• ben de tesadüfen sabahtan beri yüz tane kelebekle burun buruna geldim zannediyodum meğer şehri basmışlar. aman ellemeyin ya bassınlar heveslerini alsınlar, zaten 3 günlük dünya :/
  • sanırım bugün gerçekleşmiş olay. metrekareye 20 tane kelebek düşüyor. kelebekler vadisi'nde yaşıyor gibiyim. belki de çin'de bir kelebek kanat çırptı ve bu etki meydana geldi.

edit: konuyla ilgili farklı teoriler de varmış. şaşırdım şimdi. (bkz: http://bit.ly/9znacv)
  • atv fırsatı kaçırmaz ve kelebeklerin istilası 1-2-3-4-5-6-7 serisinin türkçesini çeker. müzikleri kıraç yapar.
  • öhöm. vardır böyle bir şey evet.
  • evimdeki onlarca ve bahçemizdeki dut ağacındaki yüzlerce kelebekle katıldığım aksiyon
  • bundan iki hafta önce bodrum'u basmışlardı. iki olay arasındaki bağlantı çözülürse, dünyayı bu defa türkler kurtarabilir.
  • sokağa çıkamamama sebep olan olay.kelebek fobimin alay konusu olmasına bile aldırmadan bütün gün ordan oraya koştum kovalandım.camlarım kapalı oturuyorum yine.
  • kelebek değil de kocaman güveler olduğunu düşündüğüm yaratıkların istanbul'u istila etmesidir.
  • son iki senedir ilgimi gayet net bir şekilde üstüne çeken olay.. geçen sene ağabeyim vefat ettiğinde mezarının üstüne konan beyaz bir kelebek dikkatimi çekmişti. o günden beri kelebekler pek bir anlamlı ve manalı oldu. çünkü olayın her safhasında eve yada mezara bir kelebek gelip konuyor ve bekliyordu.
    insan o an ne halde olduğunu anlamadığından olsa gerek, sadece bir tesadüf olarak gördüm bu olayı.
    bu sene de aynı olayı yaşayınca kendimle biraz dalga geçtim tabi ki.. bunun asıl sebebi iklimin değişiyor olması olabilir mi acaba ? yoksa ağabeyim sürekli benim yanımda uçan bir kelebek olarak mı dolaşıyor...
  • 8-10 yılda bir coşan erkek kelebeklerin (bkz: allah muhafaza), kendilerini naza çekip yerlerinden kımıldamayan dişilerini arama serüveni (bkz: ben karı isterem). hadise şu şekilde açıklanmış: http://www.hurriyet.com.tr/…em/15180052.asp?gid=373
    (bu arada, kaynak da vatan gazetesiymiş. bir işkillendim, doğruya doğru. "işte o kelebekler!", "birileri bu ahlâksızları durdursun!", "at intikam tugayı, göreve!" vs. yollu manşetler beklerdim kendilerinden.)
hesabın var mı? giriş yap