• cok alakasiz bir sekilde aklima bir fikrayi getirmistir,

cok uzaklarda bir ulkede,
    bir muzisyen, bir futbolcu ve bir de ressam ayni gun vefat etmis ve cennet kapisina gelmisler.

gorevli, neden sizi cennete almaliyiz diye sormus

muzisyen : cunku ben guzel sarkilar urettim, insanlar benim sarkilarimla eglendi, yeri gelince de uzuntulerini bunlarla unutmaya calistilar
    gorevli : tamam gecebilirsin yerin hazir.

futbolcu : benim ulkemde futbolla yatip kalkiyordu herkes, gollerimle onlarin sikintilarini unutturuyor, mutlu ediyordum.
    gorevli : tamam sen de gecebilirsin. ya sen ressam?

ressam : 650 bin kişiyi gözaltına aldik. 1 milyon 683 bin kişiyi fişledik. açılan 210 bin davada 230 bin kişiyi yargiladik. 7 bin kişi için idam cezası istedik. 517 kişiye idam cezası verdik. 52 siyasi tutukluyu idam ettik. haklarında idam cezası verilenlerden 50’sini astik. idamları istenen 259 kişinin dosyasıni meclise gonderdik. 71 bin kişiyi bazi mevzulardan yargiladik. 98 bin 404 kişiyi “örgüt üyesi olmak” suçundan yargıladik. 388 bin kişiye pasaport vermedik. cezaevlerimizde toplam 299 kişi yaşamını yitirdi. 144 kişi kuşkulu bir şekilde öldü. 14 kişi açlık grevinde öldü. 16 kişiyi “kaçarken” vurduk. 95 kişiyi “çatışmada” öldürdük. 73 kişiye “doğal ölüm raporu” verdik. 43 kişinin “intihar ettiği” haberini aldik. 30 bin kişiyi “sakıncalı” olduğu için işten attik. 14 bin kişiyi yurttaşlıktan çıkardik. 30 bin kişi “siyasi mülteci” olarak yurtdışına gitti. 300 kişi kuşkulu bir şekilde öldü. 171 kişinin “işkenceden öldüğü” belgelendi. 937 film “sakıncalı” bulunduğu için yasaklandı. 23 bin 677 derneğin faaliyeti durduruldu. 3 bin 854 öğretmen, üniversitede görevli 120 öğretim üyesi ve 47 hâkimin işine son verdik. 400 gazeteci için toplam 4 bin yıl hapis cezası istendi. gazetecilere 3 bin 315 yıl 6 ay hapis cezası verdirdik. 31 gazeteci cezaevine girdi. 300 gazeteci saldırıya uğradı. 3 gazeteci silahla öldürüldü. gazeteler 300 gün yayın yapamadı. 13 büyük gazete için 303 dava açıldı.
    39 ton gazete ve dergi imha edildi. parlemento fesh edildi, hükümet üyeleri göz altına alındı. siyasi partiler, dernek, sendika ve vakiflar da tarafimizca kapatıldı.

gorevli: valla bu fikrada figuranliktan bile tiksindim ne yalan soyliyim.
  • iste hep boyle. felaketlerden onlem almamiza firsat kalmayacak kadar gec haberimiz oluyor. bu noktadan sonra artik ne yapilabilir bilmiyorum.
  • komünizmle mücadele derneği kurucularından birinin ağzına yakışan bir ifade…

bir milyon insanı fişlemiş, yüz binlerce insanı işkence tezgahlarından geçirmiş, binlerce insanın ölümüne neden olmuş birisini layık görmeyecekler de, kimi layık göreceklerdi cennetlerine?

(bkz: gericilerin demokrasi anlayışı)
  • 12 eylül'le sonra yaratılan fırsatlardan kimlerin istifade ettiğine dair minik ipuçları var burada, kaçırmayın, tükenmeden alın. (bkz: #12603839)
  • fethullah gülen kontrol kulesi olmuş da uçuş izni veriyor, onu anladım.
  • bu açıklamayı duyduktan sonra cumaya gitmekten vazgeçtim, bir büyük rakı açtım, internetten zina yapacak kız bulmayı düşünüyorum. ilk fırsatta da allaha şirk koşucam...

fettulah gülen ve kenan evren ile sonsuza kadar aynı ortamda kalacaksam yemişim cenneti. bu iki güzide insanın girdiği yere girmemeye gayret edeceğim. on yedi yaşında çocukları asacaksın din dersine izin verdin diye cennete gitme ihtimalin olacak... hadi len.
  • cennet, beslemekten erinip astırdığı çocukların analarının ayakları altındaysa bence bir sakıncası yok, evet, gidebilir.
  • " bir yerlerde, eli bile titremeden idam kararlarını imzalayanların cenneti varsa... tabii gidebilir. "
hesabın var mı? giriş yap