• arapça ezan yasağının uygulandığı yıllar 1932-1950. rte'nin doğum yılı 1954. ama normaldir; (bkz: rtenin kizinin dogmadan 3 yil once biraktigi not)

edit: basakura, küçük çocuğun rte'nin babası olma ihtimalinden bahsetti. baba ahmet erdoğan rumi 1321 (miladi 1905/6 ediyor) doğumlu. yani arapça ezan yasağı başladığında 26-27 yaşındaydı. ama çocuk belki rte'nin komşusunun dayısının bir arkadaşı olabilir.

debe edit'i: (bkz: umut örüyoruz insiyatifi)
  • şimdiye dek izlemediğim en kötü film...izlesem kesin izlediğim de en kötü film olur ama izlemeye ayıracak kadar değersiz vaktim yok...boş boş yatıp tavana bakmayı yeğlerim...
  • gözyaşları içinde izlediğim mükemmel film. özellikle reis'in ıspanak yedikten sonra güçlenmesi, kabasakal'ı tarumar etmesi ve safinaz'ı kurtarması çok güzel resmedilmiş.

(bkz: temel reis)
  • bottom 100'deki diğer filmlere 10 puan vererek yerini sağlamlaştırdığım şaheser.
  • bundan iki sene önce reji ekibinde olmam için kaşemin 3 katına teklif aldığım film demeyeceğim görüntü birikimidir kendisi.ben bu bilgiyi neden verdim.paraya ihtiyacım olan zamandı ama bazı şeylere vicdan el vermiyor.her sabah sete giderken geldiğimiz hali,orda burda ölen çocuklarımızı düşünür ilk günden vazgeçerdim ki buna gerek kalmadı.her şey para demek değil.
  • khk ile imdb puani artirilacakmis.
  • imdb puanlamalarında 2 ile 9 arası not veren kimsenin olmadığı film. sadece 1'ler ve 10'lar var. sanırım recep tayyip erdoğan hakkında halkın düşüncesinin nasıl olduğunun en iyi göstergesidir bu.

edit.
  • reis benim gönlümün 1 numaralı insanıdır. dayanamadım imdb'de 1 puan verdim. 10 puan verenler utanmıyor musunuz? ilk 9 kişi için reisten vazgeçilmez!!!!!
  • o değil de bu kolpa propaganda filmi sayesinde akp seçmeninin çoğu ezanda ne söylendiğini öğrenecek. netekim o da olumlu.
  • imdb üzerinden yapılan yorumların yardığı abidik gubidik film.

"wow. this is the best movie ı have ever seen and it will probably the best one of all time. ı have got a pre-theater copy from a friend of mine. from the start to end, the movie was perfect. ı like the scene where the main character steps on the earth from the heaven with holy light and save the people against poverty and suffer, while the people of west understands his extensive power and, at the same time, his destiny to be the one. the film ends with similar enthusiasm and glory, as the main character rise back to heaven and directly talking the god via phone. since there cannot a better movie, ı give a perfect score of 1/10. thank you"
hesabın var mı? giriş yap