• en önemli ve atlanmaması gereken konu da şudur :

önce bi süper güç sahibi olmanız lazım.. bakın şimdi, allahuteala bahşetmediyse size böyle bi durum, üzülmeyin.. herkes örümcek adam ya da süpermen değil neticede.. bak punisher'a, hiddetten nefretten adam aştı kendini, süper oldu.. ya da daredevil.. kör oldu, verdi kendini dinlemeye koklamaya, atletizme aerobike.. tillah gibi işler çıkardı.. yani "mınakoyim bok vardı ankara'da doğacak, niye kripton'da doğmadım" diye hayıflanmanın alemi yok.. (zaten bilmek lazım ki, bu süpermen denen adam memleketindeyken sıradan bi bebekti, sen ben gibi yürüyorlardı onlar da.. gezegenin yerçekimi köpek gibi olduğundan, onların o gezegende yürümeye programlı vicutları, dünyaya yani göreceli çok hafif yerçekimine gelince ortaya çıktı bu uçma kaçma hadisesi, neyse..) biraz azmedeceksin, çalışacaksın..

efendim süper güçlerinizi keşfettikten sonra bir safha var ki, kimse değinmemiş.. rehberimizin en önemli kısmı bu.. bu safhaya biz şaşkınlık safhası diyoruz zira süper kahramanlıkta misyon seçimi konusunda rol oynayacak.. şimdi, süper güçlerimiz var diyelim.. punisher, daredevil falan gibi bi misyon uğruna süperleşmediysek, ve güçlerimiz biraz doğa üstü ise (misal dilimizle sinekleri yakalayabilmek, çağırdığımız ruhlardan salata yapabilmek gibi) prensipte biz bu güçleri neremize sokacağımızı bilemiycez.. atlıyorum, zıplıyorum, duvarda yürüyebiliyorum, isteyince yok olabiliyorum, işemek için banyoya gitmeye ihtiyacım yok (oha), beyin gücüyle karnım doyuyo elhamdülillah , fakat ne yapıcam kardeşim ben şindi? işi bırakayım mı? emeklilik sigortasını iptal mı ettiriym? napmak lazım?

e tabi genciz de.. para eder bişey bulunca nası nakite çevirip karıya kıza hamburger ısmarlama merakı vardır ise, bu yetenekler de çok farklı değil.. hasta olduğunuz mahalledeki kızı etkileyebiliyosan ne ala.. olmadı, o zaman hamburgeri kolayı ısmarlamak için para lazım.. ilk iş hemen böyle fuar, lunapark, ya da yeteneğine göre, arena, boks salonu, kumarhane, striptiz dükkanı, pavyon bişeyler bulup insanların dudaklarını uçuklatarak parayı vuruyosun.. önce küçük miktarlar, sonra iyi paralar.. tam o esnada zaten başında kavak yelleri..

bunu yapmak lazım işte gençler.. zira, sonra ya böyle aklın bi karış havadayken çok pişman olcağın bişey yapıp o pişmanlıkla misyonunu keşfedeceksin, ya da "skerim benim suçum mu, ben işime bakarım hacı" deyip villain olma yoluna gireceksin.. kader gibi bişey bu yani, kaçış yok..

hadi hayırlı traşlar.. (nefret ediyom ama çok kullanasım vardı be bu kalıbı)
  • bir hayvanın ısırması her ne kadar zorunlu değilse bile makbüldür. yalnız bazı durumlarda süper olmak için doğada hali hazırda bulunan bir hayvanın ısırığı kafi gelmeyebilir. bu tip durumlarda en yakınınızdaki labaratuvara koşup genleriyle oynanmış bir hayvan bulup kendinizi ona ısırtmanız tavsiye edilebilir. yalnız lütfen dingillik yapıp koala felan tarzı sakinliğiyle tanınan cins hayvanlara kendinizi ısırtmayınız. olaylar karşısında mal mal bakıp uyuz uyuz kaşınan bir kahramanın oksijen tüketiminden fazla eylemi olmayacaktır. adam gibi gidin avcı içgüdülerine sahip bir hayvana ısırtın kendinizi. bir de lütfen öyle örümcek, yarasa gibi hayvanlar seçip özentilik yapmayın. terbiyesizliğin lüzumu yok.
  • tayt, pelerin ve biraz para da yetecektir. ornek olarak batman vardir.
    param var ama tayt giymem diyosaniz iron man tam size gore bi secim olabilir.
  • bir grup halinde süper kahraman oluyorsanız, kesinlikle takım arkadaşlarınızdan herhangi birisiyle aynı silahı seçmeyin. hatta mümkün olduğunca uçuk kaçık, ismi sapıtık bir silah seçin ki akılda kalıcı olsun. örneğin şimdi yüz çocuğu karşımıza alıp, en sevdiğiniz ninja kaplumbağa hangisi diye sorsak, hiç şüpe yok ki alacağımız en popüler cevap michelangelo olacaktır. neden? iyi bir ressam olduğu için mi? çok yakışıklı olduğu için mi? tabi ki hayır! o da diğerleri gibi yeşil, kabuklu, marsık gibi bir kaplumbağaydı. sebep nunchakudur. hatırlayın, hepimiz doksanların başında michelangelo'nun elindeki silahı gördüğümüzde kendimizi marangozlara, nalburlara atmış, çerçöpten kendimize munçuka, nançaku, işte her nasıl söyleyebiliyorsak ondan yaptırmıştık. silah hem ilgi çekiciydi, hem adı fonetik bir ahenge sahipti. demek istediğim odur ki, grup halinde süper kahraman olacaksanız, böyle ağızlara pelesenk olacak bir silah seçin. mesela ben olsam tömbekiyi seçerim. direk sıyrılırsınız gruptan. işte mesela çizgifilmin giriş müziği çalıyor ve sırayla kahramanlar geçiyor;

donatello--!sopayı sallıyo zıplıyo falan!
    raphael--!sai var elinde cız bız kesiyo pizayı!
    leonardo--!kılıçlar, bıçaklar aman allahım bir hengame vıjj kayıyo falan!
    sonra biz çıkıyoruz; koltukta yayılmış, elde tömbeki pöfür pöfür tüttürüyoruz. karizmaya bak be. tüm kanal 24 saat bizi gösterir valla. jack bauer bok yemiş.
  • -herşeyden önce küçükken kötü adamların aileden birine zarar vermesi gerekmektedir ki, ilerde süper kahraman olacak kişi adaletin olmadığına ve onu ancak kendisinin sağlayacağına inansın.
    -sonra sürekli olarak bilimsel araştırmaların yapıldığı alengirli yerlerde gezmesi lazımdır ki, kahramanımızın başına bir kaza gelebilsin.
    -kahramanımızın özel hayatında salak ve sakar olması lazımdır ki, kimse onun aslında bir süper kahraman olduğundan şüphelenmesin; hatta bir an için şüphelenenler de "ulan bu salaktan kahraman olursa benden de amerikan başkanı olur" gibi düşüncelere kapılsınlar.
    -kahramanımızın açılamadığı ve sevdiği bir hatun olsun ki, kötü adamlar bu hatunu kaçırsın; kahramanımız da kurtarsın (bu kural süper kahraman olduktan sonra geçerlidir.)
  • radyoaktivite içeren tesislerin civarında dolaşın. ola ki bir patlama falan olur, siz de nasiplenirsiniz.
  • * sizi ısırmak istemeyen börtü-böcek ya da hayvanlara sinirlenip, şiddet uygulamayın, onlara zarar vermeyin. sabırlı olun.. iyi bir süper kahraman hayvan sever, hatta böceği bile okşayarak sever.
    * mahalle kahramanı ya da sıradan bir süper kahraman olmak istemiyorsanız, aynı kostümden binlerce adet edinmeye bakın. gerçek bir süper kahraman asla çamaşır yıkamaz. kendisi de gizli gizli yıkanır.
    * olay mahaline ilk giriş çok önemlidir. karizmanın tavan yapması ve düşmanlara korku salınması gerekir.. bu konuda yaratıcı olmaya çalışın.
    * kostümünüz zarar görürse, gereksiz sinir yapıp, duvar yıkmaya ya da birkaç kişiyi alıp duvara fırlatmaya kalkmayın.. unutmayın ki o kostümden binlercesi sizi bekliyor.
    * üs olarak seçtiğiniz yer o kadar gizli bir yer olsun ki yerini siz bile zor bulun.
    * mecburi olarak, hayatını kurtarmak için üssünüze taşıdığınız genç kızlara; "yerimi öğrendiğin için seni öldürmem gerekiyor.." gibi klişe espiriler yapmaktan kaçının. olur da ağazınızdan kaçırırsanız, çığlığa ve sinirli komşulara hazırlıklı olun. panik yapmayın, çözüm üretin..
    * süper kahraman olmadığınız zaman, tanınmamak için avanak avni traşı yaptırmaya lüzum yok.. bu yalandan arınmaya çalışın. çirkin bir gözlük tek başına yeterli olur.
    * diğer süper kahramanları örnek alıp, aile fertlerinizden kurtulmaya çalışmayın, onlara zarar vermeyin. yine sabırlı olun, herşey kendiliğinden olacak..
    * bir köpek ya da farklı bir hayvan ile duygusal bağ kurmayın, kesinlikle öldürülür..
    * diğer süper kahramanlardan ayrılıp, bir farklılık yaratmak için, konuşma sesinizi incelterek gülünç duruma düşmeyin.. kalın(?) her zaman iyidir.
    * matrix'in film olduğunu unutmayın.. o çatal gözünüze girebilir. olur da girerse boşuna üzülmeyin.. durumu lehinize çevirip, gözünüze korsanların taktığı zamazingolardan iliştirin, karizmayı ikiye katlayın. (bkz: eye patch)
    * gücünüzü kötüye kullanıp baklava çalmayın, hayatınız kararabilir.. (bkz: baklava çalmak)
    * maç izlerken bira içmeyin, sarhoş olup stadı basabilirsiniz. rezillik olur..
    * imza dağıtmanız gerekirse, boş kağıda imza atmayın, dolandırılırsınız.. rockstarları örnek alın, meme imzalayın.
  • birini çok sev, ama dünyayı kurtarmakla onun arasında tercih yapmak zorunda kal, dünyayı kurtarmayı seç.
  • telif haklarini marvel'e satmak, olmazsa bir dizide* rol kapmak falan gereklidir. cok calisirsaniz olur*, cok zenginseniz olur*, sansliysaniz olur*, sanssizsaniz olur*. cok zor degil. kader kismet isi.
  • birinçi şart abaza olmaktır.. abaza olmayan süper kahraman süper kahraman değildir.. bu şekilde abaza olan insan çizgiromanı okurken ulan bu da benden bee, aslansın walla, kaplansın yaklaşımıyla kahramanla arasında bir bağ kuracak, onu kafasında farklı bir yere koyacaktır.. manitası olan insanlar da*** ulan olaya bak bee benim sevgilim var ama bu zibidinin yok, öyle kahraman olmak sevgili yapmaya benzemez diyerek kahramanı küçümseyecek, ona bağlanacaktır.. her türlü abaza kahramanın inandırıcılık katsayısı yüksektir..

kostüm olayına girmeden önce kostümlü ve kostümsüz karakterlerin tahlili yapılmalıdır.. kostümlüyken ve kostümsüzken canlandırılan kişilikler birbirine zıt olmalıdır.. kostümlüyken karizma ve esprili takılırken, bunu çıkardığınızda bir o kadar ezik ve hödük davranmak süper kahraman olmanın en önemli kurallarındandır.. ayrıca yaşam standardının değişmemesi de çok önemlidir bu karakter hadisesinde.. bi halt yeyip süper kahraman özelliği kazanan eleman kostümsüzken artistik çekmemeli, sataşıldığında milletin anlamaması için arada sopayı da yemelidir.. böylece şüpheler üzerinden kalkacak, sessiz bir şekilde adamımız yolunda ilerleyecektir..

mutlaka bir badi bulunmalıdır..(hşşş fuckbuddy değil oolum kendine gel) bu badiyle var olan sırrınızı paylaşıp üstünüzdeki baskıyı alabilir bu dünyada yalnız olmadığınızı hissedersiniz.. kötülerle daha rahat bi kafayla kapışmanın tek yolu sağlam bir badi edinmektir..
hesabın var mı? giriş yap