• her şeyi geçtim de "kürt olduğum için milli takıma alınmadım" savı çok komik. ulan selçuk şahin kürt olmasına ve üstüne üstlük futbolcu olmamasına rağmen milli takımda oynuyor yıllardır.
  • son açıklamasıyla dikkat çekmiştir:

"her genç terörist gibi benim de asıl hedefim, kendimi biraz daha geliştirip avrupa'ya gitmek, ira ve eta gibi büyük camialarda oynamak."
  • transfere konu olan futbolcu 15 yaşında iken pkk'ya katılmış. öncesinde bir senedir sakatmış zaten, yani 14 yaşına kadar futbol oynamış. bunu yazdık bir kenara.

ümit davala, ümit milli takım teknik direktörüydü bir zamanlar, belki hala öyledir bilmiyorum. ümit milli takım nedir? gavur ellerde 21 yaş altı milli takım diye geçer. bir alt yaş grubu olan 19 yaş altıdır. yani, istisnalar haricinde 19-21 yaş aralığındaki oyuncular çağrılır bu takıma. hal böyleyken, ümit davala gidiyor, 14 yaşında bir futbolcuya "sen türk olmadığın için seni milli takıma almıyorum" diyor.

çok güzel bir atasözümüz var bu konuyla ilgili:

(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  • "yan mermilerde iyiydi ama karşıdan gelen mermilerde kötüydü rahmetli :(("
  • yalan çıkınca, utanmaz donanımsızların kıvrım kıvrım kıvranarak rezil olmalarını unutturmaya çalıştıkları haber.

ulan gerçekmiş gibi hareket edip destan düzen ben miydim?

yahu ne kadar şerefsiz, haysiyetsiz, onuruz adamlarsınız siz be? götünüz ayrı başınız ayrı oynuyor.
  • -yani futbolun içinde bile ayrımcılık var diyorsunuz
    -olmaz mı mesela sakatlığım bile ayrımcılık yaptı bana kürt olduğum için. normalde izmirli ya da istanbullu arkadaşlarda benim sakatlığımı yaşadı 2 aya döndüler sahalara. benim futbol hayatım bitti.

-röportajın makaslanan kısımlarından-
  • uydurma bir transferdir.

türkiye futbol federasyonunun resmi sitesinde ismi arattırıldığında şahan şanlı adına herhangi bir lisans görünmemektedir. tabii ki bunun farklı nedenleri olabilir, doğrudur. peki bu nedenler ne olabilir?

birincisi, profesyonel sözleşme imzalamamıştır, o yüzden federasyonda ismi çıkmıyor olabilir mesela.
    tam bilmiyorum bilenler yardımcı olurlar mutlaka ama bence profesyonel sözleşmesi olmasa dahi lisans bilgilerinin kaydının çıkamsı gerekirdi. fakat zaten kendisi haberde bahsedildiği üzere bir süper lig maçında görev yapmış. bir süper lig maçında görev alabilmesi için profesyonel sözleşmeye sahip olması gerekir. dolayısıyla federasyonda lisansı görünmeli.

ikincisi, artık futbolu bıraktığı için ismi çıkmıyor olabilir mesela.
    ben deneme yapmak için beşiktaşlı eski futbolcu kadir akbulut'u, rahmetli vedat okyar'ı ve sanlı sarıalioğlunu aratınca onların bile lisans bilgileri çıkıyorsa bu arkadaşın da çıkması lazımdı sanırım.

sanırım bu isimde bir futbolcu değil beşiktaşta, türk futbolunda bile yer almamış.

lisans sorgulaması yapabileceğiniz link: http://www.tff.org/default.aspx?pageid=186

edit: vedat okyar ismini yanlış yazmışım. düzeltildi.

edit 2: dungangadunganga uyardı. amatör lisansınız bile olsa tff sitesinde yer alıyorsunuz. süper ligde bir maç oynamanıza bile gerek yok yani.
  • çok komik bir haber metnine sahip olan haber. bu nasıl bir kariyer hikayesidir allah'ım ya rabbim.

"4 yıl boyunca beşiktaş genç takımında kalecilik yaptı. gençler ligi’nde türkiye şampiyonluğunda da yer aldı. 2007 yılında süper lig’de bir maçta forma giydi. aynı yıl ispanya’ya, madrid’e giden kadroda yer aldı. beşiktaş-real madrid gençler şampiyonlar ligi eleme maçlarında oynadı. 2007 yılında beşiktaş-kasımpaşa maçının son dakikasında şanssız bir şekilde sakatlandı. bir yıla yakın tedavi gören şanlı aynı yıl pkk’ye katıldı."

pkk'ya katıldıktan sonra katıldığı olaylarda 2890 dakika gol yemeyen şanlı bu başarıyla ispanya'daki örgütlerin dikkatini çekerek eta'ya transfer oldu. ispanya ilk yıl kral kupasını kaldıran kaleci tören sırasında "kahrolsun faşizm yaşasın bağımsız bask bölgesi" diye bağırınca uluslararası terör örgütleri federasyonu tarafından 6 ay dağlardan men cezası aldı.
  • donanımsızları pek sevindirmiş transfer.

"bakın, zorla gitmiyorlar işte. kendi isteğiyle dağa çıkmış" diyebilecekleri bir örnek oldu ellerinde. haklılar sevinmekte.

yalnız tek çiçekle bahar gelmez gibi geliyor bana zanki. 12-13 yaşında evinden kaçırılıp zorla eline silah tutuşturularak ölümüne gönderilen, erkek-kız çocuğu olduğu fark etmeden tecavüz edilen, infaz edilen çocuk pkk'lıların bıraktığı izleri ne yapacağız? onu da bir deyiverseniz?

(bkz: pkk'nın kullandığı çocuklar)

yazılanları az bir şey okuduğunuzda, şahan şanlı adlı bu çiçeği burnunda teröristin söylediklerini (veya terörün ve teröristin dostu fırat news'in söylediğini iddia ettiği şeyleri) okuduğunuzda zaten nasıl dengesiz bir insan olduğunu anlıyorsunuz. yok ümit davala "türk olmadığın için seni milli takıma almayacağım" demiş de bilmem ne de... hadi len oradan.

haber gerçekse elemanın gittiği iyi olmuş ama, üzerinde ay yıldız olan beşiktaş armasını taşımayı zaten hak etmiyormuş.
hesabın var mı? giriş yap