• bizi bir sürü insan izliyor cümlesiyle ekran başındaki insanlardan sürü diye bahsetmiştir. 70 milyon bizi izliyor da demesin ama canlı yayında bu kadar da mahalle ağızı ile konuşulmaz ki bacım. gel bizim gibi sözlükte dök içini, sonra git sakin kafayla programını yap.
  • 17 ağustos'ta deprem haberini veren tgrt spikeriydi benim için yıllarca özge özsağman. dün geceki tavrını görünce, ablanın "agfresif davranma" tanımının ne olduğunu cidden merak ettim. adam haklı olarak bir soru soruyor, "biz öyle bir şey demedik?!" gibisinden, o da "efendim, öyle değil mi? demiştim, biraz daha vurgulayay.......nokta" diyeceği yerde, bu cümlenin daha agresifini çok yüksek bir ses tonundan söylemeye başlıyor.

haksız yæni.

özge'cim, 11 sene geçmiş deprem haberini sunmanın üstünden, "evet sayın seyirciler, şu anda sallanıyoruz" cümlesini her artçıdan sonra kurmanın arkasından; ve fakat depremin yıkıcı ve sarsıcı etkisi görüldüğü üzere hala bünyende mevcut. kendine gel artık bebeyim. spikerlik zor iş. öperim.
  • habertürk'ü antipatik yapan unsurların başında gelmektedir kendisi... normal, sıradan bir haberi bile seyirciyi dövermiş gibi sunuyor. hayır benim anlamadığım habertürk yönetimi ne buluyor ki, her gece prime time'da gözümüze gözümüze sokuyor bu ablayı anlayabilmiş değilim... hayır mesele eli yüzü düzgün bayan haberci-sunucu kontenjanını doldurmaksa, ellerinde ece üner gibi hem haberciliği, hem de güzelliği özge özsağman'a bin basan bir cevher var. moderatör olduğu programda *, çok daha çetrefilli konularda, çok daha ağır tartışmaların altından başarı ile çıkıyor. habertürk yönetimine özellikle prime time'da böyle bir yüz değişikliğine gitmelerini öneriyorum en kısa zamanda...
  • caps lock'u açık unutarak konuşuyor. agresif davranıp telefona bağladığı konuğa "agresif davranmayın" diyor. habertürk'ün seviyesini belli ediyor, yiğit bulut ve murat bardakçı - erhan afyoncu ikilisiyle beraber.
  • an internetten kaydını izlediğim uğur kurtalana karşı rezalet davranışı nedeniyle tiksindirtmiş. dövermiş gibi sorduğu soruya aldığı gayet normal üsluplu cevaba daha çok dövermiş gibi cevap vermesi ve doğal olarak aldığı tepki sonrası iyice çirkefleşmesi ve konuğu "ben sizinle konuşmak istemiyorum" diyerek telefondan aldırtması içimde bir demotivational poster yapma isteği uyandırdı.

anchorwoman
    you're doing it wrong
  • spikermiş. uğur kurtalan'la yaptığı görüşmede görgü kurallarını hiçe sayması bir yana, direk saldırı modunda konuşmaya başlayan asıl kendisidir. öyle mi değil mi? size öyle mi değil mi dedimmm!!11! diye adama anasınıfı çocuğu muamelesi yapıp bir de açıklaması daha bitmeden lafı ağzına tıkarak telefonu yüzüne kapaması tam bir hanımefendi(!)ye yakışacak cinsten olmuş. gerçekten bravo. bu kadını ekranlarda böyle gözümüze sokanlara da ayrıca teşekkürler.
  • habertürk'ün seviye tespit uzmanı.
  • - (tık tık) girebilir miyim fatih bey?
    - ooooho, özgecim hoşgeldin. naber, gel otur.
    - ya fatih bey.. fatih bey.. be...öhühühüüü...
    - aaa, hayırdır özgecim, nen var?
    - fatih bey, reytinglere bakıyorum, praym taymda bile kimse bize izlemiyo..
    - o nerden çıktı, özgecim, aaa aşkolsun.
    - yok yok fatih bey; bakın uğur dündar falan neyse de, bir banu güven kadar olamazmıyım ben yaeeeöühühüühü..
    - hmmm, al özgecim al şu selpağı bi kendine gel..
    - snıff.. hıırkk..
    - sana bi imaj bulmamız lazım.
    - nası bi imaj?
    - sempatik? hmm bak bakiyim bana. olmaz.. afeti devran.. ı-ıh.. hah, buldum.
    - nedir fatih bey?
    - sen agresif ol özgecim.. arıza çıkart ana haber bülteninde, aksiyon yarat falan.
    - aaa, yapabilir miyim ki?
    - yaparsın özgecim, ne var? şöyle çok sallanmayan bi kaç konuk al, programda zarf at, sonra tepele, bağır, çağır, aşağıla, yukardan bak, telefonu suratına kapat falan.. evet evet, böyle yap, bir kaç kez manşet olursun kesin; bundan da daha iyi reklam olmaz? nası beğendin mi?
    - harikaaaa.. çok teşekkürler fatih bey, harikasınız, bu işte bir numarasınız. hemen gidip birilerini davet edeyim..

sanal hikayesinin başkahramanı kızımız olabilir mesela kendisi belki.
  • "habercilik nasıl yapılmaz " dersi öğretmeni.

(bkz: hareket yapma kralını görürsün)

(bkz: indir lan o elini)
  • ya usenmedim video'yu 2-3 kere seyrettim, cidden bak. o kadar gereksiz, o kadar, o kadar gereksiz agresiflesmis ki; nedeni gercekten ne olabilir diye acaba merak ediyor saf-i insan. basindan bi yazalim bak nasil ilerliyor diyalog, bi oku bak bi, seyretmene bile gerek kalmayacak:

- (ozge) merhaba iste cart curt, tam tersi iddia edilmis, oyle "degil mi", degilse neden falan filan?
    + (ali) siz tam tersi oldugunu nereden cikardiniz?
    - oyle demedim! oyle degil mi dedim, oyle mi degil mi diye soruyorum?! (hadi buraya kadar normal diyelim bi nebze... bak simdi olaya bak.)
    + kizmayin ben tabii ki soruya soruyla cevap vericem falan filan... aslinda ortusuyor bizimkiyle. (ve olay kopuyor...)
    - nerelerde uyusuyor? biz sizi bu sebeple yayina aldik, ogrenelim, bilgi alalim diye, tirnak icinde "seviyemizi koruyalim" sakin bir sekilde meramimizi anlatalim, "olur mu?" (ulen adam ne dedi simdi? ne seviyesinden bahsediyosun? ne konustunuz daha surda da ne oldu?)
    + bakin seviye dediniz uzuldum, kasetin basiyla sonu arasinda fark var dediler bizim icin bitti olay falan filan.... (olabilecek en naif bicimde konusuyor kisi...)
    - siz direkt cok agresif bir tutum benimsemissiniz, dolayisiyla ben sizinle gorusmek istemiyorum ve bu telefonu da burada noktaliyorum. (a yok ya?)

kasetmis, montajmis ilgilenmiyorum su diyalogda fakat sonuc olarak kimin agresif, kimin ne yapmaya calistigi gun gibi ortada. iyi misin kadin?
hesabın var mı? giriş yap