• ben kendimi bildim bileli bir galatasaray sevdalısıyım.

bugün izmir'e dönerken bu haberi okuduğumda midem bulandı.. ne oldu yani, bir atkı açtı diye. ne oldu yani onurun mu kırıldı, adamın yüzünde ki gülümsemeyi anlayamıyacak kadar kalpsiz mi oldun ? o yüz ifadesi dalga geçer bir ifade miydi ? yoksa sevgiyi saygıyı ifade eden bir gülümseme miydi ? yoksa piçlik yapınca sevinen bir fanatik gülümsemesi mi ? sen söyle.. adam sence bunu düşünebildi mi ? işten kavulacağını biliyor muydu ? akşam eve yemek götüremiyeceğini biliyor muydu ? ben galatasaray'lı olmaktan ilk kez utandım.. çok iğrençti bu olay.

bu mudur galatasaray'lı duruşu ? sayın adnan polat sorarım size..
  • kendisine ve ailesine zarar vermemiş kişidir. zararı onu işten atanlar vermiştir. hiç kimseye zararı olmadan alt tarafı bir atkı için onu işinden atanların varlığı çevreye zarar vermektedir.
  • kimse bu konuya değinmemiş ama kendisi habercilere kurban edilmiş bir işçidir.
    haberin insanlara sunuluş tarzı dikkatinizi hiç mi çekmedi?

şok şok şok ! "türk telekom arena'da fenerbahçe atkısı açan işçi'' olarak haber sunarsanız o adamı linç bile ederler. fakat siz yanında açılan galatasaray atkısıyla bu haberi sunarsanız ortaya şu çıkar '' ebedi dostluk t.t. arena'da kıskananları çatlatıyor''

bilmem anlatabildim mi?

işçinin aslında suçu yok. atkıyı tek başına açmış olsa, gövde gösterisi olacak fakat adam masum art niyet yok. gülümsüyor bile.

işçiyi atan işveren ise, şok haber karşısında basiretsiz kalmış. işçinin işsiz kalması yada suçsuz olması zerre umurlarında değil. haber işçiyi zaten suçlu çıkartıyor.

kendisi habercilerin iki reyting uğruna harcadığı işçi olarak kalırken, iki büyük takımın ezeli dostuluğuna bir darbe daha vuruluyor.
  • lanet olsun böyle iş verenlere, lanet olsun ezeli rekabete, ebedi dostluğa. ne kadar dostluk diye diye g.tümüzü yırtsak da, görüyoruz ki hiç bişey değişmiyor bu ülkede. hatta her geçen gün daha da kötüleşiyor. sonra neden çıkıyor bu olaylar diye düşün dur. sen daha rakip takımın atkısını açan işçine dayanamıyorsan, taraftarlar nasıl dayansın birbirine ?

http://tr.eurosport.com/…ldu_sto2606669/story.shtml
  • üzücü olan bu adamın işten çıkarılmasından çok, bunu bile savunabilen embesilleri görmektir..

(ara: sürülecek akıl)
  • yanındaki işçi galatasaray atkısı açarken, kendisi de fenerbahçe atkısı açmıştır. iki atkı yanyana yeni bir stadda üstelik tüm kulüp başkanları stadı gezerken hiç de biçimsiz durmamaktadır. ama gözleri kör eden fanatizm burada da devreye girmiştir. o işçiyi kovanlar veya kovulmasına sessiz kalanlar futbolda şiddet konusunda televizyonda ahkam kesmekte beis görmemektedirler. yaptıkları her icraatın düşmanlığı nasıl da daha fazla körüklediğini farketmeden.
  • boşluğu colin kazım ile doldurulmaya çalışılıyor sanırım . ama tabii kazım "bir işci değil".
  • foto ulan eğer bu fotoğraftaki işçiyse gerçekten de çok üzüldüm be ya! adamın yanında da galatasaray atkısı açmış bir eleman var yan yana durmuşlar neredeyse kolkola girmişler poz veriyorlar, utanın lan utanın!
  • işine son verilmesi türkiye'de fanatikliğin hangi boyutlarda olduğunu gözler önüne sermektedir.

(bkz: futboldan soğuma nedenleri)
  • şeref tribününde omuz omuza vererek, taraftarlara ve medyaya şirin görünmeye çalışarak dostluk,barış ve kardeşlik ışıltıları saçan kişiler tarafından çok tükaka bulunmuş bir vakadır.arkadaş, senin futbolcun bu adamlarla formasını değiştiriyor.bu sebepten ötürü kulüpten kovulan birini ben hiç duymadım.baktın bu durumdan hiç hoşlanmadın söylersin şantiye şefine "git ve bu adamı uyar" dersin.atkısını çıkarıverir adamcağız.hatta bu atkı muhabbetinden dolayı medya üstüne gelip senden açıklama bekliyorsa işi makaraya bağlarsın."işte görüyorsunuz stadımızın yapım aşamasında ezeli rakibimizin taraftarları bile destek oluyor dersin" olur biter.ee adamı işten attınız ve galatasaraylılık duruşunuzu gösterdiniz şimdi değil mi?aferin size..

not: not mot yok vazgeçtim, utandım.
hesabın var mı? giriş yap