• öncelikle: (bkz: #25053987)

gece saat 2 gibi evdeydim. uyumadım, bayıldım. bugün öğlene doğru kalktım. son 4 gündür iş nedeniyle sosyal medya denen zımbırtıdan uzak olduğum için bilgisayarı açıp sevdiğim sitelerde dolaşmaya başladım. sözlüğe girdim ki, mesaj yeşilim yanıyor. hoşuma gitti. sanırım badiler hal hatır soruyor dedim. ben o mesajın yeşiline tıklamaz olaydım:

-kadın badi- (bkz: #25053987) yazıklar olsun, çok ayıp badim.

-erkek badi- (bkz: #25053987) adam sandıydık, göt çıktın!!!

-erkek badi- (bkz: #25053987) göt!

-kadın badi- (bkz: #25053987) sen beni de içelim diye çağırıyorsun. demek gelsek, içmeyeceksin :((

-erkek badi- (bkz: #25053987) bilader götsün!

-kadın badi- (bkz: #25053987) badilistten çıkardım, haberin olsun!

-erkek badi- (bkz: #25053987) göt!

sözünü yiyen adam olarak ifşa edildikten sonra başıma gelenler bunlar mı sadece... elbette hayır. öğlene kadar uyurum diye telefonu sessize almıştım. arayan soran var mı acaba diye kontrol ederken, sözlükten telefonlaştığım bazı badilerimin mesaj attığını gördüm. tanıdığım bu badilerim daha kibar olmakla birlikte, yine de o hayalkırıklığını, o ince sitemi hissedebiliyordum. genel olarak, "pilliye ayıp etmişsin, yakıştıramadık" babında mesajlardı. bir de cevapsız arama vardı ki, o numara bende kayıtlı değil. aradım numarayı. iki defa çaldıktan sonra kalın bi erkek sesi çıktı karşıma...

- buyrun, beni aramışsınız...
    + sen kimsin?
    - si murg.
    + göt!

çat diye kapattı telefonu :(

sevgili pilli,

eserinle gurur duyabilirsin. o entry ile sitemini ettin, şükelaları kaptın. beni badisiz, dostsuz bıraktın. çöle düşsem bi bardak su verenim olmaz artık. ama ben değil miyim mesaiyi bitirip, gün doğana dek seninle içen... ben değil miyim, her yıl içmek için yaptığımız geleneksel zirvemizde elinden geleni yapan...

yapılan sözleşme gereği, kapattılar bizi haftasonu iş için. kaçamadık, bahane uyduramadık. ekip olarak son 4 günü iş için yedik.

ama bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışır mı sana badilistimle oynamak, karmayla oynamak? yakışır mı bunca entry'mi karda kışta sokağa atmak, şükelasız bırakmak? ama nasıl yakışmaz. sen değil misin öz badisine bile acımayan, bir damlacık şükelayı çok gören... anlamıyor musun beyim, bu badilerle biz birbirimizi seviyoruz. ama ben boşuna konuşuyorum... şunu iyi bil. ne badilerime, ne entry'lerime hiç birşey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimize şükelayla değil, rakıyla, birayla bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?! dokunma artık badilerime. dokunma entry'lerime. dokunma karmama. eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, si murg usta, hiç düşünmeden seri eksi oy veririm sana. anlıyor musun? seri eksi oy veririm ve dönüp arkama bakmam bile.
  • download canavaridir efendim, sonsuz bir ar$ivi vardir. bu ar$iv de ziyaretine gidildiginde ta$inabilir harddiskin goturulmesinin sebebidir...

(bkz: internetten yarak bulsa indiren insan modeli)
  • "haydaaa mesaj fasilitesinde niye şukela yok" dememe neden olmuş komik bir adamdır kendisi. mesajlaştıkça yanak kasları ağrımakta insanın. geçmişte de aynı yerlerde içip sıçmış olmamızdan gerek heralde (bkz: nihayet) bi kan kaynadı bakalım. hayır böyle giderse ankara'ya zarar efendim. şehre ayrılan günlük maksimum saçmalama ve gülme hakkını doldurucaz gibi.
  • o kadar sözleş, o kadar tarih kararlaştır, gün ayarlamaya çalış; buluşama, görüşeme sonra olmadık bi anda, olmadık bi yerde telaşla yürürken adını ünlesin, sevindirsin seni...
    kısacık bi zamanda dünyaları sığdırın o muhabbete. günün aydınlansın. dedikodu bile yapın iki ara bi dere... tiny axe kulakların çınladı mı la?
    böyle bir canımciğerim bu pillibebek, belki pek belli edemem* ama içten severim.
  • ankara'nın sabit zirve organizatörlerinden, sıcak kanlı yazar. aynı zamanda ninja gibi yazar, ne zaman kaçtı ruhumuz bile duymadı.
  • dediler, pilli
    dedim, kim o bebek...
    dediler, zirve düzenliyici
    dedim, eyvallah.

gittik gördük.
    bir can, bir canısı bir de hancı.

beni daha ikinci görüşünde boynuma sarıldı, hoş geldin dedi. ezberden "hoş bulduk" demedim, taaa içeriden kopup gelen bir edayla "iyi ki geldim" dedim.
  • (bkz: 1.89 boyunda nazik kültürlü zengin erkek)

diğer özelliklerini de bilenler bilmeyenlere anlatsın artık.
  • radyo programında * sohbeti eline alıp * bir daha bırakmayan; ilk defa mikrofon karşısına geçmemiş de sanki yıllardır radyo programı yapıyormuş gibi rahat rahat konuşan, espri yapan, gülen güldüren bir insan kendisi...

ankaralı ekşi sözlük yazarları içerisinde sadece en sevdiğim değil en dikkatle izlediğim insanmış meğer... radyoya çıkacağını öğrenince kayıt bile aldım yau ne diyorsunuz...
  • çok gecikmiş bir beyanatta bulunmak istiyorum: pillibebek tanıdığım en iyi organizatör, en hızlı iş bitirici, en pratik zekalı yazarlardan. hala tanımayan varsa diye yazıyorum, tanışın... sırtınız yere gelmez.
hesabın var mı? giriş yap