• web sitesinin ne olduğunu, neleri sunması gerektiğini bilmeyen, online pazarlama ve ürün satışının s'sinden anlamayan insanlar tarafından hazırlandığı anlaşılan proje.

tek sayfadan oluşan ve çalışan tek linki "muziplayer"'i ücretsiz indir olan sitede, indirilecek program hakkında beklentilerimizi yanıtlayan hiç bir ifade, ekran görüntüsü, özellik, nasıl çalıştığını anlatan bilgi bulunmaz.

hadi bakalım belki iyi birşeydir diye bir şans veripte programı indirmeye kalkarsanız, itunes ve benzer birebir taklit ettikleri programların yanında oldukça kalitesiz, user interface'in ne olduğunu anlayamamış insanlar tarafından hazırlanmış 5. sınıf bir kullanıcı arabirimine, tarih öncesi teknolojiye (download, satın alma) sahip olduğunu görürsünüz.

üye olmayı, denemeyi düşünürsünüz, üyelik bilgileri sayfasındaki imla hataları, kişisel bilgilerinizin altında "bilgisayarım adı" şeklinde yazılmış olan bilgisayarınızın adını sormaları olayı bitiren, programı derhal silmenize yol açan son aşamadır.

bir insan evladı nasıl bu haldeki bir projeyi yayına açar, hatta hiç çekinmeden reklamını yapar, anlam veremez, kaybettiğiniz 15-20 dakikanıza yanarsınız.

(güncel edit:böyle bir projeyi, hele hele bu haliyle muzik alma indirme dinlemede devrim sloganıyla sunan zihniyetin futursuzluğu ise insana şapka çıkartırır)
  • muzik alma, indirme ve dinlemede devrim gibi bir slogani nereden buldugunu anlayamadigim olay. tekerleme veya ilkokulda turkce ogreniyorum cumleleri gibi.

muziiik almaaaaaa indirmeeeeeeee dinlemeeeeeeedeeeeeeeee deeeeeeeevvvvvvv-----rrrrriiiiiimmmmmmmm

hopppaa
  • birisinin gidip şu muzi denen, elinde kalem kağıt koltukta oturup proje üreten kişinin suratına tokat atması gerekiyor. veya atmış da böyle olmuş.

yeni motto var, diyor ki "yaşasın özgür müzik"

aha !! merhaba...

1- abuk subuk bir dosya formatı yaptın
    2- o abuk subuk dosya formatını abuk subuk bir player açıyor, windows dışında linux yok mac yok, ipod yok cart yok curt yok.
    3- geldin bütün mp3 sitelerini -gerçi haklı olarak- müyap ile işbirliği yaparak kapattırdın
    4- siteyi ilk açtığında, player yamuk, site dizaynı 3 aylık amatör webmaster elinden çıkmış gibin, içindeki şarkılar garip grup, albüm indirme özelliği yok, parçalar albümden daha pahalı idi (albümdeki tüm şarkılar alınırsa)
    5- neydi şimdi tam hatırlayamıyorum, ilkokul tekerlemesi kıvamında "müzik alma, indirme, dinleme de devrim" gibi garip bir laf buldun koydun.
    6- bütün sözlük ahalisi bütün bunlara karşın " kesin tutmiycak, tutarsa herkese veririm" yazdı, neyseki tutmadı götü kurtardık.

işte böyle sanırım, bunun gibi birçok özgürlükçü müzik düşünce hareketini hayata geçirmiş bir firmadan da bu beklenirdi tabii.
  • aklımda olan bir şarkıyı satın almak için http://www.muziplay.com/'u açtım. ne idüğü belirsiz bir obje 2 cm kayıp kayboluyor, sonra aynı hareketi defalarca tekrarlıyor. sağ altta "get macromedia flash player" yazıyor.

teknik bilgisi olmayan bir insan bu noktada kalacak, ingilizce biliyorsa get macromedia linkine tıklayacak. ayrıca ben, cihazımda macromedia player varken neden macromedia playerı isteyeyim ki? buraya "sizde 7 var, 8i kullanmanız gerekmekte" yazılabilir.

teknik bilgisi olan birisi de, daha ilk dakikada böyle bir problemle karşılaştıysam, kredi kartımı vermek için güvenebilir miyim diye düşünecektir, ki ben düşünüyorum. halka duyurmak için erken/acele davranılmış gibi duruyor.
  • anladığım kadarıyla müzik üretimini dijital ortamda, internet üstünden yasal yollardan edinmemizi sağlayacak hededir.
    flash intosu linux üstünde -en son flash player ile- açılmadığı -ve ötesinde bunu kontrol etmek gereksinimini akıllarına bile getirmedikleri- için birçok kişi hizmetlerinden feyz alamamaktadır ve bu durum düzelinceye kadar da sundukları hizmet türüyle ilgilenseler dahi, bu web sitesiyle ilgilenmeyecek geniş bir kesim vardır; bu açıdan da hödödür.
  • lansmanı yapıldıktan sonraki bir ay içinde kaç şarkı satacağını o kadar merak ettiğim projedir ki, anlatamadığım projedir. muhtemelen rakamların ilk yönetim kurulu toplantılarında "sçtk" dedirtecek kadar düşük olacağı projedir. bir ercan saatçi projesidir, istifa etmeden önce projelendirilmesinde yer aldığı projedir. proje toplantılarında zekice, tutarlı, makul, ilerici görüşleriyle saatçi'nin ağzından ne tür ifadeler çıktığını bilmeyi çok dilediğim projedir. türk insanına göre "internet"="sebil", "telif hakkı"="buyur?" eşitliklerini gözardı ederek devrim yapmaya kalkan projedir.
  • sanılanın aksine allahın isimlerinden olmayıp, ("muhsi" weya "muizz" isimleriyle karışmış olabilir) yeni pisimin ismidir.
  • bir mp3 player herhalde..
    http://www.muziplay.com/

aklıma ba$ka bir $ey de geliyor ama neyse..
hesabın var mı? giriş yap