• yanlışı doğrusuyla memlekete büyük hizmet etmiştir. allah rahmet eylesin. türkiye'de üniversiteler uluslararası standartlara biraz olsun geldiyse katkısı çoktur. türkmenler için yaptıklarını da bilen bilir, en iyi de devlet bilir.
  • önüne geleni profesör yapmış bir adamdan eğitim ilahlığına yükselmenin ne kadar kolay olduğunun örneği.
  • bir darbe daha göremeden öldü ya en çok ona üzülüyorum.
  • ana haber bültenlerinde bir bayan dramatik ses tonuyla şöyle diyecek mi:
    sırtımızda taşıyacağımız kocaman bir yök'le birlikte bizi yapayalnız bırakıp giden kişi.
  • kendisi hakkında "mekanı cennet olsun" olsun filan denen adamdır.

hafızanızı seveyim. allah'ın işine de karışmayın!

ben üşeniyorum ama birazdan biri çıkıp size günahlarını uzun uzun yazar, o zaman görürsünüz cenneti cehennemi!
  • vefatıyla; menderes ekselanslarının öbür taraftaki halayına bir "halka" daha ekleyen merhum.

umarım allah'tan ki memlekete yaptıkları afolsun.
  • "12 eylül" diye futbol takımı kurulsa, ilk 11'de yer alırdı.

edit: komik adamlarsınız ya, bu entry zamanının ötesinde değil, zamanının berisinde, siz bu beriyi bilmiyor ya da göremiyorsanız, kendinize dönüp bir bakın.
  • yöksüz kalmış üniversitelerimiz diyeceğim ama kalmamıştır maşallah oldukça gudik temsilcileri bayrağı şaha kaldırmış kaldırırıken de kıçımıza sokmuşlardır.

kendisi şöyle eğitimciydi böyleydi denerek yalanmkatadır. lakin unutulan bazı gerçeklerde vardır.
    bilkent için odtü arazileri kendisine verilirken, üzerinde mobilyacı, katering firması, matbaacı açması öngörülmüştür. bir kademsiyen ken bir anda memleketin en "tepe" holdinglerinden birsinin de saibi olmuştur. katering firmasının köşke yemek verdiği hesaba katılırsa gereksiz bir mecvaz yapalım sistem onu beslemiştir, o da yemeğiyle, yetiştirdiği liberal kuşakla sistemi beslemiştir.

daha önce de verilmiş bu link yine vereyim ama dediğim gibi sadece yök başkanı olarak hatırlanması 12 eylül beslemesine (pardon : patronluğuna) haksızlıktır.
    aaa yediklerini nereye boşaltmıştır

http://img260.imageshack.us/i/dogramacium5.jpg/
  • sırma saçlı olması gereken son kişi. ya da son beştedir.
  • burs burs deyip duranlar...

kendisi ilk özel üniversiteyi açmıştır. yani...

yanisi güzel kardeşim paralı eğitimin önünü açan doğramacı'dır.

ama kendisi garip biçimde verdiği burslardan dolayı tebrik edilmektedir.

üniversite mezunu burslu bir öğrenci bile bu basit gerçeği göremiyorsa pes demek lazım.

edit: ben de bilkent'ten burs aldım.
hesabın var mı? giriş yap