• bileği kuvvetlidir bu topluluğun.
  • vücuduyla yandaş toplayan ucuz ahlaksız kadınlarla beraber şahane bir topluluk oluşturmuşlardır.
  • masturbatifi anladık da bu ''işsiz güçsüz adam'' benzetmesi neyin nesidir bardakçı başı? işi gücü olmayan adamların düşünebilme kabiliyeti yok mudur yani? işsiz olmak, mal olmak anlamına gelmiyor sayın bardakçı başı. onu bunu boşver de ateşin var mı onu de hele.
  • işsiz güçsüz oldukları kısmı haksız bir genelleme. lakin saldırgan çoğunluğunun mastürbatör olduğu doğru. ama işte buradaki mastürbatif lafı hemen akla gelen çavuşu tokatlamak manasında değil. büyük ihtimalle gerçek hayatın(iş ve öğrencilik hayatının mesela) zorluğu ve yorgunluğuyla yitirilen özsaygının sanal dünyada egosal tatminiyle alakalı... sözlüğe zaten sadece yazmak için gelen ve sözlüğü(sanalı) abartmayan adam şu saatte bu lafı sarfeden adamın programını izlemez, izlese bile siklemez mışıl mışıl uyur yatağında.

etliye sütlüye pek karışan bir yazar değilim belki ama, eheh bu gözlemi yapacak kadar adamla sohbet ediyorum şuradan.
  • üşenmedim sizler için oturdum düşündüm. çünkü murat bey beni tanıdı işsiz güçsüzüm. gerçekten.

diyelim ki ünlü bir popçuyum ben. ünlü popçu 1945.
    böyle yabancı hatunlarla klipler çekiyorum, üzerime bal döküp yalatıyorum. ıpçıs dışçız müziğin yakışıklı temsilcisiyim. gazetelere "sevişmeden uyuyamıyorum ama hayatımın kadını bulduğum takdirde uysal koyun olurum" diye beyanatlar veriyorum. burası murat bardakçı'dan bağımsız paragraf elbette. sözlük genelinde pek de sevilmeyen bir prototip çiziyorum kendime.

başlık 1945

1) "hepinizi yerim" şarkısının klibi ekranlarda dönen yeni popçumsu.
    2) kıytırık popçular ekolünden yeni bir isim.
    3) (bkz: ezik şarkıcı altuğ)
    4) bu gece konuk olduğu medya kralında ne kadar cahil olduğunu sergileyen kişi.
    5) birbirinden ayırt edilemeyen basmakalıp şarkıcılar zincirine eklenen yani bir halka.
    6) an itibariyle dans edememektedir.
    7) bok gibi şarkıları var. (şarkılar bok gibi hakaret sayılmıyor)
    8) söyleyeceklerim götümüze girebileceğinden hakkında konuşmak istemediğim kişi.
    9) (bkz: 1945 dinleyen varoş kızı) (troll)
    10) bidi bidi.
    11) formata uygun hakaretler silsilesi

eveeeet. açtım başlığımı okuyorum. 10. entrye gelene kadar gözlerim dolmaya başladı. çok olgun bir insan değilim. süper karakter sahibi değilim. öyle olsam bülent ortaçgil falan olurum. ekmeğinin peşinde olan kendi kitlesinin beğendiği bir meslek erbabı olarak bu sözlük tayfasına ne yaptım ki ben bu kadar kin ve nefretle hakkımda yazıyorlar diye düşünmeye başlarım.

belki çok yaralı parmağa işeyen bir karakter değilim. belki üstün müzik gustosu sahibi sözlükçüleri tavlayamıyorum. hatta şarkılarım ortalama ve altı müzik dinleyicisine hitap ediyor. (sonuçta birilerine hitap ediyor) düşünüyorum; ulan bu yazanlar neci ki? kim yani bunlar? kaçı benden daha faydalı işler yapar? egom da yüksek halk seviyor beni, sözlük kavramına %100 hakim değilim. iyice coşuyorum.

katıldığım bir programda soruyor mini etekli sunucu:
    1945, hakkında sözlüklerde araştırmalar yaptık pek olumlu şeyler göremedik. ne düşünüyorsun?

seçenek 1)
    -ya herkesin kendi fikri saygı duyarım. (bunu demek için sağlam bir olgunluk şart. şahsıma hakaret edilmese bile yüksek dozda sarkastizmin midemi bulandırdığını hissediyorum. 10 kişi bir araya gelmiş benle alay ediyor. gerçek 1945 olarak bu kadarını kaldıramam oturur ağlarım.)

seçenek 2) abi bir yığın işsiz güçsüz tip. ego tatmini başka bişi diyemeyeceğim.

(aha işte sıçtın yavrum, aslında malesef ortalama kızdırılmış insan tepkisi bu.)

entrylerden devam:

13575) an itibariyle gece şakası programında sözlükçülere yılansı fare demiş olan şarkıcı parçası

21654) hıh kendine baksın

534643) benim işim gücüm var tımam mı

3546655) eleştiriyi hazmedemiyor ünlülük böyle bişi değil, sözlük böyle bişi değil. there is no spoon.

herkes eleştiriyi hazmedecek diye bir kaide yok. herkes olgun olacak diye bir kural yok. büyük çoğunluk sözlükçü başlığının altında eleştiri gördüğü an defansif bir şekilde cevap döşemeye girişir. öyle olmasa ad hominem lafından tiksinmezdik herhalde.

sözün özü: hepsi mastürbatif işsiz güçsüz adamlar dememiş, bir yığın adam demiş. ben o yığından değilim. (hiçbiriniz değilsiniz canlarım)
    murat bey de yaşını başını almış, bu yaşına kadar hürmet görmeye alışmış bir büyüğümüz. sözlük kavramını bilmiyor diye, hakkında yazılanları olgunlukla karşılayamıyor, yazılara gülüp geçemiyor diye bu kadar hırpalanmayı haketmiyor bence.

not: ikinci single çalışmam "bal döktüm koltuklatına" ile bugün saat 16:00 da kral tvdeyim öptüm.
  • bardakçı murat efendi yine yapmış yapacağını. ağdalı konuşayım derken potlar kırıyor, çamlar deviriyor santuri murat bey. daha evvel de ayarlamıştık ancak yine bozulmuş. (bkz: murat bardakçı/@asdf hjkl)

mastürbatif ne demek açıklayalım. webster diyor ki:

-ive: that performs or tends toward an (indicated) action <amusive>. bahsedilen aksiyona yol veren, meyl ettiren anlamı katan son ek. msl amusive: amuse eden.

yani, mastürbatif, kişiyi mastürbasyon yapmaya meyl ettiren anlamı taşıyor.

murat bardakçı bir yığın işşiz güçsüz adamı mastürbatif buluyorsa bizce bir problem yok, not that there is anything wrong with that, ancak aradığı kelimeyi bulamamış da olabilir (bkz: mastürbatör).
  • 8-5 çalışıp hafta sonları ibo şov izleyen güruh olamayan bir takım yılansı farelerin bireysele indirgenmiş bardakçısal açılımı.
  • bu insanlar boş zamanları çok olduğundan kelli televizyonda tarihin arka odası adlı güzide programı izleyip kendi kendilerine halvet olurlar.

(bkz: kendimden biliyorum)
  • hepimize atilmis buyuk bir iftira. ben bu sozun sahibine bir cevap hazirladim kendi el yazimla. ama yabıştı sayfalar, yazik oldu.
hesabın var mı? giriş yap