• et kesmek icin rambo bicagi verilen yer.
  • etlerin porsiyonla degil agirliklariyla siparis edildikleri mekan. agirlik da kilo degil de "oz" cinsinden olunca "ver bana ordan 72 oz, doyurmaz simdi 36 oz" diyerek olaya yaklasinca onunuze gelen devasa et yiginina bakip sasirdiginiz mekan. bunun uzerine "ee canim, kesmeseydiniz koca okuzu benim" icin dedirtir. insan orada bir kez yemek yedikten sonra anlar amerikalilarin nasil obez olabildiklerini.
  • türkiye'de artık işin şovdan ziyade, şarlatanlığa dönüştüğü lokantalar...

çok değil birkaç yıla biterler...
  • odessa'da merkezde çok güzel bir et restoranı. yemeklerin, neşeli servisin yanı sıra, dekorasyonu, eğlenceli menüsü de saatlerce sıkılmadan oturmayı sağlıyor. web sitesi de hoşmuş: http://www.steak.od.ua/english.php/
  • icine ecnebi isimleri girince fiyatlar saha kalkan mekanlara en iyi ornek budur. en azindan ulkemiz topraklarinda. mekan ismi steakhause olunca yemeklerin isimleri de ecnebi oluyor "dallas" ve fiyatlar en az 2 ile carpiliyor. ne yani steakhouse da satilan biftek ile ayni firmanin normal restaurantinda satilan biftek farkli mi? biri ardaganda yetisen sigir, digeri teksasta yetisen sigirdan mi yapiliyor da fiyatlar arasi ucurum var.
  • maraş dondurmacısı şovu yapılan et lokantası efenim.
  • adı steak house olunca fiyatların katlandığı et lokantasıdır.
  • marmaris gibi daha yabancı odaklı turistik bölgelerde metrekareye 3 tanenin düştüğü restoran türü.

hayır o değil, ingiliz turist de gelip yatıyor bu restoranlarda, çıkmıyor herif, ulan git bir doner ye ayran iç.
  • özellikle nusret'ten sonra istanbul-izmir-ankara dışında da diğer şehirlerde patır patır açılmaya başlayan yerler. adam gitmiş şahane bir ortam, güzel bir ızgara, hafif müzik gibi konsepti kurmuş. güzel bir hayal kuruyorsun eşimle bir iki saat romantik bir yemek yeriz diye. az pişmiş veya orta pişmiş t bone ve yanında cabernet sauvignon arıyor gözlerin ama gerçekler ocakbaşından dün işe giren et ustasının yaptığı kömür et ve yayık ayranı. tamam isteyen yine ayran içsin, yine kömür t bone yesin ama sen bana başka bir seçenek de sun kardeşim.

işin özü her bokta yaptığımız gibi bu da hikayeden steakhouse. öyleymiş gibi görünen ama öyle olmayan yerler. büyük şehirlerde illa ki güzel yerler var ama 78 vilayet için durum böyle ne yazık ki.
hesabın var mı? giriş yap