• yillar evvel bir programda, "siradaki parçayi ayse, sivas'ta vatani görevini yapmakta olan sevgilisi ahmet'e gönderiyor: slayer'dan angel of death..." repligini duyunca gülmekten altima siçtigim, akabinde parça bitince baslayan "diyanet saati" programiyla sarhos oldugum trt yayini.

90'larin ortasinda, heavy metal'i gürültü olarak gören sahsimin görüslerini biraz olsun etkilemistir. bu açidan bakilirsa rock müzik adina türkiye'de çok degerli bir programdir.
  • o ara insanlar sabit telefondan birbirini arayıp "rock market'i aç, megadeth'in bi türlü bulamadığımız şu parçası çıktı" falan derdi. heavy metal o zamanlar karneyle dağıtılırdı.
  • hayatıma yön veren, ufkumu iki katına çıkaran, beni ahlaklı ve dürüst bir insan olarak topluma kazandıran, hüpürdetmeden çorba içmemi sağlayacak kadar naif bir insan olmamı sağlayan programdır. rock market izlemeseydim belki de saçlarım hiç uzamayacaktı. belki hiç siyah tişört giyemeyecektim. okula kundura ile giden bir apaçi olacaktım belki. pink floyd'u pastel boya markası sanacak, gojira'yı fransa ikinci lig takımı sanacaktım kim bilir...

rock market... hiçbir kız ya da hiçbir belediye otobüsü hayatımı bu kadar değiştiremedi. hayatımın hiçbir saatinde rock market izlerkenki kadar mutlu olmadım. puding yerken bile içimde bir hüzün olurdu ama rock market izlerken bir başkaydı içim. ilhan mansız'ın senegal'e attığı golde bile bu kadar mutlu olmamıştım rock market başlarken.

yazı yazmayı bile rock market sayesinde öğrendim. rock market başladığında elime kalem kağıt alıp çıkan her grubun ismini yazar, ona göre araştırma yapardım. "oğlum senin yazın neden gothic?" diyen ilkokul öğretmenime "rock market izliyorum öğretmenim" diyemezdim. okulun son günü sınıfa getirilen teypten yıldız tilbe çalıp dans eden sınıf arkadaşlarımı gördükçe varg vikernes olasım bile gelirdi. ama biz batının kötü ahlakıyla değil, cliff'in chuck'ın ninni gibi sololarıyla büyümüştük.

iyi ki var oldun rock market... ismin de pek bir dandikmiş aslında ama hani bazı insanlar vardır ya, ismi bok gibi olsa da kişiliği çok iyidir ve o ismi bastırır hani. sen de öylesin işte rock market. aslansın kaplansın rock market.
  • trt1de sabahin altisinda yayinlandigi donemlerde slayer konseri verdigini gorup okula o gazla gitmenizi saglayan baba program.
  • geri dönmüştür. müjdeler olsun

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/…498_126858106_n.jpg
  • turkiye sinirlarinda icinde, 80'lerden beri aksatmadan heavy metal adina devam eden tek program. kisa surmese bi de..
  • trt'de yıllardır canla başla heavy metal/rock adına birşeyler yapmaya çalışan program. yolundan vazgeçmemiştir. yeni ve popüler klipler ile daha çok seyirci toplaması gerekmektedir ama insanların trt antipatisi yüzünden istediği yere gelememiştir. güven erkin'in yüxexes'inden çok daha iyi program...
  • yillardir metal muzik kliplerine, programlarina, festivallerine, dinlencelerine, konserlerine ac bitap yeti$en turk evladinin bagrindaki kanayan yarayi tek tabanca dindirmeye cali$mi$ ustun program. 1995'te izliyordum ben bunu yanli$ hatirlamiyorsam eger. ama $imdi yayindan kaldirilsa ya da daha kotusu periyodu yilda bir defaya ciksa, hic birimiz gidip $ener'e destek olur muyuz, trt tepeba$i binasini basip yukaridan kocaman heavy metal is not dead pankarti sallandirir miyiz? sanmiyorum. i$te boyle ruhsuz, boyle cevresindeki olaylara tepkisiz, boyle aylak bi nesil olduk karde$im...cik cik...
  • yuxexes denen, eli gitar tutan herkesin rockçı diye çıktığı programı gördükçe daha bir özlediğim program. öksüz kaldı yeraltı metal grupları...
  • sessiz sedasız var olan, bazen aylarca izlenmeyip tesadüfen yakalanan, yakalandığında bitmeden kumandaya dokunulmayan, kendi halinde bir efsane yaratmış olan, izlenmediği zamanlarda varlığının bilinmesi bilumum gürültü arasında iyi gelen bir programdı. hani hep orada bir yerde olduğunu bildiğiniz ama kendi sosyal hayatınızın deviniminden o da olmadı unutkanlıktan ziyaret etmediğiniz yaşlı bir tanıdığın yitip gitmesi gibi bir etki bırakmıştır kendisiyle büyüyen izleyiciler üzerinde. bir klasiktir belli bir kuşak için. bünyelerde kıvırcık saçlı ressam amcanın ölümü ile erol evgin'in saçlarının aslında peruk olduğunun öğrenilmesi arasında bir hissiyata sebep olmuştur yayından kaldırılarak.
hesabın var mı? giriş yap