• kendisinin başörtüsü karşıtlığı falan yoktur, twitter'daki tweet'ini başörtüsü karşıtlığı olarak algılayan herhangi birisinin de zekasından şüphe ederim. (aslında zeka yoksunluğu değil,başka bir şey o ama neyse)

kısaca; "(kopya yüzünden ertelenen) sınava* girerken şapka, atkı hatta kolye, yüzük bile çıkartılırken, türbanla girilebilmesi anlamsız değil mi" gibi çok yerinde bir soru sormuş, akabinde kuyruğuna fena halde bastığı şakirt tayfası tarafından "başörtüsü karşıtı" olarak hakaretlere maruz kalmıştır.

işte sayın seyirciler. sözde akp demokrasisinin ve onun göt yalayıcısı şakirtlerin, ne kadar omurgasız, ne kadar kafasız ve kötü niyetle düşünecek olursak ne kadar iki yüzlü olduklarını bir programımızda daha ekrana getirdik. en güzel günler sizlerin olsun.
  • ünlü değilim, oyuncu şarkıcı vs değilim ve ben bile sosyal medyada görüşlerimi belirtirken çekiniyorum başıma bir şey gelir diye. bir şey olursa devlet memuru olan aile bireylerim etkilenir diye. üstü kapalı belirtiyorum, direkt isim vermiyorum vs. böyle bir ülkede böyle bir atmosferde bu ve bu gibi adamlar değerlidir arkadaşım. geçtim değerli olmayı birer 'değer'dir. bak bu adam daha genç, karısı var iki küçük çocuğu var. tiyatrocu belki ama para tv'den kazanılıyor geleceğini düşünmesi gereken bir ailesi var. ama ailesinin maddi geleceğinden çok onurunu düşünüyor, içine sindiremiyor olanları ve 'sinmiyor'. işsiz kalacağını bin tane tehdit alacağını bilerek susmuyor. ben iki gerizekalı yorumda delirirken senin benim gibi eşe dosta birkaç yüz insandan oluşan sosyal medya çevremize karşı değil milyonlar karşısında muhalif. sultanın sofrasında bir yavşak olup milyonluk reklam, dizi anlaşmaları yapabilirdi ama kendi doğrusu yolunda yaşıyor. bu güzel adamların değerini bilin.

edit: twitter'da levent üzümcü bu enrty'i kendisine gönderen bi vatandaşı rt'leyince favlar almış başını gitmiş. ne görüşler belirttik bu mecrada kimse bakmadı bile, peeh.
  • ali ağaoğlu'nun maslak 1453 projesinin çevre katliamı olduğunu ve tarihin kendisini yazacağını söyleyenlerin arasında, farklı yoldan gidip aynı yola çıkan enfes bir tivitle belirmiştir.

"o at seni alsa, uzak diyarlara götürse, sen dönemesen oralardan, tarih o atı yazsa…"
  • yukarıda verilen linkteki şeyi söylemişse eğer;

--- spoiler ---

ahırmış... doğru; kuzular çıktı öküzler girdi.

--- spoiler ---
    göte göt demiştir efenim.
    saçmalayanlar saçmaladığını söyleyenler olmuş.

ayrıca anlama özürlü müsünüz? tam anlamadım ama açıklamak bana düştü

bütün bir topluluğu değil içeri girip kalınan yeri ahır olarak tanımlayanları kast etmiş. bu kadar basit. neden herkesi öküz olarak kast ettiğini düşünüyorsunuz? mal mısınız?
  • durduk yere birilerini savundurtmak durumunda kalınca pek bozuluyorum ben de neyse.

açık havaya tünel yaptılar dediği kısım kesilerek alay konusu yapıaln aktör. yahu bu diğer cenah dedikleri kesim cidden muhakeme yoksunu.

şimdi 2 adet tünel var, bunlar sabiha gökçen havalimanı pistleri için yapılmış, üstünden uçak geçecek olan tüneller. bu 2 tünelden 1 tanesi kapalı, bakımda. daha yeni yapılmış bir tünel ve kullanılamadığı için bakımda.

levent üzümcü de diyor ki; kardeşim tünel yapmışsınız, daha ortada bir şey yokken artık çatladı mı, patladı mı, ne olduysa yepyeni tünel kullanılmaz durumda ve kapatıldı. bu tünellerin üzerine yüz bin tonluk uçak inecek. o zaman bu tüneller ne olacak peki? diyor.

debe editi: gelen msjlara göre, tünel kullanılmamasına rağmen elektrikleri çalışıyor, lambalar 7/24 yanıyormuş. bu hususta cimer'e dilekçe ile başvurulması rica edilmekte.

bir diğer mesaja göre ise, tüm türkiye tünellerinde aydınlatma değişikliği oluyormuş ondan dolayı kapalı olabilirmiş.
  • 1-2 ay kadar önceydi, yıldıray oğur ve tayfasının twitter'da çılgınca "evet" propagandası yaptığı o sıkıcı günler... birden yıldıray oğur "ben zaten seni sevmezdim uzun, osmancıydım, sen de beni sevmiyorsun anlıyorum" gibi şeyler yazdı, cevaben levent üzümcü " hayırdır kardeş, sen kimsin?" dedi. tanımadığı çok açıktı ama yıldıray oğur bıkmadı ve gençlerle saldırıya başladı, mahalle baskısı buna derler sanırım. sürekli sözde esprili bir tavırla garip garip şeyler yazmaya başladı. ikisini de uzun zamandır takip eden biri olarak diyebilirim ki, yıldıray oğur kendi kendine konuşuyor, tartışıyor, laf sokmaya çalışıyordu. yine geçen gece kendi kendine konuşmaya başladı, resmen hedef gösteriyor, eleştiri ve terbiye sınırı çoktan aşmış bir halde yazılar yazıyordu. tabi bu dikkatlerden kaçmıştır, şimdi dikkat:

"kpss kapısında yüzüğünü küpesini çıkarmadan sınava alinmayanlar var...ama türban serbest. akılla mantık elele daha demokrat yarınlara."

nasıl çok büyük bir türban eleştirisi di mi? olay levent üzümcü'nün bu tweetinden çıktı beyler. rabialar, rümeysalar, muhammetler akın akın tweetler girip akıl fikir diledi, sonra da akıl hocaları yıldıray oğur devreye girdi.

sonrasında:

"ben insanların türbanla kpss sınavına alınmasını eleştirmiyorum.acık akıl olsa neyi eleştirdiğim gün gibi ortada. ama yok...yara derin..."

demiş ama yok. sanki kendi kendine konuşuyormuş gibi yazılmaya devam eden y.oğur tweetleri durmamış, daha önce de aynı muameleyle karşılaşan levent üzümcü durumun kişisel olduğunu anlamış ve sormuş, aramak istemiş. y. oğur'un tavrı sinir bozucu arkadaş, hangi genç sivil ne derse desin aldırmayın siz. levent üzümcü avrupa yakası'nda cihangir'de yaşayan beyaz türk cem'i canlandırdı diye yıldıray oğur tarafından elitisit muamelesi görüyor galiba. buradaki ve twitter'daki yardakçıların oğur'a destek çıkması ise y. oğur'un yaptığından daha saçma. hatta vasat oyuncu falan demişler, hayret!

yıldıray oğur, sürekli twitter'da olma ve bir sürü yalaka toplamış olmanın kendisine pişkin ifadeli tweetler yazma hakkı kazandırdığını sanıyor ama çok itici olduğunun farkında değil. taraf yazarı olduğunu da en ufak cevapta mazlum edebiyatı yapıp, ağlaşarak kanıtlıyor.
  • kendisi "avrupa yakasinin cem'i" cumlesinin cok otesinde, cok iyi bir tiyatro oyuncusudur. da bu yetenek, bazi kesimlerde pek gecerli degildir, asagilanmaya calismasi sasirtici degil o yuzden.
  • askerliğimi yaptığım bölükte takım komutanı ramazanda kantini kapattırmış, oruç tutanlar için de nöbet saatlerini yeniden düzenlemişti. aynı garnizondaki astsubaylardan (ne astsubayı lan, asteğmenlerden) biri de ilahiyat fakültesi mezunuydu.

levent üzümcü ummanlar kadar derin bir adam değildir ama söylediklerinde haklılık payı var. baş örtüsü yüzünden eğitim hakkı elinden alınanları ve benzeri şekilde inancı yüzünden sistem tarafından mağdur edilenleri ayrı tutuyorum, bu ülkede birileri gereğinden fazla ağlıyor. bir de şöyle bir şey var belki alakalıdır: (bkz: kedi gibi hem sikip hem ağlamak)
  • aşağıdaki mektubun sahibidir:

levent merhaba ben emre,

abi boşver bu kadın milletini. ya bel çantası takıyor olsaydın? hiç düşünüp şükretmezler, hep tam istedikleri gibi olsun isterler. sonu yok. salla.

sevgiler,
    emre a.
  • kpss ile yazdığı tweet'lerde sonuna kadar haklıdır ayrıca iyi oyuncudur. iyi oyuncu olarak peker açıkalın, alişan gibi duayenleri görenlerin beğenmemesi normaldir.

yıldıray oğur ise anlatılması bu ortamda mümkün olmayan bir karakterdir. (bkz: gg)
hesabın var mı? giriş yap