• $eftaliyi yerken kendisini goruntuleyen/haberini yapan muhabirlere "eger benim $eftali yiyi$imi goruntulerseniz sizi turk doktorlarina emanet ederim" diyebilecek zihniyete sahip insan . olaydan sonra turk tabipler odasi falan dava acmi$ti adama . ben lafi duydugumda yarilmi$tim o ayri .
  • yiğidi öldür hakkını yeme demişler. bu memleket için tartışmasız en az 2 faydalı çalışması vardır.

ilkinde bir kolpa hocayı finanse etmek için kurulmuş olan kan bankası çetesini çökertmeye çalışmıştır. acar türk medyası sağolsun, o dönem sağlık bakanını destekleyeceğine, şarlatanları desteklemiş, halktan toplanan kan örneklerinin yurtdışında ne idüğü belirsiz kurumlara satılması ile bugün cicili bicili kızlarla bir televizyon kanalı kurulabilmiştir. sırf kağıdı yüzlerce tl olan kitapların tüm dünyada nasıl bedavaya dağıtıldığını düşünüyorsunuz? şarlatanların halktan topladığı kan örneklerinin satılması, bu sorunuzun cevabıdır.

17 ağustos depremi'nde de yine zor ama yerinde bir karara imza atmıştır. ülkeye yardım bahanesiyle ile gelmeye çalışan çoğu organ mafyası mensubu doktoru engellemiş, depremde sakat kalıp, organları sahra ameliyathanelerinde çalınmaya çok müsait olan depremzedelerin sağlığını korumuştur.

benim gözümde adam gibi adamdır. dengesiz hareketleri olmamış mıdır, illa olmuştur. ama şarlatanlara ve organ mafyasına karşı verdiği mücadele unutulmayacak düzeydedir.
  • dün gözaltına alınan adnan oktar'ın müridi dr. oktar babuna 1999 yılında henüz genç bir doktorken kanser hastalığına yakalanıp ilik nakli için uygun ilik bulunması adına medyanın da desteğiyle ülke çabında kan bağışı kampanyası düzenlenmişti.

kısa sürede 160.000'e yakın kişiden kan örneği alınmış ve başarılı bir kampanya yürütülmüştü.

asıl durum bundan sonra başladı. kan örneklerinin bir kısmı abd'ye gönderilmiş bir bölümüne de son anda dönemin sağlık bakanı osman durmuş tarafından el konulmuş ve kampanya sonlandırılmıştı.

osman durmuş medya tarafından linç edilmiş ve canilikle suçlanmıştı.

1999 yılı dünya'da genetik-dna çalışmalarının zirve yaptığı, canlı kopyalama ve genetik silah geliştirme teknolojisine ulaşıldığı yıldır.

bu teknoloji ile ülkenin değişik yerlerinden alınan kan örnekleriyle gen haritası çıkarılıp sadece bir bölüm canlıya özgü kimyasal silah, kısırlaştırıcı gıda, metabolizmayı kontrol edecek ilaç vs. geliştirmek pekala mümkündür.

stratejik bir müdahale ile kan örneklerine el koyan osman durmuş'u tarihin haklı çıkarmış olduğu gerçeği gün gibi ortadadır.

son bir not: kanser hastası olduğunu iddia eden dr. oktar babuna herhangi bir ilik nakli tedavisi görmedi ve katıldığı bir programda iyileştiğini söyledi.
  • kentler yıkılmış o durmuş
    insanlar ölmüş o durmuş
    dünya yardıma koşmuş o durmuş
    sağlık sorun olmuş o durmuş
    osman durmuş
    durmuş oturmuş sağlık bakanı

cumhuriyet'ten bi alıntı....
  • sağlık bakanlığı dönemi renkli geçmişti.

ziyaret ettiği bir hastanede kaloriferlerin fazla yanması nedeniyle başhekime ceza vererek elini beş dakika kaloriferin üstünde tutturmuştu.

iyi ki; kasaplar federasyonu başkanı değilmiş yoksa ''niye vitrindeki koyunların götüne lale takmadın?'' diyerek, kasaplara korkunç bir ceza verebilirdi.

ayrıca ameliyatına girdiği bir bayan; normal şartlarda beş günde taburcu olması gerekirken iki haftada zor toparlanmıştı.

yine de; ırkçılıkla suçlanmasına kadar varan oktar babuna olayında mevzuya ilk uyananlardan olmuştu.
  • hiç bir türk vatandaşı kendisinin bakanlığını unutmamalıdır. unutan ve ya yaşı yetmeyenler büyüklerinden dinlesin kendisini. sonra az biraz internete baksın, adam neler yapmış, orospu çocuğu basın nasıl pazarlamış kıyaslasın. kendini aşırı zeki sananların gerçekte ne kadar ahmak olduğunu belki biraz anlarsınız.

çok günahı alınanlardan.
  • şarbon tehlikesine karşı sağlık bakanlığı önlem almıyor eleştirisine "mektuplarınızı ben mi açayım yani" diyebilen bakan
  • deprem felaketi sirasinda yabanci yardimlari
    reddeden (ozellikle yunanistan ve ermenistan'dan
    gelenleri) insan.bir zihniyetin ornegi.
  • sözlükte çernobil sonrası çay içmekle suçlanan rahmetli. ashhahshshz olum baktım troll de değil. cidden mal kaynıyor burası amına koyim. burayı okuyup okuyup sağda solda caka satan tipler var bir de ahsbsb

radyasyon yok bakın diye çay içen cahit aral bu arada. hadi yine iyisiniz sizi cahillikten çekip aldım ahsbshsh

edit: cahil cesaretine sahip olan arkadaşımız silmiş ama neyse ki ss almıştık :)
  • ilginç adamdı. antalya devlet hastanesi'ni ziyaretinde, mayıs ayının ortasında kaloriferin cayır cayır yandığını görünce başhekimi çağırtıp elini kalorifer peteğine basmış, hekim bey "yandım bakan bey" diyene kadar orada tutmuştu.

türk insanının tepesine çöken organ mafyası ve genetik tuzağıyla müthiş mücadele etmiş bir bakandı. o nedenle de hakkında medyada her gün ısmarlama kötü haberler çıkardı. devlet adamı ciddiyetine ve sorumluluğuna sahip bir bakan olduğu çok geç anlaşıldı..
hesabın var mı? giriş yap