• sözlükte amma da çok bilgili ayarmatörler varmış onu gösteren kulaklık üreticisi. satıcıların oyununa gelen ve oradaki bilgiyi aktaran suseri neredeyse günah keçisi ilan edecek kadar da entellektüel bilgi birikimine sahip bir takım ultraötesi müzik dahilerini tanımamıza vesile olmuştur.
  • bedava reklamını yapabileceğim marka.uygun fiyatlı ama 2 haftada bozulmayacak bir kulaklığa ihtiyacım vardı ve 160 liraya cx 80s modelini almıştım.tam 1 yıl 2 ay kullandım ve temassızlık sonucu tekinden ses gelmemeye başladı.başta garantiye yollasam kesin kullanıcı hatası derler boş yere uğraşmayayım yenisini alırım dedim ama sonra zamlar sağ olsun fiyatlara bakınca şansımı deneyeyim dedim ve yenisini yolladılar.büyük ihtimalle cebime atmamdan,kulaklıkla uyumaktan vs. benim hatamdan dolayı bozulmuştu ama yine de sorun çıkartmadılar.ilerde para biriktirip airpods almayı düşünüyordum ama sanırım sennheiserın daha iyi modellerine geçeceğim.
  • bi' gün çok param olduğunda burayı satın almayı veya ortak olmayı (yarı yarıya) düşünüyorum. öyle olunca bütün kulaklıkları tek tek deneyip en mükemmeli hangisi, ona karar verecem. çok zengin olunca istediğini satın alıp yine deneyebilirsin, diyenleriniz çıkacaktır, onlara bir çift sözüm var: sana ne amınakoyım? teşekkür ederim.
  • earbud kulaklıklara türkçe de terim eksikliğinden kulak içi denebilir. in ear monitor'ler içinse yanılmıyorsam tam bir karşılık yoktur. belki kanal içi?

azıcık kulaklık bilgisiyle "bu konuda bişeyler biliyorum , hakkında fikrini yazan birini hemen aşağılamalıyım ehehe mehehe" diyenlere kulak asmayınız. kulaklık hakkında her terimini bilmeden de kaliteli müzik dinlenebilir.

ha sennheiser'in iem' lerinde genel olarak mid lerde çamurlaşması, neyden kaynaklandığını bilmediğim metalik ton çekilmezdir ya neyse.
  • kulak içi kulaklıkla kanal içi kulaklığın farkını bilmeyen cengaverleri ortaya çıkarmış marka. valla helal olsun çok acar bir markaymış.

edit: mx serisi kulak içi ürünler içerir, cx serisi ise kanal içi ürünler içerir.
  • tam olarak 2,5 yıl önce sevgilimin odasında gördüğüm kulaklık.

arkadaşınınmış, ben de hacıladım bildiğin. ayrıldıktan sonra o pezevenkle sevgili oldular, ayrıca o pezevenk de benim eski arkadaşım çıktı. ee ben de geri vermedim tabi kulaklığı. 2 yıldır yağmurda çamurda, yerlerde sürüklenmesine rağmen, kopacak derecede gerilmesine rağmen bana mısın demedi, hayranım, her kulağıma takışımda yediğim kazığa karşı attığım kazık aklıma geliyor. ehehe
  • cx 300, cx 550 style ii, cx 880 ve ie8 modellerini kullandim, kullaniyorum. danaya girecegim parayi bunlara vermek bana cok daha mantikli geliyor. isin sonunda danayi aksam yiyon sabah siciyon gidiyo haci. en azindan bunlar daha kalici seyler insan hayatinda. daha uzun sure zevk veriyor insana. ha sen danayi kesmek icin almiyosundur, besler besler sikerim, uzun uzun zevk alirim diyosundur ben onu bilmem. eger dananin da rizasi varsa, herkesin cinsel tercihine saygiliyiz demek duser bize.

2015 edit: ie800 ve hd800 de edindim, valla halen cok memnunum, degiyor bu cihazlar verdiginiz paraya.
  • gecen sene dogum gunu hediyesi olarak gelen adidas cx 310 originals modelinden oldukca memnunum. fakat akg k374 edindigimden beri kullanmiyorum. ayrica sozlukte insanlari ezmek icin sirada bekleyenlerin ortaya cikmasina vesile olmus marka.
  • teknosa çalışanın şınayzırr diye telafuz ettiği kulaklık üreticisidir. şumaykıl, şılavert ve şıvanşıtayger'e selam olsun.
  • sennheiser mikrofon ve ses iletme ilestirme konusunda rakip sahibiyse de, holivudun ve ses kalitesine onem veren yapimcilarin tercihi olan bir markadir. bugun 1000 dolara bir sennheiser mikrofon alsaniz, yarin (yarin dedigim kullaniktan sonra) sorunsuz ise 950 ye satabilirsiniz ki, bu urunun brand loyaltysi hakkinda size bir fikir verecektir, vermelidir (vermiyorsa ben ne yapayim? fikir mi zerk edeyim kafaniza? deli etmeyin)
hesabın var mı? giriş yap