• her hafta sinemaya giden bir insanım. hatta önceki entrylerimde "kötü film yoktur, en azından 2 saatinizi ayırın çıtır çerezde olsa izleyin" demişliğim vardır.

fakat hayatımda izlediğim en kötü filmi izliyorum şu anda. harcanan kuruşların hepsi boşa gitmiş.
    filmde hikaye oyunculuk adına hiçbir şey yok. ben ilk defa bir filmi bitirmeden salondan çıktım.

ayrıca dendiği gibi leyla ile mecnunu defalarca kez izledim yine izlesem yine gülerim, burak aksak'ın çektiği tüm filmlere gittim aralarında tek olmuş diyebileceğim kara bela'ydı. o da erdal baggal sayesinde yani.

burak aksak, lafım sana. film çekmek için film çekmeyi bırak artık lütfen. kendi kaliteni kendin yerlere düşürdün.

mahsun kırmızıgül şarkı söylemeyi bırakıp sinemaya yönelmişti. belki sen de sinemayı bırakıp şarkı söylemeye falan yönelmelisin.
  • tv filmi olarak anlasilip, sonradan sinema filmi yapilacagi soylenen, alinan kaseler(haftalik) tv filmi olarak anlasildigi icindusuk oldugundan, sinemada gosterime girdigi zaman fazladan 1er kase daha verilecegi vaadedilerek afis cekimi icin de ekstra ucret odenmeden 1 gunumuzu ic eden, sinemada gosterime girdiginde sordugumuzda 100bin izlenmeyi gecerse paralarimizin odenecegi soylenen film.
    kisacasi paralarimizin ustune yattilar!
    yurt disinda oldugumdan filmi izleyemedim ama duyduklarima, okududuklarima gore hic begenilmemis!

film kotu olabilir ama arkasinda buyuk bir emek var! yaz sicaginda kemerburgaz collerinde, gunes altinda, kum firtinalarinda cigerimize dolan kumlar, pislikler, bocek sokmalari vs. magdur olan ve az odeme olsun diye 1-1,5 aya 3 film sikistirma cabasiyla gece gunduz calistirilan bir ekip var!

bir umudum yok ama yazmak istedim! bu sektorde maalesef parasini alamayan cok kisi var. belki birsey cikar..
  • film değil de güzel bir tiyatro oyunu olurdu zira bir çok kere " amatör " tiyatro oyunu izliyormuşum gibi hissettim . bir iki sahnesi dışında ben de gülmeyen tayftadanım . gülebildiğim nadir sahnelerin çoğu (bkz: onur atilla) 'nın ( çoban )sahnesiydi , salur kazanın oğlu uruz rolünde de (bkz: korhan herduran) da mecnun'u gördüm tamam iyi yönetmenlerde değişmeyen klişeler vardır ama mecnun artık ölmeli yani burak aksak kendini "yinelememeli yenilemeli ".
    diğer yandan yağmalama sahnesinde leon'a , yol sahnesinde cyclops ve the lord of the rings'e gönderme yapması oldukça iyiydi , mesaj sahnesini de es geçmemeli sanırım uruz'un güldürebildiği tek sahneydi .
    kısaca diyeceğim burak aksak düşük bütçeli üç film çekip cebi doldurmaktansa tek film çekip sanata dahil olmayı denemeli.
  • (bkz: erdal tosun)
  • aşırı kötü film. güldür güldür izleyin, daha çok gülersiniz, varın siz hesaplayın kötülüğünü.
  • baştan söyliyim sıkı bir leyla ile mecnun izleyicisiydim hala da eski bölümlerini açar açar izlerim. önceki yorumları okudum ama yine de merakımdan gittim ve az önce çıktım filmden. bana masal anlatma - kara bela - salur kazan zoraki kahraman sıralamasında ciddi bir düşüş var. filmi yarıda bırakıp çıkacak kadar değil ama sanki ne yazsam benim kitle izler mantığıyla yapılmış bir film duygusu uyandırdı bende. söylenildiği gibi her sahneye zoraki komiklikler eklenmeye çalışılmış dolayısıyla da olmamış. işin kötüsü de artık burak aksak'ın tarzını bildiğimden midir nedir bir sonraki sahnede hangi esprinin geleceğini tahmin eder buldum kendimi ve çoğu zamanda tuttu. kısacası sinemada değil de daha çok evde çerezlik izlemelik bir film olmuş.
  • bunu çekeceğinize eminönünde martı çekseydiniz keşke
  • sinemada para verip izleyenlere üzüldüm. filmde oynayan oyuncularda ki birçoğunu çok severim filmi izledikten sonra zamanımızı boşa harcamışiz diye hayiflanmislardir.
  • güldürmeyi amaçlayan sinema filmi.

(bkz: gülmedim)
hesabın var mı? giriş yap