• küçükken kaleci olma sevdasıyla evde peluş oyuncakları top yaparak oynadığımız maçlarda sağa sola uçarak kravat diye bağırır durur hatta babamın bi kravatını da takardım. yıllar sonra hatırladım ki aslında dilim kraft demeğe dönmüyordu ve kravat hikayesi de oradan geliyordu. öyle de sevdirmişti kendini, yaş 3-4 falan tabii bizde o zaman.
  • rivayet odur bakırköy yöneticileri bu adamı seni türkiye şampiyonu'na transfer ediyoruz diye ikna etmişler. netekim kraft bakırköy'ün 1. lig'de değil 2. lig'de şampiyon olduğunu ancak florya'da antrenmana çıkınca çakabilmiş.
  • bu adam gitti altay bitti.
  • fenerbahçe'de kaleci altay'ın gelişiminde en önemli katkısı olanlardan. zamanında ersun yanal'ın ısrarla oynatmasının da etkisi büyük.
    tanım: fenerbahçe kaleci antrenörü
  • kariyeri boyunca oynadığı tek yabancı takımın bakırköyspor olan kalecidir.
  • kendisi cok duzgun birine benziyor kisi olarak. onun disinda sosyal medyada da cok sicak tavri ve fenerbahce hayranligi belli oluyor. en onemlisi de altay bayindir da cok iyi oynuyor ve bunda mutlaka kendisinin de bir katkisi vardir
  • bu eleman gittiğinden beri altay kendinde değilmiş gibi oynuyor. ya yeni bir kaleci antrenörü getirsinler ya da bu adamı geri getirsinler
  • ayıp edilen bir kaleci antrenörü
  • acilen fenerbahçe'ye geri dönmesi gereken altay'ın bugünlere gelmesinde büyük emeği olan hoca. bu adam gitti altay mental olarak toparlanamadı.

yapılacak iki şey var, kraft'ı getir bire bir sadece altay ile çalıştır.
    altay'ı bir dönem sosyal medyadan uzak tut.

t: kaleci antrenörü ve eski kaleci.
  • bakırköyspor'da oynadığı 1990'lı yılların başı dönemlerinde ataköy'de bizim oturduğumuz sitede oturmuşlardı ailesi ile. daha sonra bakırköyspor'dan ayrıldığı zamanlar ailecek türkiye'den ayrılışlarını o sırada site dışında okul servisi beklerken görmüştüm. sapsarı saçları ile dikkatimi çekmişlerdi ellerinde koca bavulları ile ve kraft'ı tanımıştım. sonra eşi, çocukları ve valizleri ile taksiye binip sessiz sedasız havaalanına gidip ayrılmışlardı türkiye'den. türkiye'de o zamanlar schumacher ile başlayan bir alman kaleci dönemi vardı, fenerbahçe'de schumacher, sarıyer'de detlef müller (metin mert), bakırköyspor'da kraft aklıma ilk gelenler.
    30 yıla yakın sonra da yine istanbul'a düşmüştü yolu, fenerbahçe'de kaleci antrenörlüğü yapmıştı bir dönem. bugün de altay'ı da kapsayan bir beyanatını okudum gazete haberlerinde, oradan aklıma geldi.
hesabın var mı? giriş yap