• "sevgili psyence fiction, deneme test yerse gel al bekliyoruz b016" diye meydan okuyan mağaza.
  • internet mağazasını bilmiyorum ama site ile gerçek mağazaların bir biriyle alakası yok. ayrı evrendeler. en azından bursa özelinde böyle. hatta çalışanlar da enfes. öye enfes ki, günlük yürüyüş ayakkabısı ile outdoor botu aynı şey sanıyorlar.
    siteden bir iki ayakkabı beğendim, hangi mağazada var gibi bir düğme bastım. evimin yakınında 2 mağazanın birinde varmış, numaralar da var gözüküyor. bari gideyim orda bakayım dedim.

mağazada ilk karşılayan çocuğa derdimi anlattım. şu marka şu model. bilgisayara baktı bulamadı, bizde yok dedi. dedim sitede var gözüküyor. siteye baktı gerçekten var gözüküyor diyip bilmem kim beyi çağırdı. o da "haa onlardan bir tane kaldıydı onu da bu gün iade kargosuna verdik" dedi. peki dedim. sonra da yürüyüş aşakkabısı önerebilirler mi diye sordum. koşu ayakkabısına razıydım ama belki ben kendimi iyi ifade edemedim, outdoor botları tavsiye ettiler. yok dedim normal, günlük giyilen, asfalt işi benimkisi, yine bol bol outdoor bot tavsiye ettiler eksik olmasınlar. sonra aklıma geldi, bari o markanın ayakkabılarını deniyim. en azından numaramı öğrenir, internetten ona göre spariş ederim. 43 verdi olmadı, bi numara küçük istedim sağolsun 42 getirdi olmadı. bir numara küçük dedim 40 getirdi, tabi o da küçük geldi. 41 isteyince, abi senin ne biçim ayak numaran var. sana ayakkabı mı bulacam ben dedi, demesiyle elemana canından bezdirecek bir nutuk çekecektim, sonra uğraşmak istemedim, eyvallah dedim çıktım.

eve dönünce akıllanmadım, bunların siteden ayakkabı bakmaya devam ettim. başka bir şey beğendim o da diğer mağazada çıktı. stokta son iki adet kaldı diyor bir de.

öbür mağaza daha şenlikliydi, çünkü öbür mağaza kapanmış başka bir mağaza ile birleşmiş. tabi bunu keşfetmem vakit aldı. sitede bu konuda bilgi yok. birleşik mağazaya gittim, dedim şu var mı? dedi ki, onların hepsini taşınırken geri gönderdik.
    peki dedim yürüyüş ayakkabısı önerir misiniz? adam elinde sandaletle geldi. dedim ki bu sandalet, adam da "beyfendi herkes bununla yürüyor ama". teorik olarak çorapla da yürüyoruz, hatta yalın ayak da yürüyebiliyoruz, diyince eleman bozuldu. bir şey demeden mağazanın arkasına doğru gitti başkası geldi. dedim yürüyüş ayakkabısı istiyorum. o da skechers önerdi, dedim onu istemiyorum üç ayda parçalanıyor onlar başka bir şey söyle. adam beklediğimden kibar şekilde haklısın diyip, outdoor botları tavsiye etmeye başladı. sanırım kışın pandemi yüzünden bu botları satamadılar, böyle gelene ittirmeye çalışıyorlar, ya da gerçekten ben kendimi bu arkadaşlara ifade edemiyorum, bilemedim. bana bot satamayacağını anlayan adam, abi yürüyüş ayakkabısı istiyorsan skechers alacan bu işin kralı o, diye önerdi. ben de "ne biçim kral 3 ayda yıkılıyor" dedim, fakat sanırım o anasına sövdüğümü falan sandı. kutu cola ne renk?, bu eleman da o rengi aldı. o da arkaya bir yere gitti, hoop başka biri geldi. bu sefer gelen hanım kıza derdimi anlatmayı başardım ki, malesef burada sizin isteğinize uygun ayakkabı yok, dedi. ulan bu kısma bile emin olamıyorum, ya gerçekten ayakkabı yoktu, ya bana kızan herifler bu adamı def et diye kızı tembihlediler. bilmiyorum.

aslında mağazada çok güzel ürünler var. fiyatlar yüksek ama diğer outdoor mağazalarıyla aynılar. işin bu kısmına bir şey demek zor, yeter ki aradığınız şey mağazada olsun, yoksa mont isteseniz pantolon önerecekler gibi bir hava sezdim.

yine de bundan sonra daha çok uğrayacam. bir şeyler arayıp ne önereceklerini görmek istiyorum*
  • spor işini abartıp fazla enerjisini müşterilerinden çıkarmaya çalışan mağaza zinciri. an itibariyle sms vasıtasıyla milleti gazlıyor.
  • internet alışverişi ile ilgilenen elemanlarının, mağazalarındaki son derece cana yakın, ilgili, para kazanmaya değil de müşterinin içine sinen ürünü bulmaya çalışan personellerinden örnek alması gereken firma. sahada ne kadar iyilerse internette o kadar kötüler. netten üstüme küçük gelen ürünü mağazada değiştirdikten 1 gün sonra, ürününüz kargolandı diye daha yeni mesaj geldi. bu esnada mail'ime dönmediler.

bir de bursa şubeleri için yazıyorum; türk kahvesi ikram etmek nedir allasen hacı. iyi hoş güzel de dinamizm/spor temalı firmasınız, yok mu bi filtre kahve/espresso makinanız.

bir de mağazalarına girişte buram buram kokan comme des garçons series 2 red sequoia parfümünden bir gün alacağım biliyorum. tende hayal edilen gibi durur durmaz bilmem, ama alacağım. kurumsal kimlik adı altında klimaya takılan bir sistem olduğunu, http://scentlinq.com/ firmasının sağladığını falan biliyorum, ama parfüm versiyonu yurtdışında bile nadir satışa çıkıyor. çıkan da 100 ml 1200 tl gibi fahiş fiyatla çıkıyor.
  • sms ile kavgaya adam topluyorlar sanırım. sinema aralarında youtube videolarında kibarca dükkanlarına kahveye davet eden adamdan eser kalmamış.
  • online alışverişi acilen bırakması gereken firma.

8.8.2018 tarihinde verdiğim sipariş hazırlanma aşamasından ileriye geçmedi. e-maillerime cevap verilmiyor,telefonları da açmıyorlar. hiçbir şekilde ulaşamadım kendilerine.

1-2 gün daha cevap gelmesse tüketici mahkemesine başvurma yoluna gideceğim.
  • müşteri memnuniyetini çok da sallamayan firmadır. eşime bir ayakkabı alayım dedim ama malum outdoor ayakkabıların numara/kalıp işi markadan markaya çok değişiyor. olmazsa iade/değişim prosedürü sordum, allahtan sormuşum indirim kullanılmış ürün olursa değişim/iade yok, indirim kullanılmadıysa anca değişim var ama iade hiç bir şartta yok.

bugün zorunluluk olmamasına rağmen zincir mağazaların %90'ı sorgusuz sualsiz iade kabul ederken bu arkadaşlar alternatifsizliğin etkisiyle kral gibi takılıyor. ama ne yaptık? hediyeyi müşteri memnuniyeti gözeten firmadan aldık.
  • hayatımda gördüğüm en saçma ,taş devrinde kitabeye kendi yazıp kendi uygulayan prosedürleri olan firmadır.
    perşembe öğle arası alınan hediye ayakkabıyı, cuma akşam 6da iade almayan, 15 gün sorgusuz iade hakkını hatırlatınca bakın duvarda ne yazıyor hatta yanına karınca duası ile iliştirdiğimiz kartta bile var savunması ile iade almayan.. pardon dikkatim dağıld gülme geldi..
    kalanı hediye çeki ya da ürünle alabileceğimi..
    para iadesi için kronometre ile 24 saat kurduklarını (!)
    24 saat 1 dk sonra assssslllaaa para iadesi yapamadıklarını iddia eden , azcık sorgulayınca bilgi veremeyeb satış personellerinin olduğu firma.

he bir de sinirlenip daha müşteri mağazada kendilerini uzaktan izlerken müşteriye arıza yaaa diyen torba yumruklayan enteresan satış elemanları var.

halbuki sorulan şudur: ben size 1 gün içerisinde iade ederim diye bir evrak imzalamamışım ki yasaş dayanağınız duvardaki yazı mıdır? 15 gün sebepsiz iade hakkım var? dediğimde mağaza politikası bu, size yazılı kartla verdik diyor..

neyse. ne satarlarsa satsınlar, eğer insanların büyük kısmının alım gücü yetecek yetecek olsa (hayatımda ilk kez hediye ile muhatap oldum mağaza ile) asla türkiyede barınamayacak olan firmadır.

telefonla aranan müşteri temsilcisine yasal dayanak sorulduğunda -şaka gibi- iade olmayacağı duvarımızda yazmaktadır dedi.
    benzer durum yaşayan varsa bana bir yazabilir mi? yarın tükodere şikayet etmeden başıma gelecek olası senaryoları bilmek istiyorum.
  • salomon markasının türkiye distribütörü olan firma.

ayrıca zengin olayım baştan sona buradan giyinme fantezim var.
  • kendilerinden aldığım anon raider snowboard kaskımın gözlük bandı klipsi düşüp kaybolunca müşteri hizmetlerine yazdım ve direkt ilgili parçayı yolladılar.

bir tek bir keresinde topluca tüm müşterilerine "yiyorsa gel" gibisinden bir mesaj atmışlardı onun dışında bir yamuklarını görmedim sjsklsı.

bu da size klips için teşekkürüm olsun.

en çok alışveriş yaptığım mağaza.
hesabın var mı? giriş yap