %60'tan farkı olmayan seçmen. yaşayacaklarını kastediyorum. akıbetini falan...
  • yüzme bilenlerden oluşmaktadır.
  • "mhp'nin kurulusunun 40. yilini temsil eder ayni zamanda."

ccc devlet bahceli reyiz ccc

(bkz: #20302653)
  • sanırım cehape seçmenleridir. yani o kast ediliyor olmalı, başka türlüsünü bilemedim. şeyi diycem, şimdi bu arkadaşlar geri kalan seçmenlerden daha eğitimli ve zeki imiş ya sdlfkjsdlkjslkdfjlds diyemedim lan diyeceğimi. ya mal mısın dayıoğlu? genel başkanının oy kullanma sürecini yönetemeyen bir organizasyona gönül vermişsin, hala gelip burada bık bık... akepe'den, mehepe'den, geri kalan tüm partilerden şikayetçi ol, her fırsatta onları aşağılayıcı lakırdılar et ama bana kurtuluşum için gösterdiğin organizasyon cehape olsun? çok güzel insanlarsınız yemin ederim. bak bak ne diyor adam: #20302386 ama sen hala bunu bile başkasının suçu ilan ediyorsun. ulan hiçbir şey olmasa bile, başkanın oy kullanırken gelip görüntü alacak muhabirleri organize etmen lazım. sırf o yüzden bile bir açar bakarsın başkanına nerede oy kullandıracağını filan organize edersin! eğitimliymiş lsdkfjldskfjldsf demek bi de cahil olsanız neler olacak ülkede. neyse yaa ne varsa sporda var. orada da taraftarlık gerizekalılık barındıran bir şey ama ülkenin tamamına bu kadar etki eden sonuçları yok. vergileri belirlemez, kanun yapmaz filan. ben sporuma döneyim. mal sürüsü!

son kısmı ssg yazdı lskdfjldskfjdlskfjs

edit: olm önce türkçeyi öğrenin yahu bu nasıl eğitim? sldfjlsdkfjldksfjls türkiye seçmeni'nin' %40'ı
  • demokratikleşmeyi vaad eden başbakanı tarafından "darbeci, statükocu..." ilan edilmişti.

ironik. üzücü.
  • daha önceki "12 eylül anayasası" karşısında %20 nin altında olan grup. bir sonraki "12 eylül" e tamamdır.
  • an itibariyle facebookta türk halkına demediğini bırakmayan grubun büyük bir kısmını kapsayan grup. evet ya da hayırın çıkıp çıkmamasına kesinlikle takılmıyorum ama sen tutup da evet oyu kullananlara "aptal" diyorsan kusura bakma ama senin savunacağın demokrasinin içi boş kalmıyor mu? sen ona aptal dersen, o da sana gerizekalı der öylece yarıştırırsınız küçük sularınızı. çok imreniyorum şu empatiye, saygıya var ya.

edit öncesi edit: yazıdan default olarak çıkarılabilir ama ben yine de yazmam gerektiğine eminim,

1) evet'i savunmuyorum.
    2) hayır'ı savunmuyorum.
    3) sana aptal demiyorum, aptal diyenleri kastediyorum.
    4) evet'i savunmuyorum.
    5) hayır'ı savunmuyorum.
hesabın var mı? giriş yap