• içinde olduğumuz 2016 yılını, rave-sound-of-the-month olarak adlandırdıkları proje ile geçireceklerini bugün, bir mail yolu ile bildiren güzelim müzik grubu. bu durumda 12 ay boyunca 12 şarkı gelecek.

efendim, ocak ayı için kendileri this world is empty (without you) adlı şarkılarını da paylaştılar.

surf rock'tan synth pop'a kaymış vaziyetteler, yine nostaljik tınılar, "why do you love somebody else? i never loved somebody else" diyen kırılgan lirik. gayet sakin. ve hatta venice beach'e taşınan sune, sanki biraz oraların güneşli havasını da eklemiş şarkıya, kısacık sözler sitem dolu ama müzik hiç de karanlık değil.

mailde grup şarkının açıklamasını şu şekilde yapmış: "this song was a challenge in its minimalism, and one of the only raveonettes songs where a guitar simply didn’t work. the beat is our take on an 80’s freestyle beat ala debbie deb, but the overall vibe of the song is characteristically darker. now, go turn the lights off and dance like it’s 2016 and nobody's watching you."

evet sıra şubat'ta :)
  • bir anti-albüm çalışması olarak başladıkları rave-sound-of-the-month'ta şubat ayı için kaydettikleri run mascara run'ı yayınlayan über yetenekli grup.

wagner'ın hep söylediği o hip-hop aşkı burada gün yüzüne çıkmış. gerçi pe'ahi'de summer ends gibi bazı şarkılarda sanki rap bölümü vardı ama burada bariz bir şekilde "i'm sleepwalking through cities..." diye başlayan kısımda karşımıza çıkıyor. onun dışında gitar sound'u, altyapısı, beatleri ile bildiğimiz the raveonettes tadı...

şarkı, wagner'ın richard gottehrer ve dion and the belmonts grubunun dion'ıyla yaptığı bir bronx seyahati vebu seyahatte dion'ın gang hayatıyla ilgili anlattığı hikayelerden ilham almış.

ilgilenen olursa q magazine'deki premiere için şuradan
  • 31 ocak 2015 tarihinde euro 2014 tour kapsamında salon iksv'de konseri olan ikili.
  • miller freshtival 2010'da karşılıklı bir attack of the ghost riders olsun yok efendim bir love in a trashcan olsun bağıra çağıra söylemeye sayılı günlerin kaldığı süper grup.
  • kafasinda, jesus and mary chain benzetmeleriyle dokunmus bir haleyle kucuk prens ucusu yapan, meleksi purrfect pop ilhamli danimarkali duo. 60'larin ingiliz televizyon dizilerinden kotarma surf pop'u noisy garage ile kirarak guzelce bir sound elde etmisler. su siralar interpol ile amerika turnesinde olmalari lazim. whip it on da amazon'a falan vurdu kisa sure once. spin'e, rolling stone'a, q'ya gore 2003'un "en.." grubu olacaklar. (henuz nme'ye kapak olmadilar ama yakindir). mecmualar tarafindan yo la tengo'nun ira kaplan'i ile -ki tanri hepimizi onun gazabindan korusun- kanka edilmeye calisilan sune rose wagner'in esas oglan durusu biraz geri plana dusuyor sharin foo'nun edali isveli halleri yaninda. tam cakozlamadim ama hanfendinin biraz femme fatale'lik icerdigine kanaat getirdim kisacik mtv gozlemlerime dayanarak. birazcik da emma peel halet-i ruhiyesi icinde sanirim. iyidir boyle peroksid sarisinlarin boy gostermesi muzik alemlerinde, iyiye alamettir en azindan.
  • izlerken charlotte gainsbourg sandıgımız genc kizimiz ve ona eslik eden yaslı bir kadınla cok tatlı bir reklam klibi olan dr. martens 50.yıl donumu icin i wanna be adored'u enfes coverlamıs grup. orijinaline hicbir cover yaklasamaz ama bunu batırmadıgınız icin minnettarım size raveonettes..
  • 15 aralık 2012 tarihinde salon iksv'de muhteşem bir konser veren grup. kafam çok güzeldi bazı yerlerde gerçekten kendimden geçmişim ama gerçekten harikaydılar. gittiğime sonuna kadar değdi.
  • dün salon iksv'de müzik nedir, nasıl yapılır hepimize gösteren grup. çok iyilerdi çok..
  • depeche mode'un spirit turnesinin ilk bölümünde (yaklaşık 9-10 konser) alt grup olarak çıkacaklarmış. ben de dinlemiş olacağım kendilerini ilk defa.

(evet depeche mode konserine gidiyorum)
hesabın var mı? giriş yap