• autobotlarin bir numarasi, hem mental hem de fiziksel olarak kaya gibi saglam lider karakter..

dorse'si autobot bakim ussudur.. dogru hatirliyorsam autobotlar dunyaya indikten sonra onlari arabaya ucaga ceviren de tirin dorsesi icindeki merkez mekanizmadir ve sava$lara fiilen katilir. optimus tir muhabbetini birakip ayaklandiginda dorsesi de ayrilarak iki yana acilir ve geni$ bir sava$ ussu haline gelir, yakla$ani affetmez..

duvar boyunda posterini de asarim, diktator olunca $ehrin orta yerine heykelini de diktiririm.

(bkz: kiz olsam verirdim)
  • eger filmin dvd'si çıkarsa * türkçe dublajında, kadir inanırın sesinden hayat bulmasını istediğim karekter. şimdi bi düşünün otobotlar hazır komut bekliyorlar. optimus marur bir şekilde geliyor ve diyor ki;

- otobotlar... değişin ulen!
  • öyle karizma bir şahsiyettir ki, otobotlar ve undernick değişin dese götüm başım yer değiştirir...o derece.
  • transformers revenge of the fallen'daki delikanlı adam nasıl olunur dersleriyle gözümde 15-20 sene sonra yine aynı seviyeye yükselmiş, on numara delikanlı tır kardeşim. o nasıl kendini dövüşe kaptırmaktır, o nasıl bir tepiktir, o nasıl bir yumurta topuk gömçürtmesidir. adamsın lan optimus allahıma adamsın!!! yani camiaada savaş uçakları, cabriolar olsa da delikanlılığı senden gördük senden öğrendik yeminle. deliler gibi mahalle kavgasına giresim var abi sizlerle... onların hepsi, sen ben bumblee....nasıl babuş? ağzına ağzına vuralım ibnelerin.*

sileceklerinden öpüyor, saygılarımı sunuyorum. bir telefon uzağındayım biliyorsun.

not: sileceklerde göğüse tekabül ediyor da amaç gözlerinden öpmek farkındasın. ikimiz de delikanlı adamız opti. yanlış anlaşılma olmasın.
  • (iş bu entry tamamen kişisel egoları tatmin amacıyla yazılmış olup, optimus prime sevgisi olmayanlar pas geçebilir)

hasbro'nun ürettiği "4" numaralı level olan, kafasına dokununca "optimus prime", değiştirmeye başlandığında "ki ki ku kuk" sesi çıkaran dev figürü var ya, artık bende de ondan bir tane var. çocuğum olmuş kadar sevindim desem yeridir, gerçi yeni doğmuş bir bebekten daha büyük. çok teknik olduğu için dönüştürmek için kullanım klavuzu vermişler. 25 adımda dönüşüyor. gece dönüştürmeye çalışırken aklım almadı, "şimdi yatayım sabah erkenden kalkar dönüştürürüm" diyerek uyudum. pazar sabahı erkenden kalkıp dönüştürdüm. şimdi araba olarak duruyor, birazdan robota dönüştürebilirim, belki de dönüştürmem, keyfim bilir.

işin kötü tarafı -olmaz ya- yarın öbürgün çocuğum olursa bunu saklamak lazım, 30 sene beklediğim oyuncağı 30 saniyede kırmasın yaramaz.

-otobotlar dönüşün.
  • ayrıca optimus prime tır a transfrom olduğu vakit kosup gelip peşine eklenen dorse sinin optimus adam gibi ( humanoid ) gezerken ne iş yaptığı pek merak edilmektedir...
    kişisel tahminim bi köşede çaydır simittir takılıp sinyali aldığı vakit yardıma koştuğudur ama ne kadar doğru bilemiycam tabii...
  • autobotların atatürk'ü; ne dese doğrudur, tartışmam. doğuştan lider.
  • ben optimus prime'dan mini cooper doğuracak insan evladının jinekoloğu olmak istiyorum, evet o ana şahitlik etmek istiyorum.
  • diğer kahramanlardan çok daha fazla olumlu özelliği bünyesinde barındıran kahraman.

- vampire hunter d gibi karizmatik.

- he-man gibi delikanlı.

- conan gibi güçlü.

- hulusi kentmen gibi babacan.

- spiderman gibi ilim irfan sahibi.

- terentius gibi hümanist.

- darth vader gibi etkili bir sese sahip.

- budist rahibi gibi egodan arınmış.

- mahmut amca gibi efendi.

- miyamoto musashi gibi usta savaşçı.

- batman gibi duyarlı.

- phantom gibi 10 cybertron'lu gücünde.
  • "allspark yok olduğu için artık gezegenimize yaşam götüremeyiz ama kader yeni fırsatlar da sunuyor. evimiz diyebileceğimiz yeni bir dünya. artık kendimizi gizleyerek bu insanların arasında yaşıyoruz ama onları sürekli izliyor, bekliyor ve koruyoruz. içlerindeki cesarete tanık oldum. dünyalarımız farklı olsa da onlar da tıpkı bizim gibi göründüğünden çok daha derin. ben optimus prime, bu mesajı yıldızlar arasında saklanan ve hayatta kalan tüm autobot'lara gönderiyorum, biz burdayız ve sizi bekliyoruz."

optimus prime - 2007
hesabın var mı? giriş yap