• halil pazarlama sayesinde tüm tükiye'nin bildiği bir kelime oldu.
  • cok baba aractir.. o kadar yuku tasiyacak motosiklet ya da o kadar ucuz olacak kamyonet yapabilen tum arkadaslarimi eyleme davet ediyorum.. o zamana kadar alemlerin kralidir bu komik isimli vasita.. 70lerin sonunda konya'da temel toplu tasima araci idiler.. (kasasi arkada olanlardan bahsediyorum).. sofor kokpiti her zaman buyuleyici gorunurdu benim gibi bi ufak velete, ve icine heralde 4-5 kisiden fazla sigmazdi.. arka kapisi cok sakat idi (hala parmagimda hatirasi durur), iyi kapanmaz ve bam gum vururdu.. ve tor tor tor tor die giderdi.. o zamanlar dolmus ya da pırpır derdik tabi biz buna.. triportoru kim bilsin o devirde.. ingilizce daha icat edilmemis vakitler.. dusun iste manzarayi..
  • kıymeti bilinememiş, hor görülmüş, kötü muamelelere maruz bırakılmış üç tekerlekli götürgeç. istanbul'da formula organizasyonu yerine ankara'da triportör rallisi düzenleseydik keşke...
  • eskiden sağda solda daha sık görülen süper sevimli taşıt. bilmediğim bi sebeple edinmeyi arabadan daha çok istiyorum. önceki hayatımda pazarcı mıydım yoksa...
  • cocuklugumda aydin yöresinde moto guzzi olarak bilinirdi, belki hala öyledir. triportör dendigini ilk defa halil pazarlama'dan duymustum. su sekilde:

halil pazarlama - tiportör asagi, triportör yukari
    ben - anneeee, triportör ne?
    annem - motoguzi evladim.
    ben - haaa anladim.
  • gönlümden keşke geliştirilip tekrar üretilse denilen araçlar kategorisindedir.

mesela dört zamanlı cvt şanzımanlı güzel bir sessiz motosiklet motoru. biraz daha rahat bir kabin ile olmayacak gibi değildir.
  • 3 tekerlekli ve motorlu araç
  • 1971 arçelik marka son modelinin lansmanı,

- her türlü yolda tam yükleme azami sürat
    - büyük manevra kabiliyeti ve tam emniyet
    - her türlü rampada tam yükle mükemmel çekiş
    - her türlü eşya nakline elverişli takviyeli uzun şasi
    - asgari yakıt sarfiyatı ile azami hizmet
    - bilgili ve geniş servis teşkilatı, bol ve ucuz yedek parça

şeklinde yapılmış olan, şehiriçi yük ve eşya taşıyıcısı.

neyin nesidir diye merak edenler için: http://i.imgur.com/qhria.jpg
  • dilimize fransızca triporteur'dan dönüşerek girmiştir. pat pat olarak da bilinen şehir içi eşya taşımacılığında kullanılan bir zamanların gözde aracı. bir zamanlar bursa'da çok kullanılırdı bunlardan.
  • çocukken yolda bisikletle kendisini geçmekten muazzam haz aldığım kara taşıtı.
hesabın var mı? giriş yap