• "- $erefsizin teki, az sonra kufurlere ba$liyorum..." giri$ cumlesidir.
  • bir kişiyi diğerine savunma cümlesi. bir insanın sürekli aksilik, huysuzluk yapması durumunda o kişi için bazen özünde iyi bir insan aslında gibi cümleler kurulur. özü falan yok bu işin , iyiyse her zaman iyi olsun.
  • en tehlikeli insan türüdür.
  • bu da en sevmediğim laflardan biridir. bir insanın nasıl biri olduğunu anlamak bence o kadar zaman alan bir şey değil. tabii ki iki dakikada da karar verilmez fakat belli başlı hareketler vardır, o kişinin kumaşını direkt gösterir. örneğin yeni yeni tanıştığınız biri saygısızca davranıyorsa o kişiden bir cacık olmaz, daha fazla tanımaya da gerek yoktur.

ben şahsen kendi çapımda etrafımdakilere kim olduklarından bağımsız olarak saygı göstermeye ve ince düşünmeye çalışan bir insanım. kalp kırmayı asla sevmem. böyle etrafta "ben dobra konuşurum" diye gezen tipler vardır; hah işte onlardan değilim kesinlikle. düşünmeden konuşmamaya çalışırım etrafımdakilerle. bu yüzden de çok nadir anlaşmazlık yaşarım. her zaman böyle miydim? hayır. kendimi "eğittim" böyle olmak için, çaba gösterdim. okudum ve kendimi tanımaya çalıştım. dolayısıyla o "dobralık" mavalları bana sökmez. yetişkin bir insan düşünmeden konuşuyor, ağzına geleni söylüyor, karşısındakinin hislerini umursamıyor ise "özünde iyi biri" olmasının önemi nedir ki allasen??? şu mu demek oluyor: ay işte duygusal filmlerde ağlar, sokak çocuklarına üzülür, dilencilere para verir, bayramlarda arar sorar, arkadaşlarına hediyeler alır falan mı? baya psikopat değilse hemen herkesin etrafındakilerle standart bir ilişkisi var ki zaten.

ya aslında bunları da boşuna yazıyorum. ted bundy'ye aşk mektupları yazanların olduğu bir dünyada yaşıyoruz. yine de şunu diyeyim: kötü olduğu ortada olan bir davranışa kötü demekten imtina edip davranışın sahibini "özünde iyi biri" ya da "tanısan çok seversin" gibi cümlelerle savunuyorsanız bayağı birisinizdir. bunun farkında olun.
  • aslolan öz'e ulaşılamadığının söz'lü kanıtı.
  • bütün insanlığın özünde iyi olması lakin özüne dönecek cesaretin çok az kişi de olması ile açıklanabilecek bir fenomen
  • üçüncü $ahısların görünü$ itibari ile son derece zayıf not verip itici bulduğu; ikinci $ahısların geçmi$ten gelen tecrübeleri doğrultunda kendisine kefil olup ne varsa dilinde var dediği, içsel ya$antısı ve dü$ünceleri itibariyle pammuk gibi bir kalbe sahip, karıncaya bile zarar veremez olan ki$idir.
  • en tiksindiğim adi insan tipi.
    özüne sokayım o da bozulsun. puştluk yapınca "aslında öyle yapmak istemedi" için mi tüm bu ucuzluk? pislikten çok bunu yapanın savunulması midemi bulandırıyor.
    edit: imla
  • şerefsizler için kullanılan yutturma cümlesi.
hesabın var mı? giriş yap