874 entry daha
  • millet ruyada oldugunun farkina varip ucuyor falan, ben eger gordugum seyin ruya oldugunu anlarsam direkt uyaniyorum... buyum baglanti kopuyor bir anda siz nasil beceriyorsunuz bunu yahu...

bugun mesela gordugum ruya:

otobusteyiz maca gidiyoruz, otobusun arkasinda ali koc ogluna bir seyler anlatiyor..ben de arkadasa soruyorum olm ali koc'un otobuste ne isi var, o an ruya oldugunu anlayip sak diye uyaniyorum.
  • bende sadece karabasan bastırması denen olay olduğu rüyalarımda oluyor ve rüyada olduğumu farkettiğim an zaten hemen üzerime o ağırlık çöküyor ve rüya sahnesi yok oluyor.

mesela bi kere rüyamda odamdayım ve üzerimde pijamam var onun üzerine de trençkotumu giymişim yatakta oturuyorum. sonra telefonum çaldı. telefonun ekranına baktığımda ekran kapalıydı ama zil sesi geliyor sadece. o an bunun normal olmadığını farkedip etrafımı sorgulamaya başladım. telefondan sadece ses gelmesi normal değil. pijamamın üstüne de evde trençkot giymişim bu çok absürd. sonra birden o uykuyu nerede uyuduğumu hatırladım. şu an odamdayım ama ben memlekette halamdaydım. rüya görüyorum. işte o an “oh fuck, it s a trap!” anı ve hemen ardından görüntü yok olup karabasan bastırdı. bok gibi bi şey.
  • bir kere başarabildim bunu.
    ablamın kullandığı arabada yanında oturuyordum. sonradan rüya olduğunun farkına vardım ve o şaşkınlıkla ablama bakayım dedim ama baktığımda ablam görünmüyordu. ordaydı, konuşuyordu ama fiziken yoktu. ben korkudan kafamı öne eğip ellerimin arasına aldım ve camdan dışarı bakmaya başladım. arabadan indikten sonra ise bir deniz kenarında uçuyordum ve, ya düşersem diye yine tedirgindim ayrıca benimle birlikte uçan yavru keçiler de vardı. nasıl bir bilinçaltım varsa artık. bu kadar korkulu bir lucid dream'den sonra bir daha da görmedim.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap