• ülkenin en iyi işletme bölümünden mezun olup islamcılarda sert sessizleri yumuşatma tandansından kendini kurtaramamış insan serzenişi.
  • ülkenin en iyi işletme bölümünden mezun olan ancak dilbilgisi olmayan şahsın açıklamasıdır.

(bkz: sert sessizlerin benzeşmesi)
  • örnek bir beyanat... misal, benim de oyum hayırdı..

ben haylaz bir öğrenciydim.. ailem zengin falan değil. ben de ne aldıysam hepsini krediyle aldım, 15 yıl daha ödemeyi düşünüyorum.. sıradan bir işte çalışıyorum. iq testleri doğruysa einstein kadar zekiyim.. netekim ortalama iq puanım 160 civarında çıkıyor.. ha bence bu testler yanlış ama neyse. ortalamanın üstünde bir zekaya sahibim diyebilirim. herneyse.

benim oyum hayırdı. çünkü;
    - bu maddelerin pek çoğu referandum gerektirmeksizin meclisten geçebilirdi. ama akp geçirmek istemedi.
    - 8 yıl önce verilen dokunulmazlıkları kaldırma sözüyle ilgili madde bu maddeler arasında yoktu.
    - 26 madde için verebileceğim 26 ayrı cevap varken benden tek bir cevap istediler.
    - akp bunu bir ya bizdensiniz ya onlardan kavgasına dönüştürdü ve ben kimseden değildim.
    - ederi beş kuruş olmayan adamlar hayır diyeceklere aptal dedi, terörist dedi.
    - cemaatlerin, tarikatların, devlet ve hükümetle ilişkilerinin sorgulanmasının önüne geçilmek için konulan maddeler vardı ve ben bu ilişkilerin örtbas edilmesini istemiyordum.
    - akp son sekiz yılda cumhuriyet tarihinde 80 yılda yapılan borçlanmayı yaparak ekonomiyi düzgün gösterdi. ayrıca bu borçlanma dışında çok sayıda şeyi özelleştirdi ve akp'nin bu tasarısı benim için doğru maddeler içerse de aslında kendi çıkarlarına hizmet ediyordu. ne bileyim, gecekonduculara tapu vermek, orman arazilerini satışa açmak, yabancılara satabilmek ve ekstra rant ve oy elde etmek gibi.

tüm bu sebeplerle ve aklıma şu an gelmeyen başka sebeplerle ben hayır dedim.

şimdi bunu diyen türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinden mezun arkadaşın da şu şu sebeplerle evet dedim demesini bekliyorum. güzel evet dedin. koyun sürüsünün çoğu da evet dedi. hem de hiç bilmeden neye evet dediğini. madem okudun, sen söyle, niye evet dedin?
  • bu imlayı her yerde tanırım, açıköğretim işletme, sekiz yıllık. eved.
    yeni nesil cevab veremedi..
  • akp seçmeninin eğitimsiz ve cahil olduğunu düşünen elitistlerin suratında tokat gibi patlamış bir beyanat.

gördüğünüz gibi, pırıl pırıl bir üniversite mezunu da akp seçmeni. hem de ülkenin en iyi işletme fakültesinin mezunu.
  • akp safları için güzel bir blog yarışma fikri olabilir.

"ülkenin en iyi üniversitesinde mi okuyorsun?
    dünyanın en prestijli işine mi sahipsin?
    soyun saraya mı dayanıyor?
    kendi "oyum evetdi" hikayeni yaz, internete koy, iphone ve ipad'leri kap!"
hesabın var mı? giriş yap