• bu adama acayip imreniyorum..

köpeklerle aram çok iyidir.. bugüne kadar karşılaştığım ve bikaç dakika sonunda kucağıma atlayıp elimi yüzümü yalamayan köpek sayısı çok azdır..
    bekçi köpeklerinden, koruma köpeklerine değişmedi bu..
    bi yerde otururken sokak köpekleri gelir beni bulur..
    çayırda çimende otururken, ille birinin köpeği koşarak yanıma gelir biraz oynaşırız..
    bu durumdan çok ta memnunum..
    tüm bunların sonucu olarak köpeklerle anlaşabilmek gibi bi süper gücümün olduğunu düşünüyodum..
    eskiden tam da buna inanıyodum hatta, şimdi büyüdüm..

çok uzun yıllardır, uyumadan önce kurduğum bi hayal var..
    bu büyüdüğüm halde değişmedi..
    köpeklerin beni konuşmadan anlayabildiğini hayal ederim hep..
    çeşit çeşit hikayeyi düşlerim bununla ilgili..
    mutluluk taşarak içimden uykuya dalarım..

işte bu adam benim hayalimi yaşıyor..
  • dünyanın en özel ve güzel adamlarından biri...

aslanlarla oynamıyor aslında adam, aslan oluyor. onlardan biri, onların dostu, oyun arkadaşı oluyor. onlara zarar vermek, onları türlü işkencelerle terbiye etmek, doğalarına aykırı davranmaya zorlamak gibi saçmalıklar olmadığında, korku ve/veya kendini o yaratıklardan çok başka görmek gibi bir kibir olmadığında duygusal anlamda ne ekersen onu biçeceğini gösteriyor. sadece aslan da değil, sırtlanlar, çitalar; seçilmiş bir adam bu adam...

hz. süleyman'ın mucizelerinden biriymiş hayvanların dilinden anlamak; bu adamda ise gözle görülebilir bir gerçek.
    hayvan davranış bilimcidir kendisi evet; ama dünyanın tek hayvan davranış bilimcisi değil elbet. sadece okulunu okumakla olacak bir iş de değil ki bu yaptığı, kelimenin tam manasıyla o hayvanların dilini biliyor, açık ve net. kedisi olan herkes gözlemlemiştir eminim, kedilerin sevgi jestleri var o karelerde, çene altını okşatmalar, gelip sırtına çıkmalar, patiyi kafaya koyup uyumalar...

dünyanın en ayrıcalıklı adamı, aslanlarla boğuşuyor. doğa bu adama açmış herkese açmadığı bazı sırlarını besbelli...bu muazzam hayvanların dostluğuna malik olmak, onlardan kabul görmek, onlardan biriymiş gibi sevgi görmek dünyalara bedel benim gözümde.

kedilerle ilgili başına kötü bir şey gelmeyeceğine dair her iddiasına girerim ayrıca...
  • kimsenin hayatına bu kadar imrenmemişimdir. o aslanlarla arkadaş. ben apartman dairesinde iki kurugöt kediyle yaşıyorum.

(bkz: richardson reyiz)
  • doğada yaşayan en yırtıcı kediler ile yavru kedi gibi oynuyor adam ya. insan düşünmeden ve özenmeden duramıyor. böyle "orada ben olsam kedilerle debelensem , boğuşsam, kündeye kaldırsam ama beni yemeseler." diye düşünmek bile güzel. bir de koskoca kedi, küçük kedilerden değil ki bir pati atsın ufak çizik olsun, azıcık kan aksın. mazallah heycanlanıp bir pençe atar baraj kapağı açılmışçasına kan fışkırır adamdan.
    - senin neyine serengeti otur evinde kedini sev.
    - ama beslenir ki bu
  • sanıldığının aksine ömrünün kısa olacağına inanmıyorum. nat geo wild için yaptığı the lion ranger programı izlenirse görülecektir ki kendisi vahşi doğaya dalıp yabancı aslanların koynuna girmiyor. kendisi de anlatıyor bunu zaten, yanak yanağa yattığı hayvanları çok iyi tanıyor. çoğu bebeklikten itibaren onun elinde yetişiyor. ona rağmen yanlarına girmeden önce gözlemleyip, o gün sinirliler mi gerginler mi dikkat ediyor. her şeyden önemlisi hayvanlara saygı duyuyor. dilerim ki en az 100 yıl daha yaşasın, yaptığı işi en az 100 yıl daha sürdürmesini sağlayabilecek sponsorları/maddi destekleri bulsun.
  • dünyanın en şanslı insanı, belki de hayatın sırrına vakıf.
  • aslanı suya çağırıyor, aslan yüzüp geliyor, sonra da oynuyorlar.
    normalde aslanlar su sevmez.

http://www.youtube.com/watch?v=nndi9n_u37y

vay canına!
  • tanrılarla konuşabilen adam. ömrü uzun olsun, hayalimi yaşamaya devam etsin, beni de yanına asistan alsın, kölesi olayım, ayaklarını yıkayayım, yapışkan ruloyla ceketinden tüy temizleyeyim, yemeğini pişireyim, yatağına götüreyim, yapayım, edeyim, ama yaşadığı ütopik hayatın bir parçası olayım.
  • yeni doğum yapmış dişi aslan ve yavrularıyla nasıl geçindiğini gösteren video için:
    http://www.flixxy.com/…trusts-man-with-her-cubs.htm

0:45 ve 2:45'e dikkat derim. adam aslanla bildiğin koyun koyuna uyuyor.
  • bence saygı duyulmaya, sevilmeye, hayran olunmaya, ogrenilmeye layik cok az isten (is derken mesgale olmus artik) birini en ust mertebesinde yapiyor bu adam o yuzden kalbimde, beynimde bir numara. insanlar neden baska seylere ozenir, kiskanir, saygi duyar paralanir, yillarini tuketir hic bilmem, anlayamam da. ben bu adami nasil diger insanlarla ayni kefeye koyarim simdi? bu insansa geri kalanlar ne acaba diye nasil sormam? nasil bir anligina da olsa hayal kurmam, kederlenmem, keyiflenmem? basina bir sey gelecegini sanmiyorum ama gelirse de tam anlamiyla yasanmıs bir hayattir o. o nasil bir sevgi, huzur, tutku, sabir, gercektir. o karelere baktiginda her seyi anlarsin. anlayamamissan, anlamiyorsan o her seyi hic yasama bostur.
hesabın var mı? giriş yap