• iyi bir pazarlama ürünüdür.türk kızlarının yaşadığı sıkıntıları yansıttığı falan da yoktur.hitap ettiği kitle ya ergenler ya da ergenlikten çıkamamış ama eşek kadar olmuş kişilerdir.takındığı tavır "hey bakın ben cinsellik konusunu rahat rahat konuşuyorum nağğber?" şeklindedir ve daha da ötesi değildir.sanıyorum ki kendi ezik hallerini şimdi ulaşılamaz biri olarak örtmeye çalışmaktadır.açıkçası ailesinden ve çevresinden çekindiği için kimliğini gizlediğine de inanmıyorum, ha utanıyorsa da utanılacak davranışlarda bulunmak erdemli olmaya aykırıdır.bunu kabul ediyorsa sorun yok tabii.hayır, madem kimliğin gizli kalsın istiyorsun neden orada burada açık veriyorsun sürekli? ismine ve cismine google'da arama yapmayı bilen herkes ulaşabilir.kısacası pucca bir balondan ibarettir, her balon da sönmeye mahkumdur.
  • az evvel tüyap istanbul kitap fuarı'ndaki fotoğraflarını görme şerefine nail oldum. kendisi kitabını bir perdenin ardından, -kabin de olabilir bilemiyorum- oz büyücüsü edasında ve hayran'larının ona ulaşamayacağı bir şekilde imzalıyor idi. aman tanrım ne kadar da ulaşılmaz ve asil. adeta bir tanrıça.. sanırım kabin yahut perde konsepti ile esrarengiz bir hava yaratılmaya çalışılmış fakat bu denli çabanın gereksiz olduğu kanaatindeyim. kese kağıdı yahut un çuvalının da gayet işlevsel ve fantastik olduğunu hatırlatmakta fayda var. bir dahaki imza gününde bunu göz önünde bulundurmaları kendilerini büyük bir zahmetten kurtarabilir.

söz konusu fotoğraflar;

http://img251.imageshack.us/…166511246700175110.jpg
    http://img713.imageshack.us/…166511306700169110.jpg
    http://img132.imageshack.us/…166511340033499110.jpg
    http://img714.imageshack.us/…216651105336686111.jpg

şimdi perdenin ardını görelim; http://img84.imageshack.us/…g84/9690/puccaatyap.jpg

ha bir de, had safhadaki kalabalık, kabin ve kafes görünümlü stantın vermiş olduğu sirk tandansını söylemeden edemeyeceğim.

ah bu arada alakasız fakat hatırlatmakta fayda var; kabuklu yemiş fiyatlarına yakın zamanda bir zam geleceği söylentiler arasında.

edit: kalp kalp kalp.
  • bloga bilogh diyen blog yazarı.
  • "trt haberde sosyal medya programındayım 23:00 dan sonra. eski sevgilim ve karısına laf söylemek istiyorum orada ama devlet sansürü işte :( "

işte pucca adlı şahsın olayı bundan ibarettir.ismi, cismi bilinmeden başka bir şahsa istediğini söyleyebileceği lüksü olduğuna inanan birisi, acınası birisi.

not: bir şeyi merak ediyorum da şimdi pucca bir çizgi film karakteri, bunu yapan kişi de bu karakterin adının hakkını satın almamış mıdır? almadıysa eyvallah; ama aldıysa uğraşmak lazım biraz.
  • eski sevgilisine eşcinsel meşcinsel demek için blog açmış, babası da zaten çok bilimteknik falan okuyan bi insanmış.

olayı nedir anlayamadım ben bu kızın. bi garip.

http://www.facebook.com/…o/video.php?v=460830628755
  • kendisini tanımam etmem, röpörtajını dinliyorum, 26 yaşında falan da, bildiğin tipik türk ergeni. nasıl meşhur olmuş, nasıl 11 baskı kitap tükettirmiş, nasıl reklam ajansı sahibi olabilmiş anlaması güç. fazlasıyla ortalama.
    (bkz: epic fail)
  • anladığım kadarıyla amacı diğerlerine hayatın anlamını, bilimin sırlarını öğretmek olmayan biri. oku, gül, ekieki, okuma ya da. mevzu değil gibi.

yoksa mevzu sizin gibi bir ortalamanın tanınır olması mı? siz mi hak etmiştiniz?
  • şey çok komik. misal ortalama olduğu için eleştiriyorsun bu kızı. şuna getiriyorlar, "siz de ortalamasınız, siz mi meşhur olmalıydınız?"

bence misal paris hilton da ortalamadır, aynı tuhaflıkla, paris hilton da meşhurdur. e yavrucum git bak bakalım paris hilton hakkında yazılıp çizilenlere, yapılan eleştirilere; hem ünlü, hem de bu derece ortalamaysan eleştirilirsin. şimdi ismini vermek istemediğim, fakat türkiye cumhuriyeti'nde yaşamakta olan çeşitli ortalama yıldızlar da mevcut. onlar da alabildiğine eleştirilmekte ortalamalıkları ile. uzaydan dün gelmediysen bu tip eleştirilerin her zaman olduğunu ve olabileceğini biliyor olman lazım. sonuçta bu tip insanlar eleştiriliyorsa, yerinde gözümüz olduğu için değil, artık ortalama insanların ünlü olmasını istemediğimiz içindir.

not: bu arada "ortalama bir insan" gibi bir lafa/eleştiriye, "asıl sen ortalamasın" olgunluğunda antitez üretebilen hayranları olduğuna göre, meşhur olması şaşılacak şey değil.
    not2: sıfır ironiyle bunu yazıyorum: ben baya ortalama ve sıkıcı bi insanım, kitap falan da yazamam, ama verecek paranız varsa hayır demem. valla.
  • kendisine yöneltebileceğim hiçbir eleştirim yok, hakkıdır. zira kendisini takip eden, popülerleştiren, kitabını alan ve reklamını yapan, etrafta "ayh puccanın kitabı çok güsseeell" diye gezinen bir mal sürüsü varsa ve verilen şey talep ettikleriyse, pucca para da kazanır, kendini mühim bir şahsiyet de sanar. bundan sonra karşımıza daha da fazla çıkacaktır zaten. kitabın ilk patlaması söndükten sonra atacağı ilk adım da marilyn monroe maskesi altından çıkıp kendi yüzüyle televizyon programı yapmak olacaktır, nah şuraya yazıyorum.

eski sevgilileri hakkında saçma sapan yazılar yazarak şu noktaya gelebildiyse bu onun değil takipçilerinin ne kadar boş insanlar olduğunu gösterir. onun için puccayı öğretici, aydınlatıcı yazılar yerine bomboş yazılar yazdığı için suçlamak çok gereksiz. kızdan istenen bu, o da isteneni veriyor. satın alan memnun, kendi memnun, sistem içinde bu saçmalığı görüp haksız bulanlar rahatsız yalnızca, ki sanıyorum bunu değiştirmek için hiçbir şey yapamadığımız için bu rahatsızlığı da hakediyoruz.

bugün pucca, yarın bir başkası yine hiçbir birikimi olmadan yaptığı bir işle parlatılacak, ün ve para kazandırılacak, bu uyuşturulma süreci insanlar bunu yediği sürece devam edecektir.
  • dün gece trt haber'e yapmış olduğu canlı telefon bağlantısından;

-ailen kitap yazdığını biliyor mu? annen, baban?
    -pucca: yok, onlar bilmiyo. sadece kardeşim biliyo.
    -öyle mi, hala bilmiyorlar yani senin pucca olduğunu?
    -pucca: yok hala bilmiyolar.
    -peki kitabı biliyorlar mı, evde hiç konu oluyor mu?
    -pucca: yok hiç konu olmuyo. zaten babamın böyle şeyleri seveceğini zannetmiyorum. "babam böyle çok nasıl diyim bilim teknik falan okuyan bi insan"

evet, bu kısa diyalogdan fark edeceğiniz üzre annesine çekmiş olmalı. babasına hürmetlerimi iletiyorum.
hesabın var mı? giriş yap