• demolarının tam olarak bitiş süresi konusunda chinese democracy ile yarışmaya niyetli grup. oturdukları yerden ortaya çıkmalarına az kaldı...
  • 90 sonlarında biten ve benim çok özlediğim tavrı yakalayan grup. solistin sesi fena halde derya köroğlu'nu anımsatıyor bana.
  • yakinda konserlere baslayacaklarini ve albümlerinin mix asamasinda oldugunu duyurmus olan müthis grup.
  • 27 mart salı gecesi haymatlos'ta uzun süreden sonra ilk kez çalacak grup.
  • 2006 yilinda elektronik alemden bir takim sarkilari akustik olarak cover'lamak icin kurulan kentmen, 2007'den sonra kendi sarkilariyla ilgilenmeye baslar ve olaylar gelisir...

elemanlarını da yazayım tam olsun.

vokal,akustik gitar : erbil akgun
    perdesiz elektro gitar, akustik gitar, vokal : korkut peker
    bas gitar : ilker deliceoglu
    davul : atakan kundak

http://www.myspace.com/kentmen
  • utanir adli parcalarinda leziz sozleri ve melodileri bir araya getirmis grup.
  • leziz müzik yapan bir grup.
  • 29 aralık 2010 oyun atölyesi konserleri değişik bir konser oldu.

erbil akgün'ün deyimiyle seyirciyi çıkartıp soktukları bir konserdi. yani teknik sorunlar sebebi ile konser başlamadan kısa bir ara verildi ve grup zaman geçirmek için bir türkü bile çaldı. açıkçası bu açıdan değişik bir başlangıç olsa da grubu daha bir bizden gösterdi bana.

teknik sorunlar yüzünden konser havasının dağılması büyük problemdi. parçaların yorumlarına gelince 3 haziran 2010 konserindeki yorumlar daha çok hoşuma gitmişti genel olarak. ama parçaların vasat çalındığı anlamı taşımıyor bu. özellikle korkut'un performansı bu konserde çok iyiydi. süslemeleri ve genel performansı hayran bıraktı. 3 haziran konserindeki performansının çok üstünde idi. basta ilker'e ne kadar kızsam da sahnede yabancı gibi duruyor diye, 3 haziran konseri performansından çok daha iyi idi. en azından arada bir sahnede diriliyor bir iki cümle konuşuyordu arkadaşlarıyla ve sonra tekrar ölüyordu. biraz canlı durması lazım sahnede. çok sırıtıyor.

perküsyondaki elemanın grubun asıl elemanı olmadığı çok belli idi. yer göstericiler bile kendisi kadar fransız değildi konsere. çok ilgisizdi. sanki kendi çalmıyor, başka alemde gibiydi. sıkılmış duruşu beni çok rahatsız etti sümküresim geldi kendisine ama performansı yine de iyi idi. grup dışı elemanları uyarmak lazım. bu tip ruh bozan haller seyirciyi olumsuz etkiliyor. tabi ilker'i de yine nolur nolmaz diye dövmek lazım adam ölü resmen. hayat yok. kız olsam vermem.

grup genel olarak 3 haziran konserine nazaran daha sempatikti ama grubu tanımayanlar için, ilk defa dinleyenler için çok samimi durumları itici gelmiş olabilir. ama benim için en azından 3 haziran konserine nazaran daha çok sohbet etmeleri çok olumluydu. bunu daha çok yapmaları lazım. ayrıca bazı şarkılarda yine de söylemeyi unuttukları şeyler oldu. sonradan söylediler. bunları unutmamaları lazım.

konserde ilk defa çalınan menzil adlı parça 10 numara olmuş. grubun en iyi parçalarından biri oldu benim gözümde. hayalkırıklığım ise yeni parçalardan leke, sözleri çok sağlam olmasına karşın müzik olarak beklediğim vuruculukta değildi. değişik bir tadı vardı müzik altyapısının ama daha iyisi olabilir. bence yeniden düzenlenmesi lazım. çünkü sözler çok sağlam ve daha çok kişiye hitap edecek ama grubun ayrı lezzetini de hissettirecek bir müzikle sözler süslenmeli.

davuldaki arkadaş iki konserde de ne üst düzey ne de vasat bir performans sergiledi. ama 29 aralık konserinde daha sempatik ve daha başarılı performansı vardı. süslemeleri daha iyi yaparsa seyirciye daha güzel tat verebilir.

erbil her zamanki gibi grubun en iyi performansını sergiledi diyebilirim. enstrüman performansı 3 haziran konserinin altında idi. lakin şarkıları söylerkenki performansı üst düzeydi. oldukça anlaşılır söylemek için götünü yırttı en önde görebildim ve çok başarılı idi. ilk defa dinlediğim parçaların bile sözlerini tek seferde anlayabildim. sahnede kendinden geçti ve başka bir aleme geçti adeta. gerçi perküsyondaki misafir çalgıcı hariç hepsi zaman zaman hissettirdi bana bunu. misalen bir ara ben de koptum. korkut sanki bir şeyhmiş ve ilker de aczimendi müridi gibi tipiyle en ala müridiymiş gibi hissettim bir an. lan ilker o sakallar ne lan. biraz canlan olm. neyse. tam bu arada konser sırasında kendime gelince kahkahayı bastım alakasız tabi.

erbil'in yeni sağlam şarkılar yazmasını bekliyorum. söz olarak sıkıntı yaşamıyor grup. lakin müzik olarak tahmin dahi edilmeyecek sıradışı şeyler üretiyorlar. bu da heyecanı canlı tutuyor hep. sonraki konseri sabırsızlıkla bekliyorum.

2 konserdir içime dert olan şeyi 6890987678. kez tekrar söylemek isterim:

bas gitarda ilker'e oturduğum koltuktan uçan tekme atasım daha az geldi bu konserde. ama yine de bu adamın sahnede kendisine çekidüzen vermesi gerekiyor. ölü gibi duruyor ve sanki ruhlar aleminde yaşıyor. az bi hareket be hocam. olmadı kıçına kurt koyun şunun korkut, ilker... duyun beni.

bir de şarkıların sözlerinin yazılı olduğu kitapçık tarzı bir şey hazırlamışlar ve girişte vermişlerdi. çok güzel düşünce. ama yapan arkadaş kimse hafiften gerizekalı sanırım. insan bi bakar lan fotokopi çekmişim ama düzgün mü olmuş diye. bi fotokopi çekmeyi bile adam gibi becerememiş. ufak görünen bu detaylar profesyonel görüneyim derken alayına amatör gösterdi grubu. fotokopi çekmeyi bilmeyene sorumluluk vermeyin arkadaşım rezillik. düşünce güzel, uygulama berbat.
hesabın var mı? giriş yap