• bu kanalın gerçekten güzel programları var ama cepten yemeye başladı. cnbc-e gibi aşırı reklam veren kanaldır, herhangi bir saatin 45. dakikasından diğer saatin başına kadar oturup seyretmek imkansız. karaca, programlara ne zaman sponsor olacak merak ediyorum.
  • spor programları genelde "bugünkü programımızda beşiktaş, fenerbahçe, galatasaray ve trabzonspor'u ayrıca son şampiyon bursa ve diğer anadolu klüplerini de değerlendireceğiz " şeklinde başlar.

önce fenerbahçe konuşulur. 2 saat falandır ortalama bi program ilk bir saati fenerbahçeye ayrılır kesinlikle. kalan yarısında ise galatasaray ve beşiktaş konuşulur ama ilk fırsatta "evet bu konu aynı fenerbahçenin orta sahasındaki probleme benziyor. aykut hoca zaten ... " şeklinde fenerbahçeye dönülür.

hadi tamam, gündem o gün fenerbahçe indekslidir konuş; yani ne bileyim, santrafor açıklanır, çok önemli bi gelişme olur vs konuşun 2 saat program yapın saygı duyarım da hala young boys maçının yorumlarını yapıyosanız, ne bileyim yok santrafor transferi niye gecikmişmiş vs bu konularını bütün yaz konuştunuz be yapmayın hala nesini tartışıyosunuz ki.

programlarında kapanışları ayrı bi şeydir. ironi mi yapıyolar anlamıyorum bazen. hele bugünki kapanış hakkaten komikti, yaklaşık olarak şöyleydi.

ercan taner: evet programımızın sonunda doğru yaklaşıyoruz. isterseniz bursaspor ve trabzon'dan bahsedelim bi-iki cümleyle.

sergen yalçın: trabzonu beğendim şenol hoca geldiğinden beri iyi işler yapıyor 3-0 kazandılar ligde iyi işler yapabilirler. bursa rehavete kapılmış gibi görünüyor.
    ercan taner: mehmet demirkol?
    mehmet demirkol: trabzon bu sene ilk 2'de oynayabilir favorilerden birisi.
    ercan taner: son olarak mustafa doğan'dan da bi değerlendirme alalım?
    mustafa doğan: ben bursa için bu sezonun geçen seneye göre zor olacağını düşünüyorum ama tabi ki şansları var trabzon son maçta iyiydi yeni transfer jaja'yla daha da iyiye doğru...
    ercan taner: mustafa doğan, sergen yalçın, mehmet demirkol... bizle birlikte olduğunuz için teşekkürler. iyi akşamlar

evet bu yukardaki diyalog 1 dakika civarı sürer ve biter. oysa ki programa anadolu takımlarını da değerlendirme vaatleriyle başlamışlardı. hiç konuşmayın trabzonu bursayı saygı duyarım ama hem programın başında bu takımlar hakkında konuşulacağını söyleyip hem de 2 saat boyunca 3 takımı aynı şeyleri dönüp dolaşıp tekrarlayarak konuşuyosanız; 2 takıma 1 dakika ayırmayın.
  • bu kanal için "beğenmiyorsanız izlemeyin kardeşim" diyenleri anlamıyorum. oysa ki bunun doğrusu "beğenmiyorsanız sizde feneri tutun kardeşim" olmalıdır.*
  • hani en cok guvendiginiz kisi sizi beklemediginiz anda sasirttir, "sen de mi brutus" dersiniz ya...iste aynen oyledir son zamanlardaki hali benim icin.
  • adamlar da biliyor şampiyon da olsa, sonuncu da olsa en çok fenerbahçe'nin takip edildiğini ve ona göre strateji belirliyorlar. fenerbahçe antipatisi olanlar da uyuz oluyorlar bu kanala. normaldir...
  • mustafa doğan gibi idiyal *, halbusi * gibi kelimeleri yanlış telaffuz ettiği halde sürekli kullanan, sergen yalçın gibi aynı cümleyi özne nesne yüklem, nesne yüklem özge, yüklem özne nesne varyasyonlarıyla arka arkaya kombine söyleyen. rıdvan dilmen gibi şu sıralar aykut kocaman'ın avukatlığını üstlenmiş 3-4 yorumcuyla işi götüren futbol kanalı. işte arasıra tenis, voleybol, atletizm filan izleyebiliyoruz denk gelirse. eurosport kanalları varken çok yavan geliyor açıkçası. ama işte haber filan takip edebiliyoruz o güzel. gerçi beterin beteri de var, hangi kanalda olduğunu hatırlamıyorum da öküzün biri çıkıp guti'nin 6 kişi arasında gönderdiği ara pası ben de atarım filan dedi kola burnumdan geldi yemin ediyorum. vasat üzeri yayın yapan bir yarı spor yarı futbol kanalı işte. üzerinde çok kafa patlatmayı gerektirmiyor açıkçası.
  • ben rahatsiz olmuyorum fenerle ilgili yayin yapmalarindan. fener nefretini arttırıken, içlerinin karismasini da sagliyor. zaten napiym ercanın , mustafanin, sergenin galatasaray yorumlarini.
  • rahmetli kenan onuk'un değerini daha iyi anlamama yol açan kanal.
    beş para etmez yayın kuruluşlarının yaptığı gibi "fenerbahçe haberi izletir" ucuzluğuna kapıldıysa zaten söylenecek söz kalmıyor.
  • mustafa doğan, sergen yalçın, gürcan bilgiç, burcu esmersoy, hıncal uluç gibi isimleri gördüğümde izlememeyi yeğlediğim, güntekin onay, ersin düzen, ercan taner, murat kosova, kaan kural, mert aydın, mehmet demirkol gibi iyi spor adamlarını da bünyesinde barındıran ve sırf bu spor adamlarının hatrına izlemeye devam ettiğim spor kanalı. yapılan programın kimyasına göre izliyor yada kanal değiştiriyorum. kişisel kanaatim sunucu kadrosunun yorumcu kadrosundan çok daha kaliteli oluşu ve yorumcu denilenlerden daha iyi ve isabetli yorum yapmalarıdır. fuat akdağ'ın kanalı daha populist bir çizgide tuttuğu aşikardır fakat rahmetli kenan onuk benim gözümde hep 90 dakika isimli acaip(!) programın sessiz sunucusu olarak kalacaktır.

edit: rentts'den bir uyarı geldi. murat kosova digitürk'e geçmiş. kablo tv izleyen biri olarak oldukça üzüldüm zira murat kosova'yı ayrı bir severim
  • bu kanalla ilgili yorum yapmadan medya ve fenerbahçe ilişkisine bakmak lazım.lütfen değerli yazarlar şunları cevaplayalım öyle eleştirelim. bakınız;

- çocukluğumuzdan beri fanatik ve fotomaç gazetelerinin manşetten sonraki ilk 2 sayfası neden fenerbahçe nin orta beşiktaş 'in son 2 sayfa arka kapakta galatasaray'ındır?

- bjk tv ve gs tv doğan yayın grubu altında yayın hayatındayken ve şuan bjk tv yayın hayatına son vermiş gs tv digiturk altında paralı genel ve ab sharing e girmeyen bir kanal olmuşken fb tv dsmart digiturk ve uyduda yayın hayatına devam etmektedir.

- neden fenercell 'in abone sayısı diğer sanal operatörlerden açık ara öndedir.

cevabı basit arkadaşım ben abimden biliyorum ronaldinho fenerbahçe'de yazsa gazete abim onu alır. inanır rahatlar parasınıda hoyratça harcar. abime fenercell çıkmış şöyle böyle de 10dakkası kaç para demeden alır konuşur. eğer mevzu medya sektöründe para kazanmaksa reklamsa fenerbahçeliler cidden iyi reyting kapısı . birkere biz konuşulacak konu veriyoruz: (bkz: bursa dan gol haberi mi var) kendi içimizdeki sorunlarla her zaman saçma sapan mevzularla magazinsel ekmek kapısıyız (bkz: fenerli futbolcular grup sex yaptı) , (bkz: rüştü'yü dövdüler) (bkz: are you player). demem şudur ki ntvspor keşke fenerbahçe haberlerini azaltsa keşke gazetelerin içinde fenerbahçe olmasa kabuğuna çekilse futbolda basketbolda voleybolda başarıları ile haber olsa lakin fenerbahçe cumhuriyeti sıfatı dahi chp adalet partisi ve anap hükümetlerinde her zaman devlet fenerbahçe ilişkileri ve fenerbahçe nin medya gücü ile oratay atılmış bir kuram.

ülke gibi micro türkiye işte suni gündemle dolu. fenerbahçe haberleri fazla geliyor diye kızan arkadaşım 2-2- mi oldu diyor gün içinde ne oalcak bu fenerin halini her köşe başında duyarken en kötü zamanında bile ne olacak bu galatasaray'ın hali sorusuna kulak kabartamıyorsun. fenerbahçe sezonu ezeli 2 rakibini yenerek ve lig bitiminde önlerinde tamamlamasına rağmen ne olacak bu fenerin hali mayıstan başlar ve bitmez.ntvspor'un yaptığı tek kötü şey spor medyasına uyması ve fenerbahçe merkezli kanal değil türkiye medyası merkezine kayması hala açık ara radikal ve kalitelidir.

ama türkiye kanalıdır bu ülkede herkes ne olacak bu fenerin hali derken bu kanaldan çok şey bekliyorsunuz canlar. her köşe başında fenerbahçe başlıklı spor konuşulurken (makara veya eleştirel) bu kanalın galatasaray ya da beşiktaş kadar fener konuşmasını beklemek için 14 yaşında ergen olmak lazım. sen bu ülkede spor basınını tribün kültürünü bilmiyorsundur. manchester'dan brüksel'den türk spor medyasını yorumluyorsundur.
hesabın var mı? giriş yap