• thomas friedman kendisi hakkinda soyle buyurmus:

"erdogan lately has spoken with increasing vitriol about israel in his public speeches — describing israelis as killers — to build up his domestic support. sad. erdogan is smart, charismatic and can be very pragmatic. he’s no dictator. i’d love to see him be the most popular leader on the arab street, but not by being more radical than the arab radicals and by catering to hamas, but by being more of a democracy advocate than the undemocratic arab leaders and mediating in a balanced way between all palestinians and israel. that is not where erdogan is at, though, and it’s troubling."
  • yeni yasaya göre başbakanlıktan istifa etmeden cumhurbaşkanı seçilebilecek "hepsi benim hepsi benim!"ci
  • tayyip cumhuriyeti'nin 1. cumhurbaşkanı.
  • programlamadan hiç anlamıyorum ama aslında anlayan birileri çok rahat bu kimsenin software'ini yazabilir.

şöyle ki

girdi ------ > çıktı (vereceği tepki)

beğenmediğin bir karar ------- > karar siyasi

he ya senin işine gelmeyen her şey siyasi zaten. ülkede aydınlar, hukuk adamları hiçbir delile somut kanıta dayanmayacak şekilde aylarca tutuklansın alıkoyulsun, sonra karar siyasi.

youtube yasaklanıyor;

hükümetin alakası yok.

madenciler ölüyor;

bu mesleğin kaderi bu.

tren devriliyor;

suçlu makinist, hızlı gitmiş. (treni "hızlandırılmış" yapan siz değilsiniz sanki)

ulan hayat ne güzel ya. ama bir tek size güzel.
  • bugün demiş ki ;

"diyorlar ki açılım oldu terör arttı. peki geçmişte neydi,. yılda 5.000 şehidimizin olduğu dönemler yaşandı."

yılda 5000 şehit mi? sayın başbakan kurtuluş savaşıyla falan karıştırıyor galiba...
  • her ne kadar apartmış olsa da sayıyı, onun mantığına göre, eğer teröre verdiğimiz şehit sayısı geçmiş dönemle paralellik gösteriyorsa, bu normaldir. hükümetin işi değil bunu çözecek önlemleri almak. zaten seni de vuvuzela çalasın diye seçmişlerdi.
  • köşe yazarları sözlüğe sarmışken o da köşe yazarlarına sarmıştır. işte bu şekilde yuvarlak ilişkiler yaratıyoruz.
  • şu sıralar biraz gergin görünüyor. eleştiriye her zamankinden daha tahammülsüz. bence tatile ihtiyacı var.
  • kafayı gazze ve arap dünyası ile bozmuş birisi olarak, artık iki ayda bu kadar şehit verdikten sonra "ben bu işi beceremeyeceğim ve bu soruna makul bir çözüm öneremeyeceğim" diyerek başını öne eğmesi ve istifa etmesi gereken başbakanımız.
  • başbakanı olduğu ülkenin vatandaşları teröre kurban verirken, ümmetdaş olduğu başka ülke vatandaşlarıyla daha fazla ilgili olan kişi. bir an önce filistinde seçimlere girip orada başbakanlık yapması herkes için hayırlı olacaktır.

2 yıl ardından ilave: tarih itibari ile suriye ve mısır seçimlerine de katılımı uygun olacaktır.

5 yıl ardından ilave : su an gidebileceği suudi arabistan ve katar kaldi ama orada seçim yok :(
hesabın var mı? giriş yap