• kuru gürültüden başka bi sikim değildir.madem öyle olduk olmadık yerde yuhalıyosunuz sandıkda da gösterinsenize hünerinizi hoşaflar.

dip not: hemen kötülemeye kalkıcak lümpenlere uyarı dır tayyip erdoğan ı ne severim nede bir sempati duyarım aynı durum partisi vede uyguladığı politikalar içinde geçerlidir.
  • salonun %42 si tarafından yuhalanan başbakandır.
  • acikli bi andir.

rahmetli erol tas icin cocuklugumda bi yerlerden duydugum ve yerli yersiz aklima gelen bir olay vardir, bana onu hatirlatti. ha bu olay dogru mudur onu bilmem. olay soyle bisey:

rahmetli boyle tasra memleketlerinden birine seminer, konferans, gezi artik ne maksatla ise bir sebeple gidiyor. ancak oradaki insanlar bunu dinlemeyi birak, taslarla kovaliyorlar. rahmetli de o ortamdan kacarken, "atin, atin; bana tas degil ekmek atiyorsunuz" diyor.

simdi diyacaksin ne alaka lo? ancak, iste boyle yersiz, akil mantiktan uzak tepkiler ki herhalde o sevmedikleri insani baska birilerinin gozunde sevimli yapiyor.

benim de turkiye sinirlarinda bulsam bogacagim, aklima adi geldikce dupeduz sovdugum insanlar var; ama, elin gavurunun onunde, dunyanin butun gozleri uzerimdeyken benim o tr sinirlarinda tiksindigim adama karsi alkistan baska, guzel sozden baska bisii duyamazsin. ha, ben döverim hem de çok döverim ama severim de.

ozet: o sicmak hasretiyle yanip tutustugun kol kirilacaksa da kirilmali ama yen icinde kalmali. birgun... belki... biz de.. birbirimizi... herseye ragmen... sevm... amaan neyse lan. nerde kalmistik; hah sag-sol, ateyis, yobas, gomunus, sucu, bucu seniii.
  • seviştikten sonra "nasıldım" diye soran erkeğe verilmiş terso cevaptır özünde...

altmetinde, "sikiyosun ama arada öp bari" serzenişi yatmaktadır.

bak şimdi aklıma bi fıkra geldi, durumla ilgili:
    arkadaşı, eşcinsele sorar:
    - niye ibne oldun ki?
    sakin cevap verir diğeri
    - şimdi serçe parmağını sok kulağına, karıştır... şimdi cevap ver; kulağın mı çok zevk aldı, parmağın mı?

.....

isyandır amına koyiiim isyan, anlayın artık!

başladı.

ki dönüşü olmaz !
  • basketbol seyircisinin demokratik tepkisiyle karşılaşan başbakandır.
  • yarattığı ve sıkça kullandığı üslupla karşı karşıya kalan başbakandır.
  • demokratik hakkı olan protestoyu özgürce yapan insanların hedefi olmuştur. aylardır demokrasi, özgürlük diye ağlayan ama o kavramlardan bi bok anlamayan insanların bunu anlamasını da beklememek lazım. %58 evet aldı ya, susup oturmak gerek. laf edersen "sinire kesmiş %42" olursun. e peki nerede bu demokrasi, özgürlük?

ah bi şu türban işini halledebilseydi, çooooook örnek bi demokrasi olacaktık o zaman.
  • yuhalanmasına üzülenler, içine dert olanlar için atalarımızdan geliyor:

(bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)
  • siyasetçi sadece alkışlanmaz, icraatları sonucunda bazen yuhalanır da.

siyaseti tercih edenin her iki durumu da kabullenmesi gerekir.
hesabın var mı? giriş yap