• gecen magazin programinda kadina "mutfakta iyi misiniz?" diye sordular kadin "evin her odasinda iyiyim" diye cevap verdi.

sanirim iyi sictigini belirtmek icin tuvaleti kastetmedi. helal olsun mature abla!
  • kısmetse olur isimli kurgu programında 'erkekte gelecek kadında geçmiş aranır' cümlesini kuran iğrenç bir kadındır.
  • valla eli yüzü düzgün bir kadın mı yoksa güzel mi, hâlâ karar veremedim. kakül fena durmuyor ya, o beni şaşırtıyor işte.

kışkırtıcı bulup her gün mesaj atan bir izleyicisi varmış. ama gerçekten öyle. eskilerin akça-pakça dedikleri cinsten. bir de o kadar rahat davranıyor ki gerçekten etkilenmemek elde değil.
  • loris karius' u 3750 tl karşılığında öpmek istediğini söyleyen kadın. merak ediyorum bir erkek kendisine böyle bir teklifte bulunsa kendisinin cevabı ne olurdu.
  • beşiktaşın kalecisi loris karius için '' şimdi buraya gelse verirdim 3.750 lira ve öperdim '' şeklinde zırvalamış magandadır.

yarın bir erkek kendisi için '' verirdim parasını yapardım '' derse ekranlara çıkıp ağlamasın.
  • "erkek adam gözyaşı döküyor ailesi için kolay mı" gibi bir cümle ederek kadının üzerindeki ahlak ve töre baskısının artmasına neden olan, seda sayan ekolünden yürümeye başlayan hızar makinesi dişlisi. kitle törpüleyici.

kitlenin psikolojisini etkileyecek durumlarda duruşundan ödün vermeyen insanlar kıymetli... ayşen gruda gibi, müjde ar gibi, hatta aşağıladığımız banu alkan gibi... kadın bi öyle bi böyle hiç olmadı. hep aynı duruşu sergiledi.

birkaç ay önce sabah programında erkek şiddeti haberleri yüzünden kahrolan kadın, şimdi salak bir evlendirme programında aldatma/ahlak vs. söylemleri üzerinden kızı linç ediyor/ettiriyor...

hangisi oyundu acaba?
  • bugün yayında beren saat'in çocuklarınızı feminist yetiştirin lafina hitaben;

"feminizm ne ki? feminen, feminist. mesela maskülen var. maskülen ne demek tam tersi. maskülenizm var mi? yok. bak söylenemiyor bile. mas-kü-le-nizm."

gibi bir çok saçma cümle kurdu. bilmediğiniz konularda konuşup durun. nasılsa izleyenler anlamıyor dimi ablacım? maskülenizm değil o maskülizm ve evet belki seni şaşırtacak ama var böyle bi anti tez.

"komanist parayi bulana, feminist kocayi, 'ata'ist uçak düşene kadar hebele hubele gibi bir çok sığ cümle daha kurdu. çocuklarınızı hümanist, insancıl yetistirin, böyle yetistirmeyin gibi cümleler kurdu. ayrıca hümanizm insan sevmek değildir. şunun anlamını da öğrenemediniz gitti.

tam bir herbokolog heeeerşeyi biliyorlar. herşey hakkında fikirleri var.
  • sürekli olarak trt kökenli olduğundan dem vuran, güya feminist olduğunu iddia eden, partneri hakan ural'ın da sık sık rahatsız olduğu bitirim konuşma tarzıyla kadın haklarını savunduğunu sanan, çıkaramadığı sesiyle her sabah içimi daraltan sunucumsu hanfendi.
    bu hanfendi bu sabah öyle laflar etti ki boyunu aşar. cumhurbaşkanıyla afrin'e moral gezisine giden ünlülerle ilgili kemal kılıçdaroğlu'nun yorumunu yorumlarken haddini fazlasıyla aştı.
    https://www.tv8.com.tr/…-05042018-39321-video-2.htm
    çok bilgiliyim, şu okulları okudum, trt ekolünden geliyorum demeyle olmuyor demek ki, önce bu ülkede 95 hükümet kurulmadığını, yandaşı olduğu hükumetin 65. hükumet olduğunu öğrenmek lazım belki. bu ülkenin ana muhalafet liderine ''beyin yok'' demek o kadar kolay olmamalı. bu cesareti yandaşı olduğu güçten alıyor bu çok bariz de ben de nacizane hatırlatmak isterim ki: gün gelir hesap döner, keser döner sap döner.
  • nurseli idizin eski hali geldi gözümün önüne
  • bilen bilir iyi türkçe dilbilgisi , şiir sevgisi, hayvan sevgisi ve siyaset tarihi bilgisi olan bir kadın sunucudur.

sonradan yaptığı enteresan seçimlerle de ünlense, içeriğini kendi hazırlayıp sunduğu, o zamanın acunsuz tv8’inde dolu ve eğlenceli programı ile hatırlıyorum.

benim gördüğüm kadarı ile arkasına baba, abi, dayı/amca, partner desteği almadan, bir erkeğe yaslanmadan kariyerini kendi inşa etmiş bir kadındır. yine fiziksel özellikleri ile değil, beyin fonksiyonlarını çalıştırarak ve bu düzlemde takdir toplayarak hayatını idame ettirmiştir. buna rağmen ne yazıktır ki; bir erkeği arkasına almadan yürüdüğü hayatta ne yazık ki bir erkeğin kendi üzerinde yarattığı psikolojik baskı yüzünden verdiği duygusal tepkilerle* kendi kariyerine zarar vermektedir.

uykusuzlar kulübü’nde katıldığı bölümü izledim ve orada bir kadının kendini ifade edebildikleri ve edemedikleri ile anlatma çabasını gördüm. gördüğüm resme de üzüldüm. burada insanlar için tüm olumsuz sıfatları yazıp gönder tuşuna basması elbette çok kolay. hayatı boyunca çalışmış ve çalışmakta olup da, bu ülkede hırsları ve azimleri ile kariyer yapmanın zorluklarını bilen kadınlar kariyer süreçlerinin birçok evresinde kadınların da erkeklerin de yargılarına maruz kalırlar. bu mağduriyeti ben izlerken görebildiğimi düşünüyorum.

kendini ifade ediş tarzını paylaşmasam da , okan bayülgen’in de söylediği gibi mesajın sanıyorum geçti sevgili seda akgül. eğitimine ve kariyerine verdiğin emeği, bunun şu zamanda birçok anlamda ne kadar kolay harcandığını ve buna isyanını, geçmişin kalitesine olan özlemini bambaşka bir sektörden de olsam o kadar iyi anlıyorum ki. ama artık burası o türkiye değil, kaldığın ve dönmek istediğin nokta mevcut neslin anlamak istediği bir kumaş değil. bunu kabullenip yola başka bir patikadan devam.
hesabın var mı? giriş yap