• bu ülkede iyi futbol spikeri diye birşey hiç bir zaman yok zaten size göre. adamın taraflılığı üzerine bir önyargı ile izliyorsun maçı en başta, daha neyi irdeliyorsun.
    bu, adamda da suç yok demek değil tabi. o da bu ülkede yaşayan biri olduğu için, olmaması gerekirken, senin spikerlik kanadındaki temsilcin olabiliyor birden, tarafgirliğe kayıveriyor farkında olmadan. her hafta birine taraflı oluveriyor zaten bu adamlar!

okay karacan çok öyle biri değildi, ben duymadım, şahit olmadım bugüne kadar en azından. ama 10 şubat 2010 galatasaray antalyaspor maçına kadar çok uzun bir ara verdiği için konsantrasyon problemi yaşaması bir futbol izleyicisi olarak beni 'taraflı' maç anlatımından daha çok rahatsız etti. ama sesindeki enerjiyi ve futbol ile ilgili birikimini aktarış tarzını da özlemediğimi belirtirsem yalan söylemiş olurum. kendisinin de belirttiği '2 sene sonra bir maç daha ya anlatırım ya anlatamam..'ın olmaması, bizim onu eskisi gibi görmemiz ihtimalini daha da arttıracak. ne olursa olsun kozaya saklanmamasnı istemek benim, onu dinlemek isteyen biri olarak hakkım. nasıl ki kendisine en galiz küfürleri edene bile en azından cevap vermekten imtina etmiyor, ben ve benim gibi hissedenlere de maç anlatımlarına devam ederek yanıt veriyor olsun lütfen.

biz senin formula 1 anlatımlarınla büyüdük, premier lig'de senle coştuk, şu saatten yol durumunu anlatsan onun bile müptezeli oluruz okay.

bilgine.
  • bu akşamki performansını bazı galatasaraylı arkadaşlar her ne kadar çok beğenseler ve güzel futbol oynayanın yanında olmak olarak değerlendirseler de, gayet kötü bir performans sergilemiştir. önceden çok iyi maç anlatıyor olması bu geceki rezil performansının savunması olmamalıdır ve olamaz da.

nasıl ki bir fenerbahçeli olarak fenerbahçe - bursaspor kupa maçındaki taraflı anlatım ve yorumlardan rahatsız olduysam kendisinin bu geceki anlatımından da rahatsız oldum. daha önce levent özçelik yada ömer üründül hakkında bir şeyler yazmadıysam kendilerinin performanslarını gayet normal karşılamamdan dolayıdır. (bkz: aynı tas aynı hamam)

2 yıl sonra mı maç anlatır 20 yıl sonra mı bilemem ancak umarım bu geceki gibi değil de daha önceden bildiğimiz okay karacan gibi anlatır bir dahaki sefere.
  • antalyaspor'a sürekli ankaraspor diyerek şaşırtsa da akabinde hatasını anlayıp, kurduğu cümlelerle kendisiyle inceden dalga geçerek, durumu kurtarmıştır benim gözümde.
    memleketin spiker, yorumcu fakirliği ve kalitesizliği içinde kendisine ''spiker'' demenin, bu adamın spor anlamındaki donanımına hakaret olacağını düşünüyorum. bok atarken bile saçmalayanların sözlerine itibar edip twitter'dan mesaj yazması da işi küfür boyutuna taşıyan hanzoların ayıbı olsun.
  • bir grup cahilin, insanı meslekten soğutacak şekilde davranıyor olmasını umursamayacağını dilediğim insandır.

nickimden ötürü bu küfür bahsiyle ilgili yorum yapmayarak susmayı tercih etmiştim yanlı olabileceği düşünülür diyerek fakat o kadar abartılmış ki olaylar. gerçekten işini düzgün yapan, üstelik haddinden fazla bilgili ve beyefendi olan bir insanın böyle bir haksızlığa maruz kalması kabul edilebilir ve susulabilir bir şey değil. hayatları boyunca okay karacan'ın anlattığı bir maçı izlememiş zihniyetlerin, diğer spor dalları hakkındakileri geçtim; sadece futbol bilgisine kıyısından dahi yaklaşamayacak olan bir güruhun son kurbanı olmuştur kendisi.

mesela aklıma sunduğu bir arsenal - tottenham hotspur maçı geliyor. thierry henry'nin golünden sonra "aman allahım, aman allahım o nasıl bir vuruştu öyle" sözleri hala dün gibi aklımda ki bunu yaparken inanılmaz bir biçimde kendinden geçiyordu. çünkü bunu bilerek yapıyor okay karacan. çünkü yaptığı işe aşık olanlardan biri o. severek yapıyor bu işi, yaparken zevk alıyor ve dinleyen ya da izleyenin de zevk almasını sağlamak için elinden geleni ardına koymuyor bu güzel insan.

kimi raikkonen - fernando alonso kapışması sırasında bağıra bağıra "ve raikkonen geçti, ve raikkonen alonso'yu geride bıraktı" diyebiliyor bu adam. çünkü o an aldığı hazzı yaşatmak ya da göstermek istiyor, bundan keyif alıyor. ama aslında fin asıllı değil mi okay karacan? raikkonen'e karşı gizlisinden ve derininden bir hissiyatı var halbuki?! joao batista'ya bir maç içerisinde sayılamayacak kadar batistuta dedikten sonra çaktırmadan maç sunmaya devam edenlerin aksine hatasını farkedip özür dileyebilecek kadar samimi olması, "ankaraspor dedim ama sahadaki takım tabi ki antalyaspor. bizde insanız, sonuçta bizlerde hata yapıyoruz kusura bakmayın" demesi değil mi sorun?

ey güzel ülkemdeki saygıdeğer çok bilmişler; gidin kendiniz gibilerle uğraşın emi! işini layıkıyla yapan insanlara değil de, para kazanmak uğruna şebeklik yapanlara sarın. böyle güzel adamları rahat bırakın.
  • galatasaray-antalyaspor maçını çok kötü anlatmıştır burası kesin. geçmişi, kalitesi bu başarısızlığı görmemizi engelleyemez malesef. bugün onu eleştiremezsek emre tilev'i, ertem şener'i ya da ilker yasin'i hangi yüzle eleştireceğiz?

okay karacan'ın hatası söylendiği gibi galatasaray yanlı anlatımı değil. yanlış oyuncu telaffuzları ve antalyaspor'u iki defa ankaraspor'la karıştırması, nereden çıktığını anlayamadığım inegöl mevzusu diğerinden çok daha ağır. hele ankaraspor mevzusu. bunu ilker yasin yapsaydı neler olacağını az çok tahmin edebiliyorum.

sözün özü şudur ki okay karacan iyi bir spor adamıdır fakat dün geceki maçı çok kötü anlatmıştır. önce hakkını teslim edelim, sonra dün gece için eleştirelim!
  • özetinden izleyebildiğim maçta bile tüylerimi diken diken eden bir yetenek. bana televizyonda maç izlemenin tadını hatırlatmıştır bu gece sağolsun.

edit: ayrıca bu adamın çatallaşıp tüyleri diken diken eden o sesini jon champion'ın "ho ho ho"larına tercih ederim arkadaş.
  • "ne kadar çok antalyaspor taraftarı varmış" diyerek twitter'dan kendince aşağılamaya devam ettiğini görünce, zamanın bu adamdan götürdüğü şeyin sadece saçları olmadığını anladım.
  • her şeyden önce güzel insan. içi güzel bir kere bunu biliyoruz. bugün anlattığı maçta hataları var mıdır? kimine göre yok, kimine göre çok... nihayetinde herkes, her şey eleştirilebilir; ancak bugün empati yoksunu futbol zararlıları tarafından fazla hırpalanmıştır. buzdağının görünmeyen kısmında daha neler oldu bilemiyorum, ama bizim takip edebildiklerimiz bile üzerine çok fazla gidildiğini gösteriyor.

madem artık herkes tuttuğu takımı belirterek yorum yapıyor, ben de furyaya ayak uydurayım. bir fenerbahçe taraftarı olarak bana batmadı maçı sunuşu. antalyasporlu oyuncuların yaptığı birkaç güzel harekette sessiz kalınca yadırgadım biraz evet, ama dediğim gibi batmadı bana. zira özlemişim okay karacan'ı. daha geçen hafta yazmıştım hatta sözlüğe... *

maçı bu şekilde anlatması da yine twitter yüzünden oldu*. formula 1 izlemeye giden seyirci sayısını fenerbahçe maçlarına gidenler ile kıyaslamıştı geçen hafta. o zaman da epey laf yemişti de açıklama yapmak zorunda kaldı. noktasına dokunmadan: "beşiktaşlılığım, fenerbahçe ve galatasaraya düşmanlık içermez..! aksine onların varlığıyla varız..yani arkadaşlar lütfen yapmayın..!"

belki de üç büyük istanbul kulübüne eşit mesafede olabileceğini göstermek için bugün galatasaray ataklarını bu kadar coşkulu anlattı. bilemiyorum. ancak eminim kendisi de maçın kasedini en az bir kere izleyip neler yaptığına bakacaktır. umarım hakkındaki eleştirilere de yapıcı oldukları sürece kulak verir ve yeni yetmelerin onu bir kaşık suda boğma çabaları sonuçsuz kalır. ne olur kıymetini bilelim, onun gibileri kolay yetişmiyor...
  • özünde iyi bir insandır.
  • keşke bütün maçları, formula 1'i, hatta haber bültenlerini bile anlatsa dediğim spor adamı. tepki olarak sadece sövmeyi bilen klavye ishalleri dün akşam baya canını sıkmış anlaşılan. kendisi beşiktaşlı olduğu halde bu kadar saçma sapan tepkilere maruz kalması biraz ilginç. ilginç çünkü, yine bir beşiktaşlı olan güntekin onay'ın, fb'nin bir maçının özet görüntülerini anlatırken, fb'nin gol kaçırdığı bir pozisyon sonrası "maalesef golü kaçırıyor" dediğini de duymuştuk. o zaman götlerini yırtan fb'lilerden herhangi bir tepki gelmiş miydi? sanmıyorum.
    bu adamlar futbol aşığı, spor aşığı. sporu koyu bir fanatizm olarak görmemeleri ve taraftarlığı ana avrat sövmek olarak yaşamamaları ülkemizde ilginç gelebilir. zaten her önüne gelenin yorumcu, spiker olduğu ülkemize fazla gelen bir kaç spor adamından biridir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap