• öncelikle geçmiş olsun kendisine, sakatlığı nedeniyle en iyi ihtimalle bir, bir buçuk ay takımdan ayrı kalacak oyun kurucumuz. yerine transfer gerekmesine gerekir de söylemesi kolay, bu kadarına dağ olsa dayanmaz artık. iki senedir başımıza gelmeyen kalmadı, ben artık bu takıma yapacak yorum bulamıyorum. tam diyoruz mirsad da döndü artık tam kadroyuz, daha haftasına başkası sakatlanıp gidiyor. giden de maşallah bir bağ koparmadan, bir kemik kırmadan gitmiyor. doğa üstü olaylar oluyor bildiğin, ne lan bu böyle? en kısa zamanda bir kurban kesme organizasyonu mu olur, kurşun döktürme mi olur, teknik kadroya voodoo büyücüsü eklemek mi olur bir şeyler yapılmalı.
  • fenerbahçe'nin delici ve iyi bir savunmacı guarda ihtiyacı vardı. bu donemde alınabilicek avrupanın en iyilerindendir. hayırlı olsun fenerbahçemize.
  • başka bir düzeyin oyuncusu olan spanoulis ve teodosic bir kenara konulursa, avrupa'nın en elit guardları arasında adı tereddütsüz sayılır.
  • neven spahija ile birlikte fenebahçe'nin bu seneki en büyük yıldızı. tamam teodosic avrupa'nın en iyi guardı olabilir, tamam ricky ispanya'nın altın çocuğu, fakat bu adam ikisinden de farklı. takımını bu kadar iyi tanıyan başka bir oyun kurucu yok şu anda avrupa'da.

daha fenerbahçe formasıyla ilk maçını* çıplak gözle izleyenler onun nasıl da bu takımın en önemli parçası haine gelebileceğini biliyordu.

şimdi gördük ki gerçekten de efsane oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor.

yolun açık olsun.
  • bu sezon şu ana kadar 3 maç oynadı euroleague'de. fenerbahçe üç maçı da kazandı. lietuvos rytas'ı içerde, cibona ve barcelona'yı deplasmanda sırasıyla yendi. 12 civarı sayı ortalaması, 4 civarı asist ortalaması, 3 ribaunt ortalaması, 2 top çalma falan var. tamam da akıl almaz olan, bu üç maçta ukiç hiç top kaybetmedi. sıfır top kaybı.
  • 20 ocak 2011 olympiakos fenerbahçe ülker maçının sonunda teodosic ile geçtiği taşak harikaydı. üstelik aynı topu götürüp 24 saniye dolarken sayıya da çevirdi. aferin koçuma.
    ayrıca, ilgili maçta 31 dakika sahada kalarak 17 sayı 4 asist 3 top çalma 2 ribaund 1 blok üretti.
  • nedim karakaş ukiç'in transferini resmen açıklamadan önce, allen iverson ile görüşüp para pul dahil her konuda anlaştıklarını, iverson'ın 1 hafta süre isteyip verdiği karardan emin olmak istediğini ve bu süre dolmadan philedelphia'nın iverson'a teklif götürmesiyle transferin direkten döndüğünü söyledi. gerçekten gelseydi neler olurdu bilemiyorum fakat ukiç fenerbahçe'nin b planıymış. ne diyim olm?
  • ulen nba de oynarken de beğenirdim bu adamı hatta niye geldi ki diye şaşırmıştım ancak fenerbahçe açısından çok iyi transfer olacağını düşünmüştüm ve yanıltmadı.bi kere ben yetenekliyim diye bağırıyor adam oyundayken.
    gordan giricek ne kadar olmadıysa, ukic o kadar hatta daha da fazla oldu. giricek e göre en büyük artısı çok daha oyunun içinde, ne işim var benim burda havalarında değil.
    ha bir de penetrelerine hastayım,çok soğukkanlı ve en ihtiyaç olduğu anlarda nefes aldırıyor takıma...
  • 1 kasım 2012 fenerbahçe ülker panathinaikos maçı'nda fenerbahçe çok iyi bir hava yakalamış, taraftar da gaza gelmişken pana koçu mola aldı; o an ukic de o kadar çok havaya girmiş ki fenerbahçe benchine doğru bir adım attı sonra toparlayıp şöyle bir baktıktan sonra kendi benchine yöneldi. o an kim bilir neler düşündü. benim bile içim burkuldu anasını satayım.
  • fenerbahçe'nin basketboldaki alex'i.
hesabın var mı? giriş yap