• -ayda 50 tl ödemene rağmen 8 mb olduğu söylenen bağlantın çok mu kötü ?
    +evet. (mekanik özkan uğur sesi)

(bkz: ttnet'in evet temalı reklamı)
  • bizlere sunduğu süper zottirik internetin hızını daha hattı bağlarken hissettirmiş internet sağlayasıca. çarşamba günü yapılan sözleşme ile alınan modem hala evde kuzu kuzu yatmakta, bakalım ne zaman bağlantı sağlanacak.
  • yağmurlu havalarda hızı düşen internet
  • lanet ötesi bir hizmet sağlayan şirket. resmen bıkkınlık geldi artık. 8mbit'e "kadar" olan tarifeleri başladığından beri 1mbit'e takılmış durumdaydı. arayıp "aynı paraya 1mbit sınırsız alabiliyorum zaten ben, dolandırıclığın bu kadarı olmaz" tadında bir telefon görüşmesinden sonra hız 7mbit oldu. ben de saf gibi sevindim tabi. 1 gün sevinebildim. şu an interneti sürekli kesip, düşürüp hızımın kaç olacağına karar veriyorlar sanırım. 1 saat önce 3'tü, şimdi 2 oldu. bu arada internete de ancak hız testi yapabilecek kadar girebildim.

yani anlamak mümkün değil. bu kadar rezil çalışan ama bu kadar kayıtsız olabilen başka bir şirket var mıdır piyasada çok merak ediyorum. şöyle işini azıcık düzgün yapan bir başkası çıksa ortaya, çok değil azıcık rekabet olsa batmaya mahkum olacak şirket ama o da yok.

edit: şu entry'yi editlerken bile 5 kere düştü. hizmet numaramı ezberledim call center'ı aramaktan. 1 ay içinde 5 kere arıza kaydı aldılar. daha ne diyim, allah belanızı versin yani. madem yapamıyorsunuz, yapmayın, belki yapabilen başkası çıkar.
    (bkz: türkiyeden nefret etme sebepleri)
  • bir haftada adsl bağlayamayan bu arkadaşlar, webtv hizmeti vereceklermiş. üstelik mevcut hatlar üzerinden. nasıl olacak peki? yok hatlarınız şöyle bilmemneniz böyle diyerek, hala adam akıllı kimseye 8mbit adsl hizmeti sağlayamıyorken, bir de aynı hattan webtv hizmeti vereceksin. yersek tabi! nasılsa meydan boş. istediğin gibi at koştur. kimi kime şikayet edebiliriz ki?

sahi, bizim bir adsl başvurumuz vardı. ne oldu ona?
  • kapattım, mutlu, huzurluyum... ötesi yok. ttnet+kullanmadığım telefon sabit ücretine karşılık kablo tv'den sınırsız uydunet+hd teledünya aldım, rahatladım, oh keyfime diyecek yok. ne kesiliyor ne hızı değişiyor. bunlar bir de utanmadan lig tv ihalesiyle falan uğraşıyorlardı 1 hafta öncesine kadar.

(ara: lan ben neyse)
  • akşam akşam beni/bana ayaküstü kitlemiş şirket.

29 liralık 4gb limitli kullanıp da her ay ufak kota aşımlarıyla 35 lira vereceğime 45 lira verip hiç kasmam diye düşündüğüm için telefon ettim, "paket şu kadar -45 tl-, onaylıyor musunuz?" diye sordu, "eh, evet" dedim ben de. sonra dedi ki, "hattınıza bugün için 4 günlük üzerinden 17 liralık tarife farkı yansıtılacak", sonra söyledi, "ama ama" dedim, "onayladınız ki" dedi bana. "e peki 1 şubatta olsaydım ne olacaktı" dedim, "o zaman o farkı almazdık" dedi.

şimdi ben buna itiraz etsem hukuki olarak haklı mıyım? bu birinci sorum. ikinci sorum ise:
    neyse, giren girdi, umrumda değil, sadece merak ettiğim, bu 17 liralık fark muhtemelen 45-29 liradan geliyor, -evet, 16 tl olabilir, 17 dediler bana-, bu tüm ay için ise, 17 bölü 30 gün çarpı 4 gün, yani yaklaşık 3-5 lira mı ödeyeceğim? başına gelen varsa mesaj atsın bana. şimdiden teşekkürler.

not: bu nasıl bir entry, ben de bilemedim şimdi.
  • enteresan şirketin enteresan botu. bir insan nasıl bu kadar eleştirildiği ve dalga geçildiği bir mecraya reklam verir anlayamıyorum. sözlüğün çok hit aldığı ve bundan nemalanmak istedikleri anlaşılabilir ama insanlar her gün bıkmadan sizi yerin dibine sokuyor burda? reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorlar herhalde.

bu arada yönetim sırf bu bot ve ttnet muhabbetinden zamanında siteyi veririz dediklere yakın parayı çıkaracaktır diye düşünüyorum. neyse ttnet iyi para yaparsa belki 11. yaş zirvesinde esesci herkese bira söyler.*
  • hangi kurumun reklamı olduğunu merak ettiğim bot.
    (bkz: #18001170)

edit: sağolsun arkadaşlar bilgilendirdi, herkes yazabiliyormuş.
hesabın var mı? giriş yap