• yemin ediyorum facebook yüzünden tiksindim bu güzelim tasvirden.

biz eftikli milletiz arkadaş. öyle bir restorana gidelim, dakikalar boyu menüden yemek seçelim, şöyle olsun ama böyle olmasın diye tarif edelim, yemekler geldiğinde de saatler boyu çatalla tırtıklaya tırtıklaya yiyelim ırklarından değiliz. işte bu sebepten "ortaya karışık" bizim derdimizi en net, en dolambaçsız yoldan anlatan iki kelimelik mucizedir. mucize idi.

facebook fotoğraf albümleri üzerinde yaptığım derin gözlemler sonucu her üç facebook kullanıcısından ikisinin fotoğraf albümlerine bu ismi koyduklarını tespit etmiş bulunmaktayım. ismine aldanıp albüme daldığımda ise hiç hoş şeylerle karşılaşmıyorum. baş yana eğik flu fotoğraflar, arkadaşlarla sahilde koptuk fotoğrafları, ay şekerim bu çocuk pek yaramaz fotoğrafları, benim oğlum aslan fotoğrafları vs...hakikaten karmakarışık, anlamsız, tuhaf fotoğraflar. fotoğrafta filme para verilen dönemlerde olsaydınız, verdiğiniz paraya kıyıp hem negatifini hem kendisini yırtıp atacağınız resimlerinize ülke gastronomimizin bir numaralı efendisiyle hitap etmeniz geçekten sinir bozucu.

türk damak zevkini ve bu uğurda harcanan emeği ve basit ama asla sıradan olmayan, hizmet veren ve hizmet alan arasındaki uyumu iki kelimeyle bu kadar net özetleyen bir duygu durumunu ergen emellerinize alet etmenize izin veremem, vermicem.

bu minvalde albüm adı "ortaya karışık" olanların facebook fotoğraflarına bakmayı, profillerinde gezinmeyi, aforizmalarını beğenmeyi ve onlara ilişkin yorum yapmayı ret ve protesto ediyorum. siz sevgili sözlük arkadaşlarımı da bu şanlı direnişe destek vermeye davet ediyorum.

ayrıca, burcu, hiç güzel çıkmamışsın kızım, yiyolar seni!
  • inşaat filminin kilit şarkısı. bununla başlar, bununla biter.

umutlarım bir bir söndü
    gönlüm mezara döndü
    kader beni ağlattıkça karşıma geçip güldü
    insanlara bir hal olmuş
    yer gök allahsız dolmuş
    çirkinlik güzel durmuş
    dünyanın düzeni buymuş

çektiler kopardılar
    vurdular öldürdüler
    getirdiler attılar
    hepsini gömdürdüler

ortaya karışık benim şu halim
    kaderim karmaşık
    bu dünya zalim
    ammaaaaaaaaaaan aaaaa
    ortaya karışık benim şu halim
    türkçesi yok mudur şu gavur kaderin
    amaaaaaaan aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

acıklı sözleri olan şarkılarda gerdan kırıp göbek atan zihniyete aşinayım artık.
  • facebook'ta fotograf albümü bulunan hemen hemen herkesin sahip olduğu 1 klasörün adı.ne kadar düz adammısız lan hepimiz.photos'a tıklayınca 20 tane ortaya karısık albümü çıkıyo.aferim bize.bide karma var evet sözlükçülerde oluyo o albüm de. ben, ve albüm e hiçbir şey demeyeceğim.

burdaki hayvanat bahçesinin bugünlerde bir konuğu var ayrıca.kayseri'den aktaracaklarım şimdilik bu kadar evet sendeyiz aslı.
  • adı üstünde ortaya bir karışık yapılan bir program, deniz börülceler, patlıcan ezmeler, köpoğlu mezeleri, rakılar, tatlılar havalarda uçuşuyor. rakılar da sourberry hesabından sanırsam. şukela program..
  • son yarım saattir dsmart kanalı maxsmart premiumhd yayınlanan,sunucusunu aşırı itici bulduğum program.efendim dansözlük/oryantallik konusu irdeleniyor sunucu hatunun yorumları,tespitleri evlere şenlik.ayıptı,günahtı,seks içerikliydi derken dansçıları yerin dibine sokmuştur zannımca.sonra toparlamaya çalıştı ama programın sonuna geldik sayın seyirciler.(bkz: ayça şen)
  • inşaat filmini hiç izlemedim ama bu şarkı bunca yıldır hafızamda. klibindeki şevket çoruh'un tavırları da ayrı bir güzel. yanık nakaratlı şarkı.
  • bir youtube kanalı. linkini vereceğim videoyu mutlaka izlemeli ve izletmeliyiz. ön yargıların yıkılması adına güzel bir röportaj olmuş.

https://youtu.be/lvgvhodogzc
  • röportajlarında kendilerini hiç göstermeyen kişilerin youtube kanalı.

millete adeta malzeme verelimde konuşsunlar derdindeler. ilgi çekecek bir video başlığı da koydumu tamamdır.

biraz diğer muhabirleri örnek almanızı tavsiye ederim. videolarınızda kendinizi gösterin. böylece samimiyetinize inanalım. öyle mikrofonu tutup teknolojiden youtubedan anlamayan verip veriştiren teyzelere amcalara gaz verip konuşturmak kolay. eğer bir sorumluluk alınacaksa bunu halk ile beraber kanal olarak alın.

ilave tvye bakın, halk ekranına bakın. onlar röportajlar yüzünden açılan davalarla mücadele ederken siz sadece kolunuzu gösterip milleti konuşturup absürd video başlıkları koyup click kazanma derdinde olmayın. zira o zaman ülkenin umurunuzda falan olmadığını, amacınızın prim yapmak olduğunu düşünen şahsım gibi birçok kişi ortaya çıkabilir...
  • pizza pizza'da içinde pizza sosu, mozerella peyniri, sucuk, salam, sosis, mantar, yeşil biber, siyah zeytin, kırmızı köz biber, mısır ve ekstra mozerella peyniri olan pizza çeşidi.
  • dizi setiyle ilgili olan bölümde sunucu ablanın, kostümünü kastederek oyuncuya "ay ben sizi temizlikçi sandım kihkih" (setin temizlik görevlisine ayıp etmiştir.) demesiyle olsun, dizi oyuncularının çalışma koşullarını
    -yaklaşık elli defa- maden işçileriyle kıyaslamasıyla olsun, gaflardan gaf beğendiği tv programıdır.
hesabın var mı? giriş yap